Про нас пишуть... Департамент культури КМДА

29 січня 2020 року відбулася розширена зустріч-обговорення з керівниками міста та району

Анжияк Сергій Михайлович - перший заступник директора Департаменту - начальник управління культури та мистецтв Департаменту культури виконавчого органу Київської міської державної адміністрації;


 представники районної влади у особі Багана Анатолія Олександровича - заступника голови Голосіївської районної в місті Києві адміністрації, Сінкевич Інни Федорівни - начальника Управління культури, туризму та охорони культурної спадщини Голосіївської районної в місті Києві адміністрації, заступник начальника  Нагорна Людмила Миколаївна, дирекція Голосіївської Центральної бібліотечної системи (ЦБС) - директор Станіславчук Галина Петрівна та заступник директора Растовецька Ганна Леонідівна відвідали з робочим візитом Бібліотеку №15 для дітей та обговорювали з архітекторами і будівниками стратегічні плани реконструкції та ремонту приміщення бібліотеки та перетворення його у сучасний модернізований БІБЛІОХАБ. 
 




 

"Антон Чехов у спогадах сучасників" - літературний портрет

Приносимо вибачення за вилучений пост. Жалкуємо...

"Герої не вмирають! Вони навіки з нами..." - вечір-пам'ять


...В грудні 2014 році куля російських найманців підступно обірвала життя молодого патріота, добровольця-кіборга, захисника України Олексія Дурмасенка... Ця трагічна подія глибоким болем відгукнулася в наших серцях. На початку 2015 року в Бібліотеці №15 для дітей в рамках проекту "Центр творчості "ГГ Корчуватий АРТ" відбулося відкриття Меморіальної стіни пам'яті імені О.Дурмасенка - нашого Альоші. За п'ять років (2015-2019р.р.) в бібліотеці було проведено багато патріотичних зустрічей з його друзями-побратимами, кіборгами, військовими капеланами, які особисто знали Альошу та захищали разом з ним свою рідну Україну. Для учнів, студентів та молоді постійно відбувалися уроки пам'яті, години героїзму, історичні лекції, екскурсії, літературно-музичні вечори-спогади та ін.
(Архівні фото 2015-2019 р.р.)












Наразі в нашій бібліотеці реконструкція та капітальний ремонт і у зв'язку з цим ми передали на тимчасове зберігання цю експозицію в Бібліотеку ім. М.Стельмаха. Разом з батьком Героя, автором ідеї, організатором та виконавцем цього задуму Глібом Гржибовським за декілька днів її було встановлено в бібліотеці. Ми вдячні нашим друзям-колегам, зокрема, завідувачу Дрозденко Надії Гордіївні за підтримку і розуміння.  18 січня 2020 року відбулося урочисте відкриття Меморіальної стіни пам'яті Героя "Навіки з нами" на новому місці. Відкриття було приурочене Дню пам'яті кіборгів (16.01.2020) та 5-й річниці (29.12.2014) загибелі Альоші.  Для відвідувачів експонувалась виставка художніх робіт Олексія Дурмасенка та його батька-художника Гліба Гржибовського. Наші працівники бібліотеки Бутко Тетяна та Куць Олена долучилися до проведення цього  заходу.
   
Ми завжди будемо пам'ятати дорогих захисників
 і розповідати про ці трагічні сторінки сучасної історії  
нашої України молодому поколінню.
Навіки в наших серцях!

"Спогади про Крим" - Грінівська вітальня в гостях у наших колег


У зв'язку з реконструкцією та ремонтом в нашій бібліотеці №15, літературно-мистецький салон "Грінівська вітальня" тимчасово знаходиться на території ЦРБ ім. М.О. Некрасова.
 15 січня 2020 року в цьому приміщенні відбувся творчий захід "Кіно у бібліотечному просторі: спогади про Крим"У рамках кінолекторію документального фільму "Історія на екрані"  відбувся показ авторських фільмів кінорежисера  Ліни Агаркової, присвячених Дню автономної республіки Крим. Присутні познайомились із режисером, продюсером, лауреатом міжнародних кінофестивалів Ліною Станіславівною Агарковою. Переглянули авторські документальні фільми про Кримські місця - Севастополь, Херсонес; а також про відому династію митців - Шагінян-Цигалів-Поліщук. Пані Ліна розповідала цікаві історії з життя цієї родини, коментувала архівне інтерв'ю з дочкою письменниці Маріетти - художницею Мірель Яківною Шагінян (1918 - 2012).





На заході були присутні легендарний інженер-винахідник, письменник, душенаказник Ніни Грін - Олександр Верхман, художник Жорж Шанаєв, письменник-літератор Сергій Черепанов, музейний працівник Євніка Ліньова, викладачі, студенти, бібліотекарі. Гості та шанувальники таких творчих зустрічей  отримали чудові емоції від спілкування з митцями, від перегляду фільмів, активно обговорювали почуте та побачене на екрані.



 
Щиро дякуємо колегам бібліотеки М.Некрасова, 
організатору та ініціатору зустрічі Зої Логвиненко, 
талановитим гостям 
за знайомство, талант, за збережену пам'ять...

Новина, на яку ми всі довго чекали...



Є такий відомий вислів: "обіцяного три роки чекають..." Ось нарешті і ми дочекалися нових зрушень. 14 грудня 2019 року у нашій бібліотеці розпочалася реконструкція та повний капітальний ремонт приміщення. У зв'язку з цим ми оперативно і злагоджено підготували все бібліотечне майно, книжкові фонди та цінні речі з трьох бібліотечних музейних кімнат (народознавча кімната "Материнська світлиця"; літературно-меморіальна кімната О.Гріна; Центр творчості "ГГ-Корчуватий - АРТ" імені Олексія Дурмасенка). Ця надзвичайно складна (фізично і морально) робота була проведена в стислі сроки силами працівників нашого закладу та з залученням громади Корчуватого та друзів-партнерів. На початку нового 2020 року в бібліотеці вже повністю встановлені нові вікна навколо всього периметру будівлі (23 вікна!).




На даний час всі речі, кн.фонди та майно вивезено та зберігається у наших колег-бібліотекарів. Основна документація, книжкові фонди, деякі меблі знаходяться на тимчасовому зберіганні в приміщенні Навчально-наукового центру професійно-технічної освіти Національної академії педагогічних наук України. З цим закладом у нас давні дружні стосунки і ми щиро дякуємо керівництву в особі директора Гоменюка Дмитра Васильовича за розуміння і допомогу у вирішенні наших питань. А бібліографічна документація, каталоги, картотеки, піаніно, деякі меблі люб'язно прийняли наші колеги із Бібліотеки ім. Наталії Забіли для дітей та ще й знайшли для нас чудовий кабінет для комфортної роботи з каталогами. Головний символ нашого літературно-мистецького салону "Грінівська вітальня" - корабель з червоними вітрилами, фотоархіви, архів афіш виступів за 2010-2019 роки, різноманітні авторські картини, сувеніри, книги з дарчими автографами, музейні раритетні речі знайшли достойний прихисток в приміщенні ЦРБ ім. Миколи Некрасова. А Меморіальна стіна пам'яті імені Олексія Дурмасенка тимчасово буде знаходитись в Бібліотеці ім. М. Стельмаха на Теремках-1. До речі, 18 січня 2020 року відбулося урочисте відкриття і вшанування пам'яті героїв-захисників, яке організував і провів батько загиблого Олексія Гліб Гржабовський... Наші працівники також були на цьому заході.
 Наразі працівники бібліотеки постійно працюють в різних місцях з фондами, документацією, розбираємо ящики з бібліотечними архівами. Також періодично відвідуємо різноманітні масові заходи, які проводяться в районі або в місті. 
Робота по впорядкуванню книжкових фондів та документації
в приміщенні Центру. 
Дякуємо всім, хто долучився до нашого "стресу"
за підтримку та розуміння! 
Маємо надію на нове сучасне модернізоване приміщення. 
Обіцяють завершити реконструкцію в липні 2020 року. 
Чекаємо з нетерпінням!