середу, 6 травня 2020 р.

Червоний мак як символ пам‘яті про Другу світову

День пам'яті та примирення — Вікіпедія
Друга світова війна почалася 1 вересня 1939 року і тривала до 2 вересня 1945 року. Третій Рейх окупував Польську Республіку, а 17 вересня до цих дій долучився Радянський Союз. Друга світова війна значно вплинула на долю людства. В ній брала участь 61 країна, а воєнні дії відбувалися на території 40 держав. Загальне число загиблих під час Другої світової складає близько 65-70 млн осіб. 
Блог Євгена Третякова: Привітання Євгена Третякова до Дня пам'яті ...Україна у Другій світовій війні. 
У Другій світовій війні загинув майже кожен другий українець. 2,5 млн людей вивезли на примусові роботи до Німеччини. Війна зруйнувала більшість великих та малих міст України. Без даху над головою залишилося близько 10 млн осіб. Україна постраждала більше, ніж будь-яка інша країна Європи. Офіційне свято перемоги над нацизмом відзначається у Європі 8 травня. Окрім того, з 2005 року 8 травня проголошено Генасамблеєю ООН Днем пам'яті та примирення, присвяченим жертвам Другої світової війниВ радянські часи існував міф, що СРСР самостійно, без допомоги, переміг у Другій світовій війні нацистську Німеччину. Тому визнати, що українці та армії західних країн здобували перемогу над нацизмом, радянська пропаганда не могла. Замість того, щоб ушанувати честь, гідність та відвагу загиблих воїнів та жертв серед цивільного населення по всьому світу, Радянський Союз, а нині – його спадкоємиця Росія – влаштовує паради, веселиться та радіє міфічній перемозі. Україна поступово позбавляється радянських міфів про ту війну. Відходять у небутття радянські паради, змінився зміст і символіка дня. З часу закінчення війни вона обросла численними міфами, які радянська влада роками вкладала в голови своїх громадян. Щоб позбутися цих міфів, треба аналізувати історію й докопуватися до правди з минулого. 
Відповідно до Указу Президента України, підписаного 2015 року, метою відзначення 8 травня є "гідне вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні та висловлення поваги всім борцям проти нацизму"Символом відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги став червоний макМак є міжнародним символом пам’яті жертв військових та цивільних збройних конфліктів, починаючи з 1914 року. Ідея використовувати червоний мак, як символ пам’яті, з’явилася під впливом вірша військового лікаря й поета, учасника Першої світової війни Джона Мак-Крея "У полях Фландрії". Зображення уособлює квітку маку та кривавий слід від кулі. 
В 2014 році, 6 років тому, з ініціативи Українського інституту національної пам'яті з‘явилося це лого - червоний мак як символ пам‘яті про Другу світову війну. Його розробник - харківський дизайнер Сергій Мішакін.
З 2020 року це лого на марках України. 















Гасла, що використовували під час відзначення Дня пам’яті та примирення й Дня перемоги у 2014, 2015 роках: "Ніколи знову", "Пам’ятаємо. Перемагаємо". 

Немає коментарів:

Дописати коментар