неділя, 20 березня 2016 р.

"Поезія - це завжди неповторність..." - літературно-музична година

"Я не люблю нещасних. 
Я - щаслива. 
Моя свобода завжди при мені"
Ліна Костенко

19 березня 2016 року у рамках Всесвітнього дня поезії у Грінівській вітальні бібліотеки відбулася літературно-музична година, приурочена дню народження відомої і легендарної нашої сучасниці, поетеси - Ліни Костенко.
"Поезія - це завжди неповторність..." 
Українська поетеса Ліна Костенко 19 березня відзначає 86-річчя. Вона рідко з'являється на публіці і відмовляється від державних нагород. Але вже за життя вона стала класиком: її твори вивчають у школі, а державні діячі та музичні виконавці часто цитують літератора. 
Ліні Костенко ще не було 30 років, як вийшли перші збірки її віршів. Проте у 1960-ті роки вона вона вже писала в "шухляду": за небажання вихваляти партію, яка зробила її батька "ворогом народу", та захист заарештованих українських митців її книги знімали з друку.
У 1970-ті вона потрапила до "чорних списків". Історичний роман у віршах "Маруся Чурай" пролежав 6 років, аж поки спілка письменників дозволила його друк. І Україна почула про Ліну Костенко.
2010 року вийшов її перший роман у прозі — "Записки українського самашедшего".
Із політикою у Ліни Костенко особливі стосунки. Колись вона відмовилася від звання "Герой України", яке їй хотів присвоїти Віктор Ющенко. Поетеса заявила: "Політичної біжутерії не ношу!" Відмовилася вона і від нагород із рук Віктора Януковича, і від пропозиції очолити список від БЮТ на виборах до Верховної Ради.
Поезію Ліни Костенко розібрали не лише на цитати, але й на пісні. У парламентському магазині книг залишився лише єдиний примірник її творів. Розбирають, бо він із диском пісень від Ольги Богомолець.

Із архівів Грінівської вітальні - 2012 рік.

Відомий музикант Ігор Якубовський виконує пісню на слова 
Ліни Костенко (музика І.Якубовського) 
"В пустелі сизих вечорів".
Відкрили святкове літературне зібрання талановиті поети 
(сестри-близнюки!)
Олександра Шаренко та Людмила Маслюк.

Познайомили присутніх зі своєю творчістю, читали патріотичні, ліричні вірші, філософського спрямування, поезію для дітей. 
Автори презентували нову книгу 
"Размышления  над песочницей"

На захід вперше завітав палкий шанувальник і декламатор поезії Ліни Костенко, Петро Євтушенко.  За фахом він геодезист, але творчість видатної поетеси дуже добре знає і любить. Наталія Кокарєва порадувала глядачів чудовими ліричними мелодіями, а київська поетеса Тетяна Яровицина ознайомила всіх зі своєю чудовою поезією, яка нікого не залишає байдужими. Олена Степанюк також вперше завітала до бібліотеки. Вона прочитала свої вірші, які сподобались шанувальникам поезії.


Письменник 
Анатолій Демський.


Олена Магдик
постійна наша шанувальниця бібліотеки, 
в минулому - актриса театру ім. Лесі Українки, дарує свою творчість і ділиться спогадами .Поет 
Павло Косман. 
Поет 
Ігор Дінін.
Музична сторінка нашого свята. 
Виступають улюблені виконавці публіки:
Тетяна Доміловська
Руслан Іщенко
 Дует "Отрада" (Наталія Кокарєва та Анатолій Корж).

Вечір пройшов у гармонійній та душевній атмосфері. 
Всі залишилися задоволені!

http://artnews.in.ua/news/ukraine/5490-ukrayinska-poetesa-lna-kostenko-vdsvyatkuvala-86-y-den-narodzhennya.htm

Немає коментарів:

Дописати коментар