четвер, 2 березня 2017 р.

"Березнева котовасія" - 1 березня - Всесвітній день котів


В перший день весни
1 березня, відзначаємо 
Всесвітній день котів
Популярність свята пояснюється насамперед тим, що кішки споконвіку були й залишаються найулюбленішими домашніми тваринами у всьому світі. Кішка - це найближча до людини тварина. Мало знайдеться у світі людей, хто залишається байдужим до цих пухнастих, рухливих, ласкавих і дуже розумних створінь.
На абонементі старшого відділу в цей день бібліотекарем Возняк Анною була запропонована читачам книжкова виставка-інсталяція "Березнева котовасія", присвячена їх Величності котам! Звичайно, майже в кожній бібліотеці є свій пухнатий улюбленець. 
Ось у нас, наприклад, вже майже два роки постійним членом бібліотечної спільноти є свій "рудий талісман"
Buch Katze (нім.) - книжковий кіт Марсик.Архівні фото: літо - 2016.


До всього, що тут відбувається, йому є діло! Цікавлять його книжкові фонди, різноманітні виставки, читачі, особливо діти.

Дівчатка знайомляться з дітературою про домашніх улюбленців. 
 Авторські роботи - м'які сувеніри "Коти" майстрині текстильних іграшок Єлизавети Агаркової.
Коти й кішки - вічні герої літератури. Чому письменники їх так люблять? По-перше, тому, що вони прекрасні. Недаром великий Леонардо да Вінчі називав це плем'я «шедевром природи». Так воно і є.
Відомі письменники та їхні коти.
Виявляється, у великих письменників були дуже своєрідні музи: з пазурами, вусами та вбудованою мурчалкою.


Бернард Шоу казав, що людина є культурною настільки, наскільки здатна зрозуміти кішку. Погляньте лиш на самого письменника з котом.
А Чарльз Буковскі взагалі вважав, що чим більше котів є у людини, тим довше вона проживе. Казав, що колись люди неодмінно збагнуть це і почнуть заводити тисячі кішок. (^_^)
Іосіф Бродський зі своїм котом. Кажуть, що коли Бродський хотів виявити повагу до своїх гостей, то казав: «Хочете, я розбуджу для вас кота?».


А ось фото Рея Бредбері зі своїм улюбленцем.Як гарно, коли є надійне плече друга!
Для всіх любителів кішок і кошенят представляємо 

15 найцікавіших фактів про м'яких і пухнастих.
1. Малюнок поверхні носа котів унікальний, як відбиток пальця у людини.
2. Домашня кішка під час бігу може здійснювати ривки зі швидкістю до 50 км/год.
3. За своє життя кішка може мати більше 100 кошенят. В одному посліді в кішки в середньому від 1-8 кошенят. До речі, кошенята можуть бути від різних батьків.
Рекорд: найбільший послід, де вижили всі кошенята, зафіксований у перської кішки з Південної Африки на прізвисько Дзвіночок. Вона народила 14 кошенят.
4. Кішки відчувають запахи в 14 разів сильніше, ніж люди. У мурок приблизно 60-80 млн. нюхових рецепторів, а у людини - від 5 до 20 млн.
5. Середній строк життя домашньої кішки - 12-15 років. За останні 50 років тривалість життя кішок збільшилася вдвічі - раніше кішки жили 3-7 років.
Скільки років кішці на «людський» вік? Кішці 3 роки = 21 рік у людини; кішці 8 років = 40 людських років, кішці 14 = 70 років людини.
Рекорд: найстарішою кішкою на світі була мурка Пуссі з Англії, що померла в 1939 році через день після свого 36-го дня народження.
6. У світі понад 500 млн. домашніх кішок, серед яких виділяють 33 основні породи. Загалом на світі близько 100 порід котячих.
Найбільша порода домашніх кішок - регдол. Коти важать від 6 до 10 кг, кішки - від 5 до 8 кг. Найменша порода домашніх кішок - сінгапурська. Коти важать близько 3, а кішки - близько 2 кг.
Найбільша «киця» породи котячих - тигр Panthera tigris. «Хлопчики» важать понад 300 кг, виростають до трьох метрів, не беручи до уваги хвоста, на обід одним махом можуть з'їсти близько 40 кг свіжого м'яса.
7. Кішки не нявкають одна з одною, цей котячий звук - спеціально для людей.
8. Кішки чують і бачать значно краще за людей. Діапазон сприйняття звуків у мурок до 65кГц, у людини - до 20кГц. Щоб бачити, кішкам вистачить 1/6 світла, необхідного людині. Нічний зір кішок чудовий: в темноті очі кішки використовують навіть світло, що відбилося від сітківки.
9. При ходьбі у кішки спершу йдуть ліві ноги, а потім праві. Це гарантує Мурці швидкість, спритність і тишу в пересуванні.
Крім кішок, у світі є ще дві такі ж тварини-інохідця - це жираф і верблюд.
10. Найбільша кількість кішок живе в Австралії. Тут на 10 жителів живуть 9 котів. На Азіатському континенті перше місце за Індонезією, тут понад 30 млн. мурок, у Європі - за Францією, де проживають близько 8 млн. котів.
У світі є країни, наприклад, Габон і Перу, де домашня кішка - рідкість.
11. Якщо кішка лащиться до тебе, її хвіст тремтить - це найбільше відчуття любові, яке вона може виразити.
12. Ніхто не знає напевно, що змушує кішку муркотати. Деякі учені вважають, що цей звук виходить від додаткових голосових зв'язок, які є промінцем мембран, розташованим поряд із справжніми голосовими зв'язками. Інші дослідники вважають, що муркотання відбувається із-за вібрацій спеціального апарату - серії дрібних кісток, які пов'язують череп кішки з гортанню і підтримують мову. Треті наполягають на тому, що кішка муркоче із-за підвищеного кров'яного тиску. І, нарешті, на думку останніх, звук, що муркоче, виходить з гортані, коли рот кішки закритий. Хоча причина цього явища ще не пояснена, муркотання, найприємніший звук, який можна почути від тварин. Проте господарі кішок повинні знати, що тварини муркочуть не лише тоді, коли задоволені. Насправді вони можуть муркотати в різних ситуаціях, навіть коли у них щось болить або вони злякані. Муркотанням наприклад, кішка може спробувати заспокоїти іншу вороже налаштовану тварину.
13. Місце в домі, де любить найчастіше спати кішка, вважається енергетично чистим і безпечним. Наприклад, раніше в новий дім запускали першу кішку, в місці, яке вона вибрала для сну - ставили дитяче ліжечко. Також вважалося, що кішка охороняє дім від злих духів і всякої всячини.
14. Кажуть, що люди, в яких є кішки, живуть довше і менше схильні до стресів і серцевих нападів.
15. Україна тепер теж має власну українську породу котів.
Оригінальна гола висловуха кицька - граціозна, довгонога, виглядає дуже делікатно та незвично. Для них характерні всі позитивні якості голих котів - дуже контактні, люблять спілкуватись, до своїх господарів ставляться дуже ніжно та легко піддаються дресурі - тобто це ніжна кицька із характером, що більше схожий на собачий.
Такої породи у світі іще не було - є, звісно, голі коти, є ціла плеяда котів висловухих - а ось поєднати ці два параметри примудрились наші українські любителі та професіонали котів.

Немає коментарів:

Дописати коментар