Всеукраїнський поетичний конкурс "Зерна доброти" - співпраця з партнерами

Вже вдруге наша бібліотека приймає активну участь у Всеукраїнському поетичному конкурсі "Зерна доброти". Організатори Конкурсу - Товариство «Знання» України і Приватного вищого навчального закладу (ПВНЗ) «Університет сучасних знань». Зазвичай, він відбувається в травні в приміщенні Товариства "Знання" і спрямований на підтримку обдарованих учнів у галузі «Літературна творчість» та творчої праці педагогів. 

Головна мета цього дійства – утвердження творчої особистості учня, що прагне творити образне слово, яке відображає духовні надбання української та загальнолюдської культури. Ось і на цей раз, 29 травня 2019 року, наші бібліотечні колеги приймали активну участь у цьому заході.


Голова оргкомітету - Кушерець Василь Іванович, голова правління Товариства «Знання» України, президент Університету сучасних знань, член-кореспондент НАПН України, доктор філософських наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України.


Василашко Василь Федорович, письменник, заслужений журналіст України, лауреат літературної премії імені Лесі Українки, учений секретар Товариства «Знання» України, віце-президент Університету сучасних знань, член Національної спілки письменників України.






  
Петровська Тетяна Василівна (на світлині - ліворуч) – директор Київського коледжу ПВНЗ «Університет сучасних знань», кандидат педагогічних наук, відмінник освіти України, член Національної спілки письменників України, лауреат літературної премії ім. Григорія Косинки. 
 Наша бібліотека в цьому році презентувала таланти юних читачів - збірку казок "Пригоди ящірки Ясі" Ані Косцової (15 років) - учениці СШ №273 та художні вироби Данила Страшнюка - учня 4-го класу СШ№273. Даня створює цікаві корзинки із газетних трубочок з елементами квілінгу, вишиває стрічками та бісером картини, робить орігамі. 



















Конкурс завершується літературно-мистецьким святом, 
на якому відбувається церемонія вручення нагород.

Завідувач бібліотеки Дубенюк Алла та практикант Бібліотеки №15 Драган Олена отримали ПОДЯКУ від організаторів Всеукраїнського конкурсу "Зерна доброти".









Дякуємо за свято.
До нових зустрічей, друзі!

"Як ся маєте, сусіде?" - бібліотечний візит



У сучасному житті дуже багато залежить від того, які люди нас оточують на роботі, вдома, у дворі, на відпочинку і т.д. 18 травня 2019 року вперше в Україні відзначається День сусіда. Завданням цього свята можна назвати побутове єднання сусідів, яке проявляється на рівні посмішки, доброго побажання, взаємодопомоги, частування. Все це робить людей ближчими один до одного і сприяє зміцненню суспільства в цілому.


  Невеличка довідка:
"В Парижі у 1999 році відбувся перший День сусіда. І він був спрямований на боротьбу з таким соціальним явищем як самотність у великому місті. З 2003 року День сусіда став загальноєвропейською практикою і сьогодні він відзначається у 50-ти країнах світу. Цей захід — не просто знайомство з жителями свого будинку. У його коренях більш глибока суть: люди організовуються і влаштовують, наприклад, спільні домашні дитячі садки, допомагають малозабезпеченим сусідам, вирішують проблеми з працевлаштуванням. Тобто День сусіда — вагоме і вкрай необхідне соціальне свято".

Наша бібліотека має гарні сусідські відносини з громадою Корчуватого, приятелюємо зі школою №273, Навчально-науковим центром професійно-технічної освіти Національної академії педагогічних наук України. Ось і в цей день завідувач бібліотеки Дубенюк Алла відвідала і привітала своїх давніх друзів, гарних сусідів - колег та відвідувачів Трудового центру "Трамплін" (для розумово відсталих інвалідів), з якими ми маємо добрі творчі і сусідські відносини вже на протязі 18 років! Поспілкувалася з колегами: директором Центру Діденко Наталією Володимирівною,  соціальними працівниками Наталією Петрівною та Яною Леонідівною. Запросила їх на гостини до бібліотеки найближчим часом, домовились разом провести творчу акцію до Дня захисту дітей. Також ознайомилася з новими творчими доробками талановитих митців - Діденко Юлії та Твердохліб Іллі.

 Це - незакінчена вишивка Кашеренкової Олени, яка готувала її до Великодніх свят, але трішечки не встигла завершити цю красу!
 

















 Також хочу згадати теплим словом наших потенційних друзів, добрих сусідів, які постійно знаходяться в нашому полі зору і працюють в:
- поштове відділення № 45;
- поліклініка сімейної медицини;
- міський клуб юних моряків;
- магазин мережі "ФОРА";
- магазин господарчих товарів мережі "Дінь-дінь"
- салон-перукарня "Стиль";
- працівників опорного пункту теплотраси Голосіївського району. 
Світлина від Навчально-науковий центр професійно-технічної освіти НАПН України. 
В кожній з цих організацій працюють добросердечні і щирі робітники-професіонали, віддані своїй справі, які користуються послугами нашого закладу, а ми часті гості у них! Вони цікавляться культурним життям мікрорайону Корчувате, періодично відвідують наші заходи і ми дякуємо їм за підтримку і увагу, за розуміння нашої діяльності.
Почтовое отделение №45 (03045) 

Спеціалізована школа № 273 І-ІІІ ступенів  









Святкування Дня сусіда робить людей ближчими один до одного, а значить сприяє укріпленню суспільства в цілому, піднімає престиж бібліотеки, перетворює потенційних користувачів в читачів, гуртує громаду.
 Шануймося разом!
Зі святом вас, дорогі сусіди!
Кияни відзначатимуть нове свято - День сусіда

«Казкова країна, чарівна країна запрошує в подорож вас» - виставка-інсталяція


З 17 по 24 травня 2019 року в бібліотеці на молодшому відділі експонуються виставкові експозиції та інсталяції дитячих паперових виробів
 "Відомі казкові герої зійшли із книжкових полиць". 
 
А допомагали нам їх створювати учні 4 та 5-х класів СШ № 273: Вороніни Степан та Оля, Супрунов Нікіта, Осадча Софія, Чекан Євген, Чужа Дмитро, Федоренко Данило. В різних куточках молодшого відділу були представлені казки українських та світових авторів, а діти доповнювали їх паперовими героями відомих творів.

 

"В серці кожної людини йде з любов'ю Мамин день!" - виставка дитячих творчих робіт

З днем родини - віршi З 17 по 31 травня 2019 року в бібліотеці на молодшому відділі експонується виставка дитячих творчих робіт "В серці кожної людини йде з любов'ю Мамин день!". Діти спільно з бібліотекарями підготували виставку своїх робіт та ілюстровану книжкову експозицію до Дня Матері та Міжнародного Дня сім'ї "Сім'я - це слово дороге, у слові цім тепло і ласка!".
 
 З незапам’ятних часів сім’я була і залишається основою основ, як запорука продовження роду, виховання дітей, майбутніх громадян своєї країни.
  Біля книжкової виставки відбулася бесіда для юних читачів
«Рідна домівка, рідна сім’я – тут виростає доля моя».














А бабуся нашого постійного користувача, учня 4-а класу СШ № 273 Страшнюка Данила - Тетяна Михайлівна, принесла роботи свого онука, які він підготував на нашу виставку. Це плетіння із газетних трубочок, оздоблені вишивкою картини. До речі, Даня дуже любить займатися hand-made і заповзято вивчає різні види цього мистецтва, пробує знайти для себе найцікавіший. А родина хлопчика підтримує його творчі пошуки і всіляко допомагає йому в реалізації бажань!
 У наш час хенд-мейд поширений майже по всьому світу і включає в себе найрізноманітніші техніки від вишивки, квілінгу, декупажу і ручного розпису по тканині до карвінгу, макраме і різьблення по дереву. Для багатьох hand-made є прекрасною можливістю висловити власну душу і самовиразитися. Саме тому такі вироби дуже високо цінуються, адже містять в собі частинку душевного тепла майстра. Напрямків для самореалізації по цій темі дуже багато. Це (крім вищезгаданих): скрапбукінг, квілінг, фелтінг, топіарій, вироби з полімерної глини та шкіри, ошібана, ляльки-мотанки та іграшки, печворк, макраме, в’язання, бісероплетіння – ці та багато інших видів рукоділля доступні для усіх бажаючих . 
Не дарма ж в народі кажуть: "Було би бажання, а можливості знайдуться!" На жаль, сам юний митець в цей день прийти не зміг через завантаженість шкільними справами. Але його роботи ми оцінили:











































Згурська Юлія та Давидова Аліна знайомляться з виставкою.


Черенков Сергій - учень 7-Б класу СШ № 273 відвідав бібліотеку 16 травня, у Міжнародний День вишиванки, і ознайомився з виставкою дитячих робіт.