"У гості до веселих Бабусь-Ягусь" - по сторінках улюблених казок

 По сторінках улюблених казок мандрують з дітьми Синявська Алла та Куць Олена.
Саме в третю суботу листопада, починаючи з 2008 року, світ відзначає Міжнародний день ігор. 
Цілий тиждень з 18 листопада у нашому закладі було весело, гамірно та креативно. Але найбільше дітей захопила бібліомандрівка "У гості до веселих Бабусь-Ягусь", яка відбулася 19 листопада.  Юні друзі стали активними учасниками конкурсу "Впізнай мене" та вікторини "Казкової-загадкової". А в чиї руки потрапляв чарівний шар, той співав пісні казкових героїв і танцював. Діти отримували завдання у телеграмах від книжкових персонажів. А читання казок під музику при свічках було таким незвичайним! І закінчилася захоплююча мандрівка фотосесією: 



















"Ось вам мітли-літаки-
Кличуть в путь нові казки!"
Мабуть, ще ніколи Бабусі-Ягусі не були такими дотепними, гостинними та милими. Казки дарують нам відчуття дива та спокою. Тому приємно відволіктись від метушливої реальності й зануритись в чарівний світ. Наші юні читачі побажали, щоб "казковим" був кожен день у бібліотеці, а ми, дорослі, подякували за можливість повернутися в дитинство.






Дуже весело працювали і за допомогою бібліотекарів перевтілювалися в жартівливих книжкових персонажів учні 6-го класу СШ №273:
Богдан Остапець
та 
Денис Мартинюк.





 До нових зустрічей!












Автор ідеї; текст: Синявська Алла
Фото: Куць Олена

"Хай у вас, і у нас усе буде гаразд!" - літературно-музичне свято народного колективу "Голосіївське відлуння"


26 листопада в рамках циклу "У родинному колі" в Материнській світлиці бібліотеки відбулося літературно-музичне свято: 
"Хай у вас, і у нас усе буде гаразд!", 
яке подарували нам жіночий колектив "Голосівське відлуння" 
під керівництвом Глухівської Лідіі Василівни




З привітальним словом, з хлібом-сіллю звертається до присутніх керівник жіночого гурту "Голосіївське відлуння" 
Глухівська Лідія Василівна 







Від імені жіночого колективу 
на згадку про свій виступ активістка, декламатор, співачка - Романчук Галина Василівна дарує авторську вишиту серветку в "Материнську світлицю" бібліотеки.  


Власні вірші читає найповажніша 
учасниця колективу -
Березюк Лідія Василівна 
(83 роки!) 
Гучні овації слухачів були достойною нагородою за її творчість.
На вечорі звучали як пісні українських відомих авторів, так і народні:
журливі, ліричні, жартівливі композиції. 
Артисти досить вимогливо підійшли до свого виступу,
підготувавши змістовний і цікавий сценарій. 
Пісні змінювалась авторськими поетичними творами, 
а Романчук Галина потішила слухачів декламацією 
байок та жартівливих поезій сучасних авторів, зокрема, Павла Глазового!

Ми щиро дякуємо всім учасникам цього незабутнього музичного вечора:
Глухівській Лідії
Романчук Галині
Дудинській Людмилі
Березюк Лідії
Марініченко Любові
Хмеленок Анні
Давидюк Надії
Білоус Галині
Клименко Раїсі 
і зичимо їм подальших успіхів у збереженні та популяризації народних традицій!



Зала була вщент заповнена шанувальниками української пісенної культури. Це мешканці Корчуватого, громадський актив мікрорайону, наші добрі і постійні друзі! Особливе враження на нас справило те, що привітати, підтримати і зафільмувати це свято прийшло молоде покоління користувачів. Деякі, наймолодші, прибули до нас на своєму "власному транспорті"!  
Зустріч пройшла дуже тепло і душевно, залишила в серці приємні щемкі враження від позитивного спілкування, від гарної української пісні і вдалого виконання! 


















"Великі твої жертви, Україно..." - година спогадів до дня вшанування пам'яті жертв Голодоморів

Хай світло від свічки у небо летить,
Хоча б одну душу зігріє в цю мить.
Щоб душа ця загублена спокій знайшла,
І у вічність до Бога вона відійшла...
Пам’ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Там багато сторінок вписано кривавими і чорними кольорами. 1933 рік - найчорніший час в історії України...
Третій тиждень листопада кожного року в нашій країні - поминальний по жертвах імперських насильств над українцями, в тому числі і Голодомору 1932-1933 рр. 

26 листопада, в день пам’яті, в бібліотеці при вході вивісили державний прапор з чорною стрічкою, запалили свічку пам’яті, щоб її бачили зорі – душі померлих. Хвилиною мовчання вшанували жертв геноциду голодоморів. Була проведена година спогадів про ті минулі трагічні події... 
В читальному залі представлена книжкова виставка "Великі твої жертви, Україно...".
Першими про знищення українського селянства засобом штучного голоду дослідили і сповістили людству американці – Джеймс Мейс та Роберт Конквест.
Нині про перебіг голодомору написано понад 10 тис. статей, свідчень, документів, досліджень науковців, які розкривають причину, саме чому був голодомор, та хто в у цьому винен.

Українська держава пам'ять померлих голодною смертю відзначила випуском фоліанта «Національна книга пам’яті», куди занесені невідомі імена замордованих голодом. Свої Книги пам’яті про померлих голодною смертю земляків випускає кожна область України.
Бо вічна пам'ять – святий урок для нащадків невинно убієнних. А забуття – заповіт для катівських нащадків.

Українські люди, які не знали слова геноцид, стали його жертвами, 
"власною страшною долею шлють нам пересторогу крізь плин віків".

Історія однієї картини в "Материнській світлиці". М.Пимоненко "Не жартуй"

В рамках проекту Голосіївської ЦБС "Українська родина у просторі та часі: матеріальні та духовні цінності»".

Історія однієї картини.

В нашій бібліотеці, в музейній кімнаті "Материнська світлиця" знаходиться копія картини "Не жартуй" (1895 р.) уславленого українського художника, академіка живопису Петербурзької Академії мистецтв, Члена Паризької інтернаціональної спілки мистецтв і літератури, автора багатьох картин на сільську та міську тематику - Миколи Пимоненка (1862 - 1912).
Філія «Музей М. Пимоненка в с. Малютянка»

На одному із наших літературно-мистецьких зібрань, творчому вечорі Народної артистки України Світлани Мирводи виступала поетеса-піснярка, член ННСУ, журналістка - Ніна Бай. Вона звернула увагу на цю картину і зацікавилась нею. Наша розповідь її дуже вразила і Ніна Іванівна описала цю історію в соцмережі Фейсбук. 
Ось її відгук.
"У Грінівській вітальні бібліотеки №15 м.Києва, завідувачкою якої є заслужений працівник культури України Алла Дубенюк, на почесному місці серед інших творів мистецтва вісить картина "Не жартуй". Спочатку кожен з нас може подумати, що це - відома картина Миколи Пимоненка, якому, до речі, нинішнього року відзначається 154-річчя з дня народження. Однак - це копія! Надзвичайно талановита копія, зроблена рідним дядьком Алли Іванівни Миколою Григоровичем Глущенком. Сам Микола був глухонімим з дитинства, але малював, як Бог. Чимало його картин є в приватних колекціях. Картину "Не жартуй" Микола Глущенко, оскільки не мав грошей на подарунок, перемалював за три дні і подарував сестрі своєї дружини, мамі Алли Іванівни, Лідії Яківні Шишко на день народження 15 листопада 1973 року за півроку до своєї трагічної смерті. Не стало художника у 37-літньому віці. А Лідія Яківна, яка, до речі, в бібліотеці працює вже понад 25 років, подарувала цю картину "Материнській світлиці" в 1993 році, коли й була створена ця музейна кімната. Адже, саме пані Лідії і належить ідея створення такої родинної, материнської вітальні, де все, як в добрій українській хаті: вишиті рушники, картини, а основне - незабутній, солодко-щемкий дух дитинства..."
На світлині: 
Ліворуч: Ніна Бай читає свої нові поезії у Грінівській вітальні на фоні копії картини Миколи Пимоненка "Не жартуй", яку створив Микола Григорович Глущенко. 19 листопада 2016 року.
Праворуч: бібліотечна Берегиня (працює в бібліотечній системі з 1975 року!), засновник і організатор "Материнської світлиці" Шишко Лідія Яківна.



"Природи осінні фантазії..." - виставка робіт флориста Олександра Дубініна

 
19 листопада 2016 року в "Материнській світлиці" бібліотеки відбулася презентація авторських робіт народного митця
Олександра Дубініна 
"Природи 
осінні фантазії..." 
Ці унікальні роботи із природніх матеріалів виконані в стилі флористики та коренепластики.

Це вже друга виставка цього майстра. В 2015 року в бібліотеці  відбувалася презентація "Побачити в звичайному незвичне". 

Олександр любить майструвати і робити вироби із декоративних гарбузів. Розповів про їхні види, про те, що гарбуз споконвіку люди використовували не тільки, як овочевий харч, що годував людину, але і був прикрасою у побуті. З нього виготовляли корисні і красиві вироби. Однак більш «тонкі» речі краще робити з гарбузів-горлянок. Є ще гарбузи-лагенарії – це великі круглі плоди з виразними і апетитними боками, які ми всі знаємо, бо вони широко ростуть на сільських огородах. Саме цей сорт ідеально підходить для Хеллоуїна, з нього також роблять різне кухонне начиння і навіть креативні шпаківні. Це його (в українських традиціях) вручають молоді дівчата невдахам-залицяльникам! 
Протягом року Олександр Дубінін збирає та висушує красиві листочки, гілочки і робить з них гербарій для подальших своїх творінь. 





 

 Світ прекрасний, але для цього треба трохи докласти зусиль.
Кожна людина – чарівник в душі, але таким він стає лише тоді, 
коли дозволяє своєї безмежної фантазії стати реальністю!