«Если отнять у человека способность мечтать,
то отпадет одна из самых мощных побудительных причин,
рождающих культуру, искусство,
науку и желание жить.»
О. Грін
Влітку, 8 липня 1932 року, пішов з життя відомий письменник і поет, представник романтичного реалізму Олександр Грін. В цей день 2016 року, шанувальники письменника і відомі "грінознавці" традиційно зібралися в нашому літературно-мистецькому салоні "Грінівська вітальня" при бібліотеці, щоб вшанувати пам'ять улюбленрго романтика-символіста. Ідейним натхненником зібрання був душенаказчик вдови Ніни Грін, відомий літератор, інженер-винахідник, педагог - Олександр Верхман.Він виступив зі спогадами про довготривалу міцну дружбу з Ніною Миколаївною, про цікаві маловідомі факти біографії письменника, подарував бібліотеці унікальні друковані матеріали із свого особистого архіву (листівки, документи, фото, раритетні періодичні видання...) Завідуюча бібліотекою Дубенюк Алла розповіла слухачам про тяжкий творчий та життєвий шлях О.Гріна. Він вимірював життя не кількістю прожитих днів, а днями, коли він залишав людям щось світле та добре. На початку 20 століття О.Грін приїздить до Петербургу, знайомиться там з плеядою кращих письменників того часу і створює свої перші оповідання, які приносять йому славу оригінального і талановитого літератора.
До речі, в 2016 році ми відзначаємо ювілейні твори письменника - романтична повість "Пурпурові вітрила" - 95 років від дня виходу (1921) та повість "Та, що біжить по хвилях" - 90 років (1926).
Сергій Черепанов - відомий київський літератор, член редколегії журналу "Радуга", розповів нам про "свого" Гріна.
Вперше до нас завітав Володимир Казарін - доктор філологічних наук, професор, академік Кримської академії наук, член Національної спілки письменників України. З 1983 року завідувач кафедрою російської та зарубіжної літератури Сімферопольського державного університету імені М.В.Фрунзе (нині Таврійський національний університет ім. В.І.Вернадського). З Володимиром Павловичем ми познайомились на науковій конференції "Грінівські читання" у м. Феодосії в 2008 році. Це дуже високоосвічена і інтелектуальна людина. Глибоко знається на творчості багатьох письменників, зокрема, на творчості Олександра Гріна. Він давно вже мріяв відвідати наш заклад, прийняти участь у наших бібліотечних зустрічах.Вигнаний із Криму Таврійський національний університет ім. В.Вернадського відновив свою роботу в м.Києві. Дивіться інтерв'ю з ректором Володимиром Казаріним.
Почесні гості і партнери:
музикант, художник, бард, відомий київський "грінознавець" -
Ігор Жук
та українська журналістка, письменниця, сценаристка, поетеса -
Ірен Роздобудько в гостях Грінівської вітальні.
Ігор запропонував нам переглянути цікавий та пізнавальний відеофільм із циклу "Лекції з Дмитром Биковим"
"Відкритий урок з Дмитром Биковим.
Олександр Грін. Переклад з невідомого"
Нові гості - наша колега, бібліотекар бібліотеки ім. К.Симонова Дніпровської ЦБС, художник із міста Маріуполь Донецької області - Людмила Лапаєва та викладач економіки, юрист, педагог (знає декілька іноземних мов!) Дмитро Антоненко (наразі військовослужбовець, танкова бригада ВСУ - захисник АТО).
Єлизавета Агаркова - закохана у творчість Олександра Гріна, мисткиня, створює ляльки різних народів світу.
Наталія Гончарова - поетеса, прихильниця творчості О.Гріна.
Читає власні ліричні вірші та виконала музичний етюд.
Олександр Миронов - музикант, художник.
Автор виставки "Вкарбовані у металі", яка в даний час експонується в Центрі творчості імені Олексія Дурмасенка "Корчуватий АРТ" при бібліотеці.
Руслан Іщенко - улюбленець бібліотечних працівників, користується шаленим попитом у прихильників української музики та вокалу.
Творчий дует-експромт - з Аллою Дубенюк, разом виконують пісню В.Івасюка "Червона рута".
Після основного виступу - знайомство з новими гостями, спілкування в кулуарах, гітара по колу, екскурсії по бібліотеці.
Ольга Кондратенко та Сергій Черепанов давні друзі, палкі шанувальники високої поезії, постійні відвідувачі Грінівської вітальні.
Дякуємо всім прихильникам та шанувальникам Олександра Гріна!
Завдяки вам ці зустрічі в нашій бібліотеці мають велике значення для збереження пам'яті про видатних діячів культури та мистецтва, спогадів,
цікавого та корисного спілкування і пізнання нової інформації.
Завжди вам раді!