В "книгозбірню" залюбки приходимо, все, що необхідно, ми знаходимо!" - чергові відгуки про діяльність бібліотеки


Від імені громади Корчуватого відгук про діяльність Бібліотеки №15 для дітей в соціальній мережі Фейсбук в поетичних рядках написала наша користувачка Вікторія Страшнюк від 27 січня 2019 року:




"Сюди щодня дорослі й діти
Мерщій спішать у ХРАМ КНИЖКОВИЙ.
Тут тепло, затишно, і хочеться радіти,
І настрій завжди в нас святковий! 
Бабуся з внуками гортає 
Цікаву книжечку тихенько.
Про Колобка розповідає, 
Сім Козенят і Козу-неньку... 
А тут - куточок для "поробок", 
Є клей, папір і олівці,
Ліхтарики, сніжинки робимо -
Тут дітки в нас всі МОЛОДЦІ! 
Читальна зала - там, 
Праворуч - пенсіонерів завжди рясно,
І персонал тут завжди поруч, 
Все допоможе і роз'яснить. 
І концерти, й майстер-клас
Ти побачиш тут частенько!
Всі стараються для нас:
Колектив і їхня "ненька"!
Про комп'ютери і гаджет -
Тільки й мова йде про них! 
Схаменіться, люди добрі,
Неможливо жить без книг!!! 
*****
В "книгозбірню" залюбки приходимо -
Все, що необхідно, ми знаходимо!" 
З найкращими побажаннями у вашій роботі -
 Громада Корчуватого.
Скрін:
https://screenshotscdn.firefoxusercontent.com/images/f756ac03-ddaf-490c-96d2-1806d51ad65e.png


Дякуємо вам, дорогі наші друзі!
Ваші теплі слова надихають нас! 
Ваша увага,  розуміння і доброзичливе 
відношення до нашої професійної діяльності
спонукають до нових креативних ідей, 
творчих зустрічей та спільних культурних акцій!


"Коли стають до зброї діти, народ цей не перемогти!" - година героїзму


"На Аскольдовій могилі 
поховали їх..."
 П. Тичина.
Після здобуття Україною незалежності подвиг героїв Крут зайняв гідне місце в пантеоні національної слави, став символом патріотизму і жертовності у боротьбі за державну незалежність. Сьогодні, 29 січня 2019 року народ України вшановує 101 річницю пам'яті полеглих героїв у бою під Крутами. Це були перші українські"кіборги", які своїм життям писали історію української державності!
Світлина від Петро Порошенко. На державному рівні цей день почали відзначати з 2003 року. Щорічне вшанування пам’яті Героїв Крут закріплено у Постанові ВРУ від 16 травня 2013 року «Про відзначення подвигу героїв бою під Крутами». У 2006 році на залізничній станції Крути відкрили Меморіальний комплекс «Пам’яті Героїв Крут». Цій драматичній події в історії нашої України була присвячена година героїзму в бібліотеці "Коли стають до зброї діти, народ цей не перемогти!" та бесіда біля книжкової виставки для користувачів молодшого та старшого віку. Підготували та провели її бібліотекарі Олена Гейко, Ганна Возняк та Алла Синявська. Користувачі також дізналися, що сьогодні Президент України Петро Порошенко разом зі своєю дружиною Мариною вшанували Героїв Крут і запалили свічки пам'яті у Свято-Миколаївській церкві в Києві.
Світлина від Петро Порошенко. 
"Під Крутами творилася історія молодої Української держави", - зазначив сьогодні П. Порошенко  у своїй промові.





В читальній залі старшого відділу. 
 


"Прославляємо в колядках Божеє дитятко" - година духовності

Наш український народ має багату і оригінальну культуру, надбану численними поколіннями. З давніх часів до нас ідуть життєва мудрість та настанови щодо способу життя. Вони закладені в українських звичаях, святах, обрядах, фольклорі.

26 січня 2019 року в "Материнській світлиці" відбулася година духовності для дітей "Прославляємо в колядках Божеє дитятко".  
До нас вперше завітала представник Києво-Печерської Лаври Наталія Волошина. Вона вже багато років співає в церковному хорі духовні пісні. А про наш заклад їй розповів друг бібліотеки Володимир Імярек, також служитель церковного співу і частий гість наших творчих зібрань. Пані Наталю ми познайомили з діяльністю бібліотеки, а вона нас порадувала своїми піснями та цікавими розповідями про своє глибоко духовне життя. Ця зустріч була незапланованою і несподіваною, і діти, що саме в цей час знаходилися в бібліотеці, отримали чудову нагоду долучитися до нашої імпровізованої бесіди і ближче познайомитись з гостями. Ми обговорювали тему новорічних традицій та звичаїв наших предків. Діти з радістю ділились своїми враженнями від особистого колядування, щедрування. А потім під музичний супровід  у виконанні завідувача бібліотекою Алли Дубенюк  разом заспівали відомий музичний твір "Радуйся, ой, радуйся, земле...".
 

Потім ми слухали музику у виконанні київських митців -
Тетяни Доміловської та Володимира Імярека.






А спільне фото на згадку розвеселило всіх присутніх, тому що Володимир одягнув на голову культову маску голови коня, з якою від постійно проводить святкові новорічні вертепи!

"Vivat, юний талант!" - бібліознайомство

Вже протягом багатьох років нашу бібліотеку постійно відвідує родина Страшнюк - мешканці Корчуватого: бабуся Тетяна Михайлівна, мама - Вікторія Олегівна та їх улюбленець Даня.
Цей пост із циклу "юні і перспективні" ми присвячуємо саме йому - Страшнюк Данилу - учню 4-А  класу СШ № 273.  Народився Данічка в м. Києві 1 липня 2008 року в родині медичних працівників. З дитинства дуже жвавий,  допитливий, має багато різноманітних захоплень. Гарно навчається в школі, має хист до математики та англійської мови, але найбільше у вільний час любить займатися різними літературними конкурсами, створювати поробки з паперу чи природного матеріалу. Родина його залюбки підтримує, заохочує і всіляко допомагає у творчому розвитку. Даня багато читає, постійно відвідує бібліотеку, особливо його цікавлять журнали та книги із серії "зроби сам". Перед новим роком він створив і подарував бібліотеці об'ємні паперові сніжинки для стелі (25 робіт!). Ми з радістю прикрасили цими тендітними і красивими виробами стелю на молодшому відділі і дуже дякуємо Дані за творчість і дарунок!
А ще Данило любить танцювати! З листопада 2017 року він самостійно обрав собі нове хобі - бальні танці і записався у клуб "Темп". За час навчання він постійно  приймає участь у різноманітних районних та міських конкурсах бального танцю. Серед найбільш популярних і знАкових - конкурси: "Київські зорі", "Магія танцю", "Ліга танцю України" (ЛГУ). І всі вони приносять йому нагороди у вигляді кубків, медалей і дипломів. До речі, у квітні 2018 року він отримав престижний Кубок ЛТУ, 13 медалей та інші нагороди.










 Щорічно приймає активну участь у всеукраїнському конкурсі з української мови та літератури "Соняшник", аудіюванні з літератури. 
Коли ми готували цей матеріал і проводили бесіду з Данилом Страшнюк, нас вразило його відношення до своєї вчительки. З великою гордістю і повагою він розповів про Тамілу Олексіївну Авраменко -  завуча школи №273 та вчительку з укр. мови та літератури. Вона всіляко підтримує його бажання у творчому розвитку, допомагає
у вивченні свого предмету. Таміла Олексіївна залучила його до шкільного конкурсу "Спробуй себе в ролі журналіста". І ця тема дуже захопила Данила! Наразі він пише короткі статті для стіннівки, готує матеріал на  різну тематику і найближчим часом ми проведемо в бібліотеці презентацію цих заміток.
Коли ми запитали у Дані: "Яке ж твоє найбільше бажання в майбутньому?"  - він гордо відповів: "Хочу бути дизайнером одягу!"

Ось такі різносторонні вподобання у нашого юного героя і ми від усієї душі бажаємо, щоб ці світлі мрії обов'язково збулися, творчий порив неодмінно розвивався і приносив користь і Дані, і його оточенню, і в майбутньому - державі!


 
Пов’язане зображення

"Ціную себе - ціную оточуючих" - психологічний тренінг

24 січня 2019 року в бібліотеці відбулася зустріч з психологом, коучем, майстром душевного позитиву Альоною Лук'яненко на тему: "Ціную себе - ціную оточуючих".
 Завідувач бібліотекою Алла Дубенюк розпочала зустріч  короткою інформацією про доповідача, про те, що цей захід був організований при активній підтримці завідувача Бібліотеки сімейного читання Калюжної Любові Леонтіївни. Наголосила на тому, що тема людських стосунків у суспільстві, а особливо в жіночих колективах, є наразі дуже актуальною і потребує великої роботи над собою і над своїм оточенням.
 Тренінг був проведений у форматі активного навчання правильним навичкам поведінки, позитивного сприйняття навколишнього оточення, родинних зв'язків, розуміння своїх можливостей і подолання внутрішніх страхів та комплексів. Присутні активно включалися до роботи над собою, озвучували проблеми і спільно з коучем приймали вірне рішення їх подолання. Для відпрацювання одержаних навичок Альона застосовувала рольові ігри, психологічні тести, взаємне обговорення складних життєвих ситуацій. Зробила акцент на важливих моментах людських відносин: вчитися умінню слухати, поважати думку партнера та не порушувати особистий простір. А головна думка - це потрібно навчитися поважати себе. Тому що в цьому світі все віддзеркалюється, а в людських стосунках це проявляється дуже сильно. Який посил ти даєш оточуючим, таке відношення і отримуєш. 




По закінченні лекції відбулося 
 бурхливе обговорення особистих питань та консультацій спеціаліста. 
 Ми щиро дякуємо Альоні Лук'яненко за проведену роботу. Ми дізнались багато нового і отримали вичерпну відповідь на складні життєві ситуації. Також дякуємо Любові Калюжній за тісну і плідну співпрацю, за допомогу у проведенні бібліотечних заходів! Приємно, коли є взаєморозуміння і щира підтримка колег у нашій нелегкій (з психологічної точки зору!) бібліотечній професії, яка тісно пов'язана із щоденними людськими стосунками. 
Шануймося, бо ми того варті!

"Музична гордість сучасної України" - інформаційна довідка про всесвітньовідомого акордеоніста Ігоря Завадського


"В застенках я окончательно убедился: главное в жизни - это сама жизнь, дружба, борьба, и готовность отдать себя с улыбкой в случае поражения, на растерзание злых сил с верой в Добро! Ведь отобрать могут всё, кроме этой веры, любви и ощущения внутренней свободы. Высшая мудрость: уметь потерять всё и быть готовым начать с нуля..." 
И. Завадский Из книги "Тюремные дневники" 
20 січня святкує свій 53-й день  народження всесвітньовідомий український акордеоніст Ігор Завадський. За традицією, саме в цей день він проводить концерти для всіх шанувальників класичної музики. Наша бібліотека організувала культурний "десант" для своїх друзів, колег і користувачів до Київського будинку актора, щоб долучитися до високого музичного мистецтва, послухати талановитого виконавця і принагідно привітати його зі святом!
Найбільш вражає його людяність, непідробна щирість до своїх глядачів, повна віддача в мистецтві, висока культура спілкування та глибока ерудованість у своїй професії. Цьому музиканту підкорялися найкращі світові концертні зали, він має високі державні нагороди, неперевершений талант, ввійшов в Книгу рекордів Гіннеса і... залишається простим і людяним у спілкуванні. І при цьому не має жодних амбіцій, поверхневого погляду, зневаги чи зверхнього ставлення до оточуючих. В житті його було багато драматичних подій, наклепів, підступних "друзів", а чорна заздрість "колег по цеху" намагалася звести Ігоря не тільки з професійної сцени, але й лишити життя. А він, як Фенікс, достойно вистояв, мужньо витримав усі незгоди, поневіряння, і при цьому не втратив людяності, порядності, віри у справедливість. І тому, саме ці слова із книги Завадського найкраще характеризують Ігоря як Людину, і саме їх ми зробили епіграфом до цього посту. В наш буремний, неспокійний і шалений час, коли на такі прояви людської поведінки є великий дефіцит, Ігорю вдається тримати в полоні свого Таланту (людського та професійного!) все оточення. Тільки доброта, любов, глибока внутрішня повага і вдячність до всіх своїх шанувальників - ось ті чинники, якими керується справжній Митець! 
Як сказав у свій час Томас Карлейль (шотландський письменник, есеїст та історик. Працював у Вікторіанську епоху): "Музика своєю мелодією доводить нас до самого краю вічності і дає нам можливість протягом декількох хвилин осягнути її велич!"
 Ігор Завадський - Ульріке Вернер. 
 Концерт ре минор для скрипки, гобоя і оркестру, Allegro (Бах). 21.01.19
На світлині - Ігор Завадський (ліворуч) та його вірний помічник, друг, арт-директор - Андрій Бригида.
 















 
Творчий здобуток Маестро на електронних носіях: З 2001 по 2019 рр. записані і видані колекційно-подарунковим накладом 14 музичних альбомів (21 СD), а також 3 DVD з концертами Ігоря Завадського з київських залів (Театр оперети, Міжнародний центр культури і мистецтв, Палац «Україна»), ТВ-сюжетами, документальним фільмом про нього «Танго свободи» і кліпом 
на тему Астора П’яццолли «Лібертанго».
 





 









Віртуозно!

М.Римський-Корсаков "Політ шмеля" (із опери "Казка про царя Султана").


Вдячні шанувальники подарували музиканту чудовий витвір кулінарного мистецтва - величезний торт у вигляді акордеону. До речі, по закінченні концерту кожен відвідувач (а нас було близько 200 чоловік в залі!) отримав шматочок цього шедевру!


 Дарунки для наших користувачів бібліотеки від іменинника:

Афіша та книга  
И. Завадский "Тюремные дневники". - К., 2015. - 182 с. 
з дарчими автографами. 
 Це видання - унікальне і захоплююче, читається на одному подиху! Багато наших користувачів її вже прочитали і нові бажаючі з нетерпінням чекають своєї бібліотечної черги.

Рекомендуємо!



































 Для тих, хто цікавиться творчістю видатних українських сучасних виконавців, подаємо довідкову інформацію про музиканта.
 Біографія Ігоря Завадського - виключно творчість і талант, безумовна першість у світі як кращого акордеоніста, широка міжнародна концертна діяльність, власна школа акордеона в Україні і визнання шанувальників. 
(Із сайту.)
Ігор Завадський народився 20 січня 1966 року в місті Інта, Комі АРСР. Заслужений артист України (2000); переможець міжнародних конкурсів у Франції, Італії, Ірландії, Іспанії; володар «Золотої медалі» (Франція); перший український акордеоніст у Книзі рекордів України, як єдиний володар 3-х «Золотих лір» — головних призів міжнародних конкурсів акордеоністів; перший український музикант, що потрапив до Книги рекордів Гіннеса (Канада). 

6 травня 2002 р. — за розвиток високодуховного музичного мистецтва і численні благодійні концерти Блаженнійший митрополит Київський і усієї України Володимир вручає музиканту орден Святого князя Володимира ІІІ ступеня.
25 червня 2003 р. — на Міжнародному фестивалі акордеоністів у Чикаго відбувся своєрідний міні-конкурс між найкращим акордеоністом США Стасом Венглевським (президент Гільдії акордеоністів та вчителів США, колишній громадянин СРСР, який зараз мешкає в Чикаго. Він - улюбленець місцевої публіки) та найкращим представником Європи - Ігорем Завадським. Переможця мали визначати за гучністю аплодисментів глядачів. Кожен грав свій репертуар протягом 20 хвилин. Після виступу Ігоря Завадського зал аплодував стоячи, і президент фестивалю Джоан Саммерс запропонувала йому повернутися на сцену зіграти на біс.
Це була перемога!
 «The best of the best» («Найкращий з найкращих»), - згодом написали про Ігоря Завадського в американській пресі.
Ігор неперевершений майстер-виконавець, талановитий оповідач. Кожен його авторський вечір проходить при наповнених залах, бурхливих оплесках вдячних поціновувачів, нескінченних вигуках: "Браво! Біс!". Три години концерту пролетіли як одна хвилина! Геніальні музичні твори відомих класиків та сучасних композиторів, жартівливі "сюрпризи" від Маестро, цікаві розповіді про митців та їх твори нікого не залишають байдужими! Автор, як справжній маг-чарівник, тримає глядача в полоні своєї віртуозної гри до останнього звуку!


(Світлини зроблені з декількох концертів, тому зали різні, люди різні і одяг різний, але головний герой - незмінний! )))
13 листопада 2018 року - Київський будинок органної музики, концерт "Віват, 13!"
31 листопада 2018 - Будинок актора, концерт "Осінній акорд"
23 грудня 2018 року - Будинок актора, концерт "Мрії збуваються"
20, 21 січня 2019 року - Будинок актора, концерт "Пори року".

Для зацікавлених повідомляємо, що наступний концерт Ігоря Завадського відбудеться в Київському Будинку актора 17 лютого 2019 року о 19-00. Квитки - 50-100 грн. 
Долучайтеся, отримаєте велике задоволення і позитивні емоції!
Класика - вічна, все інше - буденне і швидкоплинне...