"Хай буде з нами великодня казка" - родинне народознавче свято

Є багато свят, які люблять зустрічати українці. Але одним з головних - це весняне свято Великдень. Воно несе з собою віру, надію і любов і духовне очищення. Ми повертаємося до наших джерел, до віри і тому свято Пасхи для нас стає чимось більшим, ніж просто червоний день календаря. 27 квітня 2019 року в "Материнській світлиці" бібліотеки відбулося яскраве народознавче родинне свято "Хай буде з нами великодня казка" за участю юних користувачів бібліотеки, батьків, людей з обмеженими фізичними можливостями та громади Корчуватого. На молодшому відділі присутні знайомились з книжковою виставкою "Свята Паска йде до хати - будемо її стрічати!", яку підготувала головний бібліотекар Алла Синявська.  Розпочав захід вітальним словом Сергій Майструк. Присутні мали змогу активно долучитися до обговорення, вітали друзів і рідних зі Світлим Воскресінням Господнім. Учні СШ №273 підготували поетично-музичну композицію. На свято були запрошені наші постійні друзі з християнської організації "Церква Примирення", які прийшли з пасхальними дарунками. А родина Муравйових - Олександр та Надія подарували свій поетично-музичний дарунок.

 











 








 





 Після закінчення урочистої частини присутні мали нагоду поспілкуватися біля книжкової виставки, потім долучилися до святкового столу.
 Також наші постійні користувачі, мешканці Корчуватого, родина Клованич - Олена та її донька Вероніка. Вони дуже люблять приходити до бібліотеки, але, на жаль, фізичні проблеми дівчинки не так часто дозволяють це зробити. Вероніка має тяжку хворобу і тому може пересуватися тільки в інвалідному візочку. Дівчинка має великий дефіцит у спілкуванні. І тому відвідини таких позитивних заходів надає їй нових приємних емоцій і додає радість.
















Ось така чудова атмосфера була в цей день у нашій бібліотеці. Дякуємо вам, друзі!

"Духовний Чорнобиль давно вже почався, а ми іще тільки його боїмось..." - бесіда-диспут

До 33-тої річниці від дня аварії на Чорнобильській атомній електростанції та Міжнародного дня пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф 25 квітня 2019 року в бібліотеці для учнів старших класів СШ №273 та видобувачів знань Навчально-наукового центру професійно-технічної освіти академії педагогічних наук України відбулася бесіда-диспут "Духовний Чорнобиль давно вже почався, а ми іще тільки його боїмось...". Для багатьох ця аварія стала символом того, як важливо берегти все, до чого торкається людина. У цю річницю ми вкотре нагадуємо про те, як важливо не допустити подібної трагедії знову.
  На початку заходу присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих героїв-ліквідаторів ЧАЕС, які своїм безсмертним подвигом врятували життя мільйонів і захистили Україну від ядерного апокаліпсису. 
 Завідувач бібліотеки Алла Дубенюк розповіла про наслідки Чорнобильської катастрофи, її вплив на довкілля, здоров’я людей та господарську діяльність, а також ознайомила присутніх з матеріалами, що представлені на книжковій виставці-застереженні. 
Гості активно долучилися до спілкування. Бібліотекар ННЦ ПТО НАПНУ Сушко Валентина Василівна виступила з короткою промовою і представила своїх вихованців, членів гуртка "Клубу любителів книги" - Домбровського  Данила та Дуженко Катерину, які підготували цікавий матеріал на цю тему і були модераторами заходу. Також звучали вірші у виконанні учнів цього закладу.
Заброда Марія (група П15) читала вірш Ліни Костенко "Атомний Вій опустив бетонні повіки...", Вагін Віталій (група П11) - читав "На Чорнобиль журавлі летіли". Далі виступала група учнів П11: Прокопчук Євгеній, Литвин Андрій, Зінчук Наталія. А Тищенко Аня (на світлині остання праворуч) представила свій авторський вірш "У Музеї Чорнобиля". Цими поетичними рядками Аня висловила свої враження після екскурсії до Музею. Дякуємо нашим партнерам - майстру групи П11 Балан Тамарі Євменівні та класному керівнику групи П15 Петровській Наталії Володимирівні за участь та підтримку наших проектів.
 Протягом всього заходу демонструвався документальний відеофільм, присвячений полеглим і живим учасникам ліквідації катастрофи на ЧАЕС та інших радіаційних аварій, вдовам і матерям, сім'ям, які втратили годувальників.


 








До нашої зустрічі також долучилися старшокласники СШ №273 Іващенко Катерина, Пивовар Поліна та вчитель української мови та літератури Паламарчук Інна Миколаївна.
На зустріч з молоддю бібліотекарі запросили до спілкування лектора, журналіста, письменника Дмитра Бєляєва. 
Він презентував свою книгу-роман - Василь Суперзум. Великий вибух; Ганна Немо. Стрижень: Роман. - К.: Гамазин, 2016. - 272 с. 
Це видання поєднує під однією обкладинкою два романи. В першому романі мова йде про те, як утворився Всесвіт в результаті Великого Вибуху і що було до цього часу. Автору книги - оператору одного з телеканалів - вдалося побувати в іншому, паралельному світі. Там він дізнався не тільки про Великий Вибух, а й про справжню причину Чорнобильської катастрофи. А також про те, куди зникли першу космонавти. Все це від нас старанно приховували вчені і чиновники, щоб не зізнатися у власній безпорадності. Стрімкий пошук істини, що супроводжується стріляниною, бійками і коханням, зрештою призводить до розгадки кількох найвідоміших таємниць сучасного світу. А роман "Стрижень" розповідає нам про людину з твердим характером. Про таких кажуть: він має стрижень. Але той, хто має цю штуковину, нікому її не показує і не вихваляється. Бо це - найдорожчий скарб. Адже відсутність стрижня у певному місці у потрібний момент може навіть призвести до ядерної катастрофи. Аварія 26 квітня 1986 орку на ЧАЕС є сумним підтвердженням цього правила. Про те, від нас і досі приховують правду про те, що ж там сталося насправді. 
Ця книга зацікавить усіх шукачів пригод - незалежно від віку і статі. 



























Після закінчення відбулося жваве спілкування з автором. Бажаючі мали змогу придбати книгу та сфотографуватися на згадку. Бібліотека також отримала це видання з автографом Дмитра Бєляєва


Згадаємо... Пам'ятаємо...

Щиро дякуємо всім за чудову і корисну зустріч!

"Покуда миром правит Музыка..." - творчий вечір Сергія Бедусенка

Під такою назвою 6 квітня 2019 року в Грінівській вітальні відбулася чергова зустріч з прихильниками Музики і Поетичного слова. На цей раз гостем нашого літературно-мистецького салону був відомий український композитор, поет, прозаїк, графік Сергій Бедусенко з авторською програмою "Покуда миром правит Музыка!"
Розпочала зустріч з митцем завідувач бібліотекою Алла Дубенюк з короткою біографією музиканта, представила його книги.
 


Сергій Валентинович заслужений діяч мистецтв України, лауреат цілої низки зарубіжних та вітчизняних премій та фестивалів, засновник арт-рокового спрямування в українській музиці, автор національних рок-опер. Має багато заслужених державних та громадських відзнак.
Ось деякі з них:
 1. Кавалер Ордену "Козацька слава" ІІІ ст. 2003 р.
2. Лауреат премії АРК Крим, 2004 р.
3. Член Національної Всесоюзноїх Спілки, 2006 р.
4. Почесна грамота Митрополдита Київського та Всієї України, 2008 р.
5. Лауреат Свято-Гаоргієвського Міжнародного фестивалю, 2012 р.
6. Лауреат премії СТД України "Київська Пектораль",1996 р.
Видано: 
СD та DVD
 - рок-опера "Енеїда", 1991, 2001р.р.
- сольний фортепіанний джазовий альбом «Когда Сбываются Мечты», 
- Мюзикл «Кошкин Дом», 2009 г.
-
Авторський концерт, 2012 г.
- Рок-ораторія «Колокола» в п'яти частинах на вірші Пабло Неруди;
- арт-кантата «Да Воскреснет Бог» (Псалом 67), 2013 г. (Ukrainian Records)
В його творчому доробку такі віршовані та прозаїчні книги: "Голгофа Мироздания", "Застралье", "Стихографика", "Свет в пути", "До крайних пределов, "Лики любви", графічний альбом "Седьмое измерение". Як спеціаліст-музикознавець написав низку критичних та мистецтвознавчих статей у виданнях: "Телекритика", "Музика", газетах "2000", "Зеркало недели", "Демократическая Украина", "Хрещатик".

Протягом виступу звучала чудова авторська музика - імпровізації на джазові теми. 
Сергій Бедусенко в Грінівській вітальні
Три години авторського монологу нікого не залишили байдужим, слухачі поринули у фантастичну енергетику Сергія, вони разом співпереживали і замислювались над почутими віршами. А виконання його музичних творів надовго взяли в полон всіх без винятку глядачів! Вечір пройшов у чудовій творчій атмосфері, по закінченні відбулося спілкування з митцем, обмін думками, емоціями, роздумами про життя і творчість. Бажаючі могли придбати книги з автографом. 
Щиро дякуємо нашому гостю Сергію Бедусенко за святкову, насичену атмосферу і всім шанувальникам, які завітали на нашу зустріч!

"Весна окриляє... Шепоче: Кохай!" - поетично-музичне свято

30 березня 2019 року в Грінівській вітальні бібліотеки відбулося чергове зібрання - поетично-музичне свято "Весна окриляє... Шепоче: Кохай!"
В цей день на зустріч з прихильниками поетичного слова та авторської музики завітали чарівний жіночий десант у складі:
Алла Тимошенко (м.Ворзель)
Лариса Кузьомко (м.Біла Церква)
Валентина Розум  (м.Київ)
Юлія Хандождинська (м.Сквира)
та юна талановита співачка 
Софія Жукова (м.Бородянка)
Завідувач бібліотеки Алла  Дубенюк представила гостей і глядачі мали чудову нагоду познайомитись з цікавими і колоритними поетами та виконавцями авторських пісень.








Окрасою вечора був виступ молодої і талановитої співачки Софії Жукової із стм.Бородянка Київської області. Софійка - переможець у жанрах акустичної та популярної музики Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики «Червона рута–2018». Вона виконувала пісні, які для неї пише її мама. 
(Під катом жартівлива пісня 
"Ти прийшов удосвіта...")
Також своє мистецтво гри на піаніно показав наш постійний читач, юний музикант Юрій Поліщук.




Також дякуємо нашим молодим помічникам - видобувачам знань Навчально-науковий центр професійно-технічної освіти НАПН України - Олені Драган та Анастасії Костюченко за допомогу у проведенні цього творчого заходу. Ці учениці є членами Клубу любителів книги, який тривалий час існує в їхньому навчальному закладі.