субота, 17 червня 2017 р.

"Люди з летючою душею..." (О.Грін) - в гостях бібліотеки наші друзі та партнери

8 червня 2017 року в «Грінівській вітальні» бібліотеки відбулася зустріч-знайомство під промовистим гаслом "Люди з летючою душею..."  для педагогів та учнів спеціалізованої школи № 135. У цій школі четвертий рік працює музей К. Паустовського – колишнього киянина, який навчався в Першій київській гімназії. Костянтин Паустовський допомагав Ніні Миколаївні Грін у створенні музею Олександра Гріна у Криму. Імена видатних письменників-романтиків часто згадують разом, а учні школи та працівники бібліотеки здійснюють спільні проекти, проводять екскурсії для киян та гостей міста. 
...Олександра Гріна зараз читає не дуже багато людей. І справа тут не в елітарності, а в тому, що читають його і найближчим часом читатимуть тільки ті самі "недоторкані", про яких він писав і до числа яких належав сам" – люди з «летючою душею». Їх легко помітити... Саме вони допомагають нам підтримувати пам'ять про цю видатну людину, приходять до бібліотеки, читають його твори, дискутують, знайомляться з мемуарними матеріалами, новинками експозицій.
Володимир Висоцький говорив: « Щастя – це подорож. Не обов’язково з переміною місця: подорож може бути в душу іншої людини – у світ письменника, поета…»
Редактор ЦРБ ім. М.О. Некрасова Зоя Логвиненко докладно розповіла про історію створення музейної експозиції «Грінівська вітальня» у бібліотеці, про активну діяльність бібліотекарів у цьому напрямку, про експонати, які були надані душенаказником Ніни Грін Олександром Верхманом. Це листи, описи документів, фотографії, книги, пов’язані з іменем Олександра Гріна. Експозиція постійно поповнюється новими надходженнями: буклетами, малюнками, сувенірами, що розповідають про пам’ятні місця. Гості «Грінівської вітальні» долучилися до цікавої київської історії, коли небайдужі кияни допомагали вдові письменника. Про це розповідають документи, які знаходяться в експозиції. Таким чином розкриваються невідомі сторінки нашої історії.

Наприкінці гості ознайомились з бібліотекою, її художнім оформленням, книжковими виставками, музейними кімнатами. Вони були дуже вражені від почутого і побаченого. Бібліотечні працівники надали їм в тимчасове користування деякі матеріали із Грінівської кімнати, подарували книги (буккросінг).******************************************************
Напередодні, 24 травня 2017 року, представники ЦБС Голосіївського району та бібліотеки №15 для дітей Синявська А.І та Гейко О.П брали участь у третьому творчому фестивалю "Подарунок Паустовському", який був присвячений 125-річчю від дня народження письменника.
Музей Костянтина Паустовського створений в київській школі №135 (вул. М. Коцюбинського, 12-Б), як приватна ініціатива її вчителів, учнів та їх батьків. Це перший музейний проект у Києві, пов'язаний з ім'ям одного з найбільш популярних письменників минулого століття. В експозиції зібрані документи і матеріали, присвячені творам К. Паустовського та його біографії. Вона займає шкільну аудиторію, яка оформлена музейними стендами та предметами інтер'єру київського періоду життя Костянтина Георгійовича. Музей Паустовського відкритий для вільного відвідування всіма бажаючими.

...Костянтин Паустовський відомий творами, які присвячені видатним особистостям, таким як Тарас Шевченко, Левітан, Пушкін, Гюго, Моцарт, Гоголь, Діккенс, Едгар По і Олександр Грін. Паустовський прагнув показати саме основне в їх особистому зростанні, « суть» їх життя.
Одним з найбільш відомий творів Паустовського вважається нарис 
«Життя Олександра Гріна». Це - романтичний портретний нарис, а метою нарису є художньо зобразити життя письменника Олександра Гріна, підкреслити своєрідність його життєвого шляху. Автор створив унікальний твір, присвячений прекрасній, але нещасній людині, який все-таки зумів відшукати для себе надію у власному ж творчості....


Ось так співпраця творчих особистостей збагачує нашу молодь, допомагає долучитись до світового культурного надбання, зберігати пам'ять  і пізнавати найкращі таланти. А це, в свою чергу, запалює "людей з летючою душею" на нові відкриття і пошуки! 
Допоки пам'ять не згасає - людина буде жити вічно...

Немає коментарів:

Дописати коментар