День украї́нської писе́мності та мо́ви — свято, яке щороку відзначається в Україні
9 листопада.
За православним календарем — це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.
З 8 по 15 листопада
в бібліотеці до цього свята експонується розгорнута книжкова виставка
"Понад світом хай лунає,
хай ніхто не забуває -
рідну мову українську,
мудру, щедру, материнську!"
хай ніхто не забуває -
рідну мову українську,
мудру, щедру, материнську!"
В цей час ми проводимо голосні читання для дітей, перегляди відеофільмів, книжкові подорожі, поетичний колаж, музичні хвилинки і знайомство маленьких читачів з українськими культурними традиціями.
В Україні зазвичай в ці дні проходить Міжнаро́дний ко́нкурс знавці́в украї́нської мо́ви і́мені Петра́ Я́цика — конкурс, який має на меті утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу.
За ухвалою Ліги українських меценатів, конкурсу надано ім'я Петра Яцика, а його дочка Надія стала почесним головою конкурсу.
За останні роки кількість учасників конкурсу сягала 5 млн людей з-понад 20 країн світу.
"Книга мала, а розуму надала. "
Основним знаряддям духовного виховання дітей є книга. Це найкращий спосіб пізнати навколишній світ. Починати читати треба від самого народження, бо саме книга допомагає швидко і легко розвинути творчу і розумну особистість. Любов і інтерес до книги формується у дітей з дошкільного віку, увага до навколишнього світу, інтелект і світогляд. Дитина стане такою людиною, які книги вона читає з самих ранніх років. Тому можна сміливо сказати, що книга робить людину краще, цікавіше, привчає до роботи серця, розуму і ретельності.