середа, 18 травня 2016 р.

Несподіване знайомство...


16 травня 2016 року для нас відбулося приємна і знакова подія - ми познайомились з доблесним захисником, офіцером української армії Сергієм. Він вперше знаходився на Корчуватому і коли проходив біля бібліотеки, погляд його зупинився на афіші "Центр творчості "Корчуватий АРТ" імені Олексія Дурмасенка". У відповідь на таку зацікавленість, ми запросили його до бібліотеки. Було тепле знайомство і дружнє спілкування, душевна атмосфера і домашнє частування. Сергій родом із Черкащини. Професійний військовий. Воював у Афганістані, пройшов дві війни у Чечні, зараз вже два роки захищає кордони рідної держави від російських окупантів. В Києві він перебуває на лікуванні у Центральному шпиталі після поранення та сильної контузії в зоні бойових дій... 
Коли ми ближче познайомили його з нашою діяльністю, зокрема, розповіли про творчі зустрічі в літературно-мистецькому салоні "Грінівська вітальня", очі його засвітилися, мов у дитини. Сергій виявився творчою і талановитою людиною. Він розповів, що дуже любить малювати, пише картини, грає на багатьох музичних інструментах. Далі було знайомство з бібліотекою, де колеги розповіли йому про нашу різнопланову діяльність. Сергій був дуже вражений дитячими роботами. Дізнався про те, що тут активно діють декілька тематичних залів: народознавча кімната "Материнська світлиця", музейний куточок Олександра Гріна, літературно-мистецький салон "Грінівська вітальня". 
... На молодшому відділі гостя радо зустрів Медведик-всезнайко.
Сергій відмітив, з якою любов'ю тут створені дитячі книжкові виставки, стеля, прикрашена паперовими квітками, "Куточок дитячих заморочок". Працівники цього відділу Алла Синявська та Олена Гейко ознайомили його з талантами наймолодших користувачів, розповіли про те, як дітки створюють обереги для наших захисників та передають їх волонтерам, про нашу допомогу армії у зборі пластикових кришечок для протезування бійцям, постраждалим в АТО.
У "Материнській світлиці" Сергія приємно вразили вироби народних митців, глиняні речі трипільської культури, ляльки в українському вбранні, які зробили діти-інваліди, вироби з солоного тіста, вишиті картини та рушники...


На старшому відділі дуже сподобалась інформаційна зона патріотичної тематики, яку підготували Анна Возняк та Тетяна Бутко.
Катерина Трубецька підготувала тематичну поличку, приурочену перемозі нашій співачці ДЖАМАЛІ у конкурсі Євробачення. Тут представлена пісня, яка звучала "1944", вірш-присвята та історія кримської депортації.

Але найбільше вразило нашого гостя у Центрі творчості "Корчуватий АРТ" - це "Меморіальна стіна пам'яті імені Олексія Дурмасенка"
Завідуюча бібліотекою Алла Дубенюк розповіла про короткий, але такий яскравий життєвий героїчний шлях нашого Альоші, про те, що в особі цього молодого, відважного Героя-кіборга "Динамо" ми вшановуємо пам'ять ВСІХ полеглих воїнів за рідну землю... Наш гість був дуже вдячний за зусилля працівників, спрямовані на збереження пам'яті загиблих воїнів, за патріотичне виховання молоді на прикладі героїзму наших бійців. Відрадно було йому дізнатися, що бібліотека є комунікативним центром для теплих зустрічей та спілкування молодого покоління з українськими військовослужбовцями. Ми запевнили нашого гостя, що й надалі будемо докладати всі можливі зусилля, щоб кров, пролита нашими бійцями, стала не лише жертвою в ім'я цілістності країни, але й запорукою, яка об'єднає українську державу та українську націю.

Наостанок наша "Мама Ліда" - прибиральниця Шишко Лідія Яківна - пригостила Сергія домашньою випічкою, смаколиками, запашним зеленим чаєм, дала в дорогу гостинців. Наш герой поспішав до шпиталю, бо там знаходиться його друг і побратим, який був сильно поранений і проходив серйозне лікування. 
А фотографувала цю пам'ятну зустріч - Куць Олена!
... Ще довгий час ми  були під щемким враженням цікавого і душевного спілкування. Ми зрозуміли: наші воїни - найкращі, наша армія - безстрашна! 
Віра в нас є, Надія - з нами, а Любов допоможе здолати всі перешкоди!!! 
Пишаємось! Віримо! Переможемо!!!

Немає коментарів:

Дописати коментар