четвер, 26 січня 2017 р.

Урочисте відкриття музею «Честь та гідність українців» в Голосіївському районі


"Ми землі і сонця вірні діти,
І навчитись прагнемо щомить,  
Разом з Україною мужніти,
Совістю і серцем їй служить!".
В.Матвієнко
25 січня 2017 року в Голосіївському районі на базі спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням французької мови №110 імені К.Гапоненка, було урочисто відкрито музей 
«Честь та гідність українців». 
Музей створено за сприяння Голосіївської райдержадміністрації та за ініціативи Дащенка Андрія радника голови Київської міської спілки ветеранів АТО. Автор проекту - Дурмасенко Олег, керівник блоку пам’яті і патріотизму Київської міської спілки ветеранів та учасників АТО Голосіївського району, керівник патріотичного блоку проекту «Голосіївська родина». Музей працюватиме як учбова територія на патріотичне виховання молоді. В ньому, окрім різноманітної атрибутики, можна буде побачити панораму барикад Революції Гідності та стіну пам’яті загиблим. Участь у заході взяли голова Голосіївської райдержадміністрації Наталія Бондар, військові із зони проведення АТО та їх родини, члени сімей загиблих бійців, бібліотекарі Голосіївської ЦБС, волонтери, школярі та вчителі та громадськість району. ПочеснI гості: військовий комісар, член правління спілки ветеранів Афганістану, представники Червоного Хреста України, родини загиблих, учасники бойових дій, директор ДЮСШ 15, волонтери та небайдужі мешканці району.
«В цьому музеї закарбована пам'ять про мужніх людей - наших сучасників, які поклали своє життя за незалежність нашої Батьківщини. Саме такий зразок мужності і відваги є прикладом для підростаючого покоління», - зазначила, відкриваючи захід, голова райдержадміністрації Наталія Бондар.
Серед гостей були майже всі керівники районних організацій  
"Київської міської Спілки Ветеранів АТО". 
 На фото - крайній ліворуч - Олег Дурмасенко.

Бібліотека №15 для дітей також долучилася до цієї знакової події району. 
Від імені нашого колективу Синявська Алла та Гейко Олена вшанували пам'ять загиблих захисників України і поклали квіти.
Кожному гостю були вручені на згадку книги та патріотичний нагрудний букет.
Поетичні збірки відомого патріота, митця, Героя України, професора, заслуженого діяча мистецтв України - Володимира Матвієнка 
"До України - як до храму" (2016)
 та 
"Україно-мати - бережи синів" (2016).
Автор - український політик, підприємець, науковець, відомий в Україні та за її межами меценат, підтримує мистецтво, культуру, освіту. 
Пісні Володимира Матвієнка у виконанні відомих українських співаків представлені на численних компакт-дисках. У 2013 році видано альбом "Українські народні пісні та романси. Від Шевченка до Матвієнка" із пісенними творами у виконанні народного артиста України Фемій Мустафаєва.
Ці видання доповнять книжковий фонд бібліотеки, і стануть достойною окрасою нашої Меморіальної стіни пам'яті імені Олексія Дурмасенка.


Хочеться зазначити, що в Голосіївському районі вперше в нашій бібліотеці №15 за ініціативою Олега Дурмасенка - батька загиблого Героя-кіборга "Динамо"
 6 грудня 2014 року  було відкрито Меморіальну Стіну памяті імені Олексія Дурмасенка при Центрі творчості "ГГ-Корчуватий АРТ". Ми щиро дякуємо всім 

за пам'ять, 
за патріотизм, 
за свідому громадську позицію.
Низький уклін і вічна шана 
нашим загиблим Героям!!!

Немає коментарів:

Дописати коментар