21 жовтня 2017 року в Грінівській вітальні бібліотеки, у переддень дня народження дружини письменника Олександра Гріна - Ніни Миколаївни Грін (Миронова), яка народилася 23.10.1894 року, відбувся літературний вечір-вшанування
В цей день завітали багато прихильників та шанувальників бібліотеки і творчості грінівського таланту. Ведуча вечора Алла Дубенюк представила гостей та модератора заходу - колегу ЦРБ ім. Н.О.Некрасова Зою Логвиненко. Серед головних гостей-виступаючих був запрошений Олександр Верхман, наш незмінний друг бібліотеки, інженер-винахідник, педагог, душенаказник Ніни Миколаївни. Олександр Аркадійович протягом десяти років опікується бібліотекою і допомагає цінними раритетними матеріалами Музейній кімнаті О.Гріна, надає літературні консультації, дарує книги та архівні матеріали для наших експозицій. Постійний активний учасник всіх грінівських заходів. В цей день мова йшла про киян, які зробили значний внесок до популяризації таланту письменника та його дружини, згадували головні його твори - "Червоні вітрила" і "Та, що біжить по хвилям...", де прототипом головних героїнь Ассоль та Фрезі Грант незмінно була його улюблена "Котофейка" (так ніжно називав письменник свою Ніну в сімейному колі).
"Шесть лет твоего терпения, любви, внимания и заботы показали мне, как надо любить. Ты мне дала столько радости, смеха, нежности и даже поводов иначе относиться к жизни, что я стою, как в цветах и волнах, а над головой птичья стая. На сердце у меня весело и светло."
(З листа О.Гріна до Н.Грін)
Ці книги стали знаковими для покоління "відлиги" 1960-х і романтиків 1970-х років. В цей час набирав шаленої популярності грінівський рух серед молоді. Створювалися клуби авторської пісні та поетичні студії, молодих талантів вабила "за обрії" романтика грінівського слова. І саме навколо Ніни Миколаївни в цей період гуртувалася студентська молодь, яку вона дуже любила і всіляко підтримувала. А останні шість років вона проживала в Києві у своєї подруги - вченого-біолога, к.б.н., письменниці Юліі Первової, в будинку по вул. І.Кудрі, 41.Завжди бажаними гостями були молодий Олександр Верхман, Ігор Жук, Оксана Зубарєва та багато інших. Наразі всі ці люди приходять до нашої бібліотеки зі своїми спогадами, поетичними і музичними дарунками-присвятами. Відома сучасна київська письменниця Ірен Роздобудько зачитала нове оповідання. Літератор, член редколегії журналу "Радуга" Сергій Черепанов поділився своїми роздумами, розповів про зв'язок поколінь. Педагог і шанувальниця творчої спадщини О.Гріна - Людмила Білогорська підготувала цікаву інформацію-дослідження творів письменника; а музикант, художник, бард Ігор Жук виконав авторські пісні, присвячені О.Гріну. Прихильники вручили для музею цікаві експонати. Тетяна Драгенко - раритетний сувенір "Червоні вітрила", а художник Олександр Дубінін - газету "Комсомольское племя" за 1952 рік та сувенір "Морський якір". Ігор Жук - новий диск з авторськими музичними творами та фотографію Ю.Первової.
Багато нових користувачів в цей день записалося до бібліотеки.
*******************
ПС: Коли ми виклали у Фейсбуці фотозвіт про проведені заходи
(в групі "Грінівська вітальня. Творчі зустрічі"),
то отримали такий коментар:
(в групі "Грінівська вітальня. Творчі зустрічі"),
то отримали такий коментар:
(копіюю весь контент)
Алла Дубенюк разом з Миколою Шошанні та 13 іншими особами.