четвер, 28 квітня 2016 р.

Чернігівський літературний десант в бібліотеці


До Всесвітнього Дня книги та авторського права 23 квітня 2016 року в літературно-мистецькому салоні "Грінівська вітальня" відбулася знакова культурна подія - в гості до Бібліотеки завітав чернігівський десант - літературне об'єднання "Криниця" зі славетного міста Ічня! А спонукало цих людей приїхати до столиці - презентація щойно виданої поетичної збірки "Хуторянка" їхньої землячки, відомої поетеси (за фахом - медичний працівник) Ганни Дроботущенко в літературно-мистецькому салоні "Грінівська вітальня".
Ініціатором цієї ідеї був Юрій Косенко - громадський діяч, науковець, незалежний дослідник, перекладач. Він є також головою правління нещодавно створеної Громадської організації ГО "Українська ініціатива".

Це об’єднання громадян на основі єдності інтересів для спільної реалізації культурно-просвітницьких та наукових проектів, спрямованих на зміцнення української державності та інтелектуально-наукової потуги України. 
А Ольга Тимчишин - талановита дослідниця і громадська активістка, за сумісництвом - заступник голови правління ГО "Українська ініціатива",  нещодавно побувала з робочим візитом в Ічні, познайомилась з поетесою Ганною Дроботущенко та її творчістю і вирішила надати фінансову допомогу для виходу книги в світ!  
             
Про автора:
Народилася Ганна Дроботущенко, 18 грудня 1954 року в хуторі Безбородьків, що на Ічнянщині, в хліборобській родині. "Писати почала після смерті мами, коли серце розривалося від горя і розпачу. У поетичній збірці "Хуторянка" частинка моєї душі з болями і переживаннями, розчаруванням і радістю. Усе пережите й побачене виразити у віршованій формі надихає аура мого рідного хутора". ЇЇ поезії дуже сподобались глядачам, вона легко сприймається. Поетеса "виношує свої думки, пропускає через своє серце власні і людські переживання і подає їх читачу у поетичному оздобленні" (с).Про шановних гостей:
Підтримати свою землячку приїхав засновник і голова Ічнянського районного літоб'єднання "Криниця", головний редактор альманаху "Ічнянська криниця" - 
письменник, кінорежисер, один із фундаторів українського аматорського кінематографа, заслужений працівник культури України - Станіслав Маринчик. Розповів про історію створення "Криниці" (в 2003 році заснувалась).
Подарував бібліотеці свою поетично-пісенну збірку з автографом - 
"Із денця мого серця: романси та пісні".Віталій ШевченкоСимволічно, що вперше до нашої бібліотеки завітав відомий український політик, який народився в Ічні, журналіст, письменник, громадський діяч. Народний депутат України у парламенті 2-го, 3-го, 4-го скликань. Голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення (2005-2009) Віталій Шевченко.
Він неодноразово включався експертами до списку ста найвпливовіших людей України. 
Член Національної спілки журналістів України (з 1982 р.), Національної спілки письменників України (з 2012 р), Національної спілки краєзнавців України (з 2013 р). 
В київському видавництві «Гнозіс» світ побачила нова книжка письменника Віталія Шевченка «Літературно-мистецька Ічнянщина», яка розповідає про духовне життя чернігівського району та «Криниці».
Цікаво, що наше знайомство з Віталієм Федоровичем відбулося напередодні відзначення 30-річчя Чорнобильської катастрофи.
Навесні 1991 В.Шевченко вперше оприлюднив таємні документи про наслідки Чорнобильської катастрофи, а влітку того самого року виступив з циклом лекцій про аварію на ЧАЕС у кількох містах Канади, коли працював у газеті «Ukrainian News» (м. Едмонтон) як переможець всеукраїнського конкурсу молодих фахівців-ринковиків. У кількох виданнях України, Росії, Канади, США ці матеріали було опубліковано під назвами «Засекречений Чорнобиль» та "З грифом «Таємно», а восени 1991 р. їх було оприлюднено з трибуни Верховної Ради України (доповідь комісії з питань Чорнобильської катастрофи). 
 
Ірина Шкребко - чернігівська поетеса. Все життя працювала у сільському господарстві. Пройшла шлях від обліковця до голови колгоспу. Душа її болить за села, що зникають. Подарувала бібліотеці свою збірку "У полоні емоцій".
Найповажніша за віком поетеса, бібліотекар, членкиня об'єднання "Криниця" - Ольга Антонівна Штепа, лауреат літературно-мистецької премії імені Василя Чумака, член НСП України, дочка відомого митця Антона Гнатовича Штепи. Доречно додати, що С.Маринчик зняв документальне кіно про нього. Фільм «Людина і дерево», присвячений А.Г.Штепі,   був удостоєний гран–прі на Всесоюзному фестивалі аматорського кіно.
 Юрій Андреєв - один із молодих, але дуже перспективних поетів-криничан. Його емоційне декламування глибоких і філософських поезій прийшлося до душі всім присутнім.
Він напрочуд цікавий поет, вартий уваги й підтримки!


Директор видавництва - Власко Віктор Васильович. Це завдяки йому книга "Хуторянка" вийшла в світ!
З поетичним словом привітання виступила Ніна Штанько-Ткаченко. 
Зачитала свої вірші  і подарувала збірку 
"Серця добрий знак" з автографом бібліотеці. Нам було приємно спілкуватися, бо пані Ніна виявилась нашою колегою - працювала біблітекарем!Слово подяки і від бібліотеки. Завідуюча Алла Дубенюк.

 
Наші "трофеї" з дарчими підписами!
"Тріо причетних!" - 
Ганна Дроботущенко - поет,
Ольга Тимчишин - спонсор
Віктор Власко - видавець.


Із Ічні приїхали привітати бенефеціантку сім'я Камінських
однокласниця Ніна (до речі - теж лікар) з чоловіком Віктором
Маленька ремарка: вони не бачились майже 40! років!
 Як водиться за нашими українськими традиціями - 
хліб-сіль дорогим гостям!
"Зеленеє жито за селом, хорошії гості за столом!" (с)
Наші дарунки:
Дует "Отрада", Руслан Іщенко,
Алла Дубенюк і Микола Шошанні
 додали музичних родзинок до поетичного свята!


 Гості залишились задоволені! 
Позитивні емоції, нові знайомства, чудове спілкування однодумців - 
це дуже зближує!!!

Немає коментарів:

Дописати коментар