"Київські адреси Ніни Грін" - літературний вечір-вшанування

21 жовтня 2017 року в Грінівській вітальні бібліотеки, у переддень дня народження дружини письменника Олександра Гріна - Ніни Миколаївни Грін (Миронова), яка народилася 23.10.1894 року, відбувся літературний вечір-вшанування

"Київські адреси Ніни Грін". 
В цей день завітали багато прихильників та шанувальників бібліотеки і  творчості грінівського таланту. Ведуча вечора Алла Дубенюк представила гостей та модератора заходу - колегу ЦРБ ім. Н.О.Некрасова Зою Логвиненко. Серед головних гостей-виступаючих був запрошений  Олександр Верхман, наш незмінний друг бібліотеки, інженер-винахідник, педагог, душенаказник Ніни Миколаївни. Олександр Аркадійович протягом десяти років опікується бібліотекою і допомагає цінними раритетними матеріалами Музейній кімнаті О.Гріна, надає літературні консультації, дарує книги та архівні матеріали для наших експозицій. Постійний активний учасник всіх грінівських заходів. В цей день мова йшла про киян, які зробили значний внесок до популяризації таланту письменника та його  дружини, згадували головні його твори - "Червоні вітрила" і "Та, що біжить по хвилям...", де прототипом головних героїнь Ассоль та Фрезі Грант незмінно була його улюблена "Котофейка" (так ніжно називав письменник свою Ніну в сімейному колі). 
"Шесть лет твоего терпения, любви, внимания и заботы показали мне, как надо любить. Ты мне дала столько радости, смеха, нежности и даже поводов иначе относиться к жизни, что я стою, как в цветах и волнах, а над головой птичья стая. На сердце у меня весело и светло." 
(З листа О.Гріна до Н.Грін)
Ці книги стали знаковими для покоління "відлиги" 1960-х і романтиків 1970-х років. В цей час набирав шаленої популярності грінівський рух серед молоді. Створювалися клуби авторської пісні та поетичні студії, молодих талантів вабила "за обрії" романтика грінівського слова. І саме навколо Ніни Миколаївни в цей період гуртувалася студентська молодь, яку вона дуже любила і всіляко підтримувала. А останні шість років вона проживала в Києві у своєї подруги - вченого-біолога, к.б.н., письменниці Юліі Первової, в будинку по вул. І.Кудрі, 41.Завжди бажаними гостями були молодий Олександр Верхман, Ігор Жук, Оксана Зубарєва та багато інших. Наразі всі ці люди приходять до нашої бібліотеки зі своїми спогадами, поетичними і музичними дарунками-присвятами. Відома сучасна київська письменниця Ірен Роздобудько зачитала нове оповідання. Літератор, член редколегії журналу "Радуга" Сергій Черепанов поділився своїми роздумами, розповів про зв'язок поколінь. Педагог і шанувальниця творчої спадщини О.Гріна - Людмила Білогорська підготувала цікаву інформацію-дослідження творів письменника; а музикант, художник, бард Ігор Жук виконав авторські пісні, присвячені О.Гріну. Прихильники вручили для музею цікаві експонати. Тетяна Драгенко - раритетний сувенір "Червоні вітрила", а художник Олександр Дубінін - газету "Комсомольское племя" за 1952 рік та сувенір "Морський якір". Ігор Жук - новий диск з авторськими музичними творами та фотографію Ю.Первової.
 
































 Багато нових користувачів в цей день записалося до бібліотеки. 
*******************
ПС: Коли ми виклали у Фейсбуці фотозвіт про проведені заходи
(в групі "Грінівська вітальня. Творчі зустрічі")
то отримали такий коментар:
(копіюю весь контент)

21 жовтня 2017 року в Бібліотеці №15 Голосіївської ЦБС міста Києва, в літературно-мистецькому салоні "Грінівська вітальня", відбулися цікаві творчіі заходи. 

Перша зустріч приурочена Міжнародному дню фіно-угорських народів (святкується щорічно 17 жовтня) і була присвячена знайомству з естонським епосом "Калевіпоеґ. Присутні дізналися про життя та творчість збирача цього епосу - естонського поета, фольклориста, просвітителя, лікаря та громадського діяча, засновника естонської літератури - Фрідріха Рейнгольда Крейцвальда. З цікавою доповіддю на цю тему виступив Юрій Косенко (голова ГО Українська ініціатива). Він представив архівний фотоматеріал, зачитав переклад цього літературного твору естонською мовою. 

Потім шанувальники бібліотеки відзначали день народження дружини і Музи письменника Олександра Гріна - Ніни Миколаївни Грін (Миронової), яка народилася 23 жовтня 1894 року. Вшанувати пам'ять цієї жінки надзвичайної долі зібралося багато наших друзів -

поціновувачів грінівської спільноти. Приємно, що з кожним нашим зібранням розширюється коло нових читачів, користувачів і людей, яким небайдужа історія, які хочуть більше знати про долю відомих творчих особистостей, а також знаходять у нас однодумців, мають змогу спілкуватися і долучатися до високого мистецтва. Головним героєм вечора був київський інженер-винахідник, педагог, літератор душенаказник Ніни Миколаївни - Олександр Верхман. Також виступали київські митці, письменники, музиканти, художники: Ігор Жук (Igor Zhuk)Ірен РоздобудькоСергей ЧерепановЛюдмила БелогорскаяАнатолий РыбинOlesya ChaykaТетяна Фокіна та інші...

Ну, і як завжди, ми дякуємо нашому незмінному фотографу і відеооператору Микола Шошанні за збереження безцінних миттєвостей! Його активним зйомкам і фоторепортажам наш бібліотечний архів Відеооантології живої культури сучасності постійно поповнюєтьтся новими матеріалими. За шість років існування цього проекту Миколою Шошанні було відзнято і оброблено більше 750 якісних відеоматеріалів з виступами яскравих творчих українських та іноземних митців. На сьогодні маємо вже 207 підписувачів.

Долучайтесь і ви на наш відеоканал в Ютьюбі і будете завжди в курсі творчих новинок! 


Щиро дякуємо вам, дорогі друзі, і завжди чекаємо на зустріч з вами!

Творчий вечір "Київські адреси Ніни Грін" в літературно-мистецькому салоні "Грінівська вітальня", присвячений дню народження Музі письменника Олександра Гріна - Ніні Миколаївні Грін (Мироновій)
Коментарі
Елена Стражевская Аллочка, у Вас як завжди ніде яблуку впасти!👏👏👏 Чи вистачає ще стільців?! Настане час, коли потрібно буде розсовувати стіни! 😀

Показати більше реакцій

2
4 год


Алла Дубенюк Так, пані Олено, ви праві! З кожним бібліотечним заходом розширюється коло наших друзів та шанувальників. Виручає лиш те, що в цій залі є двоє дверей і, зазвичай, ті люди, що спізнилися, мають змогу бачити і слухати з різних куточків! Іноді сидять і на приставних дитячих стільцях поза межами залу, в коридорах! Мучаються, терпляче досиджують до кінця, але щасливі і задоволені повертаються знову! Наша публіка - найкраща!!! 

Естонський національний епос "Калевіпоег" - літературна подорож


21 жовтня 2017 року в рамках проведення Міжнародного дня фіно-угорських народів (який щорічно відзначається у світі 17 жовтня) в бібліотеці була проведена літературна подорож
 "Знайомство з естонським епосом "Калевіпоеґ"
Науковець, голова ГО "Українська ініціатива" Юрій Косенко та його колега Ольга Тимчишин познайомили  присутніх із всесвітньо відомою літературною пам'яткою естонського народу "Калевіпоег".  Юрій Анатолійович цікаво переповів історію створення цього твору, сюжет, зачитав уривки естонською мовою, а Ольга Василівна детально розповіла про життєвий шлях збирача цього епосу - естонського поета, фольклориста, просвітителя, лікаря та громадського діяча, засновника естонської літератури - Фрідріха Рейнгольда Крейцвальда.

Лекція супроводжувалась цікавими архівними фотослайдами. 




 Глядачі уважно і зацікавлено слухали розповідь і по закінченні щиро дякували доповідачам та організаторам заходу!