понеділок, 5 червня 2017 р.

"Славетні епохи України" - історико-патріотичний вечір пам'яті, приурочений дню народження герою АТО Олексію Дурмасенко


3 червня 2017 року в Центрі творчості імені Олексія Дурмасенка "Корчуватий АРТ" при бібліотеці №15 відбувся вечір вшанування пам'яті героя АТО - кіборга Олексія Дурмасенка (01.06.1989 - 29.12.2014)
Розпочали захід завідуюча бібліотекою Алла Дубенюк та батько Героя-кіборга Гліб Гржабовський з хвилини мовчання та Гімну України.
1 червня 2017 року Альоші виповнилося б 28 років...  
В цей знаковий день віддати шану загиблим захисникам України до бібліотеки завітали багато поважних гостей, колег, учасники та ветерани АТО, представники громадських організацій, друзі бібліотеки. Це - голова ГО Спілки учасників та ветеранів АТО Голосіївського району - Анатолій Болотін, брат загиблого героя-голосіївця Олега Дідушка - Юрій Дідушко, волонтер Ксенія Тимофієнко, громадський діяч, художник - Жорж Шанаєв. Вперше да нас завітали гості: журналіст та поетеса Галина Руденко (вона представляє українську діаспору в Нью-Йорку, редактор американської газети "Національна трибуна") та поетеса із міста Сквири Юлія Хандожинська.   

Представник бібліотечної спільноти Голосіївської ЦБС - Зоя Логвиненко.Анатолій Болотін Юрій ДідушкоКсенія Тимофієнко


В цей день відбулася цікава подія - презентація громадського проекту "Славетні епохи України". Автор проекту та арт-директор - Гліб Гржабовський; головний редактор та куратор проекту - голова ГО "Українська ініціатива", науковець та дослідник - Юрій Косенко.
"Враховуючи те, що протягом майже останній 400 років пропаганда царської Росії, СРСР та РФ нахабно "приватизує" нашу історію та наших героїв, посягають на наші традиції - ми повинні нести правду у суспільство і очищувати інформаційний простір від облудної російської пропаганди. Ми повинні акцентувати увагу суспільства на історії державності України та  на національних видатних героях  та особистостях, які, незважаючи на численні перешкоди, протидію імперських зазіхань, деспотизм, відчайдушно та принципово стояли до кінця за правду та волю українського народу!", - говорять ініціатори проекту. 
Наприкінці офіційної частини Гліб Гржабовський подарував читачам нашої бібліотеки та бібліотеці ім.М.Некрасова (завідуюча - Галина Борисенко) збірник Валентини Розуменко "НЕСКОРЕНІ": інтерв'ю з героями АТО. Книга перша /Розуменко Валентина - К.: Просвіта, 2016. - 368 ., іл.
Це книга, адресована широкому загалу читачів, що має привернути увагу громадськості та влади до проблем демобілізованих, а передусім - постраждалих бійців, важко поранених під час неоголошеної війни на сході України. Читачам пропонуються реальні історії Героїв-сучасників, які пройшли крізь пекло Іловайська, Дебальцевого, Донецького аеропорту та інших "гарячих" точок і - вистояли! Багато хто отримав важкі психологічні  травми, дехто втратив руки чи ноги, але ніхто з них не піддався вироку долі. Вони - Нескорені, бо вижили і, докладаючи надлюдських зусиль, пройшли важкі шаблі реабілітації та намагаються повернутися до повноцінного життя. Це книга про високі зразки мужності, сили духу, героїзму та самопожертви. У кожному інтерв'ю достовірно та документально відтворено ті події, забувати про які ніхто не має права! 
Алла Дубенюк доповнила розповідь Юрія Анатолійовича цікавим виданням - книгою "Історія України від Діда Свирида", яку ми отримуємо через Нову пошту і плануємо отримати всі томи по мірі виходу цього видання у світ. Наразі маємо вже два томи (всього планується п'ять томів), які з великим захопленням читають наші користувачі. Присутні дізналися, що весь гонорар від видання книги йде на потреби нашим воїнам, які захищають кордони України. До речі, другий том нещодавно був презентований на Книжковому арсеналі. 

В другій частині зустрічі відбулися виступи митців:

Жорж Шанаєв

Дмитро Якутович - художник, представник відомої київської легендарної родини Якутовичів.
 Приємною несподіванкою був виступ відомої гості з-за океану - журналістки 
Галина Руденко. Вона відмітила велику роль бібліотеки в популяризації та організації таких потрібних та актуальних заходах, наголосила на тому, що в Нью-Йорку діаспора дуже підтримує таку діяльність і допомагає українському народу в його боротьбі з російським агресором. Наостанок зачитала декілька своїх патріотичних віршів і висловила щире бажання підтримувати зв'язок з нашим закладом культури. 
****************************************************************
Привітати нас і ближче познайомитись з бібліотекою, нашою діяльністю та друзями вперше приїхала поетеса із Сквири - Юлія Хандожинська. Вона влилася в творчу еліту свого краю кілька літ тому. ЇЇ поетичний дебют відбувся в районній газеті "Вісник Сквирщини" в 2012 році. Вже тоді в серці поетки витав вільний український дух, а її голос кликав українську гідність стояти за волю, незалежність, свободу слова й демократичні перетворення в Україні незворушно.  А ще пані Юлія тонкий лірик, романтик. З-під її пера вийшло більше тисячі поезій. В 2015 році побачили світ збірки "Мрії у вогні не згорають...", "Я пелюстками серця обійму цілий світ", "Бентежить душу батьківська земля", "У сяйві слова". Нині джерело свого творчого слова Юлія намагається поповнювати піснями, різноманітними дитячими поезіями, взялася за прозу, досить вдало пробує себе в драматургії. Багато друкується в дитячих виданнях : "Малятко", "Пізнайко", "Яблунька". 


Дарунок від автора - дві збірки поезій
Юлії Хандожинської. 

По закінченні гості ще довго не розходились: спілкувались, фотографувались, знайомились  і обмінювались контактами.Спасибі всім нашим друзям, партнерам, співорганізаторам (Микола Шошанні - за постійні якісні фото- та відеозйомки) за підтримку, допомогу, взаєморозуміння. 


Окремо хочу висловити подяку колективу бібліотеки: 
Аллі Синявській,
Олені Гейко, 
Катерині Трубецькій, 
Анні Возняк, 
Тетяні Бутко, 
Олені Куць, 
Лідії Шишко 
за активну участь у всіх бібліотечних процесах, доброзичливість 
і гостинність у прийнятті гостей!

Цей день надовго запам'ятається нам своїми спогадами, живим спілкуванням з людьми, які творять епоху. Ми знайшли багато нових друзів, розширили коло прихильників та користувачів! 

Немає коментарів:

Дописати коментар