"Я прийшов, щоб сказати вам правду..." - виїзна бібліотечна акція

29 листопада 2017 року відбувся літературно-музичний захід в СШ №151 мікрорайону Чапаєвка. На запрошення завідувачки бібліотеки сімейного читання Калюжної Любові Леонтіївни та вчительки старших класів Полулях Оксани Олексіївни завідувачка Бібліотекою №15 для дітей Дубенюк Алла Іванівна підготувала змістовну літературну інформацію для учнів 10-11-х класів про життя та творчість відомого поета, актора і музиканта ХХ століття Володимира Висоцького "Я прийшов, щоб сказати вам правду..." . Також надала колегам рідкісні книги та конволюту з архівів бібліотечної музейної кімнати імені Олександра Гріна на цю тему. Розповіла присутнім, що ці раритетні меморіальні документи наша бібліотека збирала протягом десятиріч. Це статті з періодичних видань радянських часів (1960-1990-х років ХХ ст.), "самвидавні" друковані вірші Висоцького, поетичні збірники, фото та аудіоматеріали, платівки, сувенірна продукція, листівки, буклети,  значки. Також Дубенюк А.І. запросила відомого київського барда і музиканта Сергія Бондарчука, який професійно вивчає літературно-музичну спадщину Володимира Семеновича Висоцького і чудово виконує його пісні, залучитися до спільної творчої акції. Сергій постійно виступає у Галереї В.Висоцького, що знаходиться в Києві (метро Контрактова площа по вул. Воздвиженській, 40),  у літературно-мистецькому салоні "Грінівська вітальня" при Бібліотеці №15 на Корчуватому та на інших мистецьких майданчиках.



 На загальному фото зліва направо: зав. бібліотекою сімейного читання Калюжна Любов Леонтіївна, вчитель старших класів Полулях Оксана Олексіївна, колишня директорка цієї школи Каплун Тетяна Миколаївна, шкільний бібліотекар Куріненко Віра Тимофіївна, зав. бібліотекою №15 Дубенюк Алла Іванівна, музикант Бондарчук Сергій.
 Для всіх присутніх цей захід виявився вдалим, пізнавальним і корисним. А ми були приємно вражені гостинністю організаторів. Дякуємо педагогу-методисту Рибак Вікторії Борисівні, яка люб'язно провела для нас екскурсію в шкільному краєзнавчому музеї. Тут з великою любов'ю зібрані експозиції про видатних  людей мікрорайону Чапаївки всіх часів, відомих героїв-захисників, народознавчі матеріали, декоративно-ужиткові вироби самобутніх чапаївських митців. Головний акцент музею зроблено на  патріотично-виховній роботі. Меморіальні експозиції та куточки пам'яті присвячені вшануванню безвинним жертвам Голодомору 1932-1933 роках, загиблим мешканцям у жерновах Другої світової війни, у війні в Афганістані, героям-чорнобильцям, героям Небесної Сотні та захисникам АТО.

Рясною кров'ю полита ця родюча земля... 
Історія цього чудового, мальовничого куточка Києва відображає всю біль і страждання українського народу, його жертви навіки залишаться в людській  пам'яті.
  Сергій Бондарчук залишає свій відгук і автограф у Гостьовій Книзі музею.
Щиро дякуємо за співпрацю нашим друзям, колегам, партнерам!
Завжди раді допомогти.

«Минувшини чорні рядки і пам’яті світла скорбота» - цикл патріотичних заходів

Картинки по запросу голодомор 2017 в бібліотеці заходи "Ні труни, ні хрестів І ні тризни!
Прямо в яму, на віки-віків!
Чорна сповідь моєї Вітчизни
І її затамований гнів..."
А. Листопад
Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки 20 сторіччя. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України. Голодомор - геноцид українського народу! Штучний, масовий голод, створений керівництвом СРСР, через який загинули мільйони людей та упродовж десятиліть замовчувався радянською владою....
Пам'ятаймо!
З 22 по 25 листопада 2017 року в бібліотеці відбувся цикл патріотичних заходів «Минувшини чорні рядки і пам’яті світла скорбота», приурочених до трагічних подій нашої історії ХХ століття.
 25.11.2017 запалили свічку на вікні... 
Приспустили прапор при вході до бібліотеки...
 Підготували ілюстровану 
книжкову виставку-реквієм 
"В руках, що виростили хліб, не залишили і зернини..."
 Відвідувачі дізналися, що загальні демографічні втрати від Голодомору 1932-1933 років в Україні становлять 4,6 млн. осіб, зокрема 3,5 млн. через катастрофічне підвищення рівня смертності та 1,1 млн. внаслідок падіння народжуваності. Найбільше постраждали від Голодомору діти та літні люди.


Для нових користувачів проводили розгорнуті екскурсії по бібліотеці, знайомство з Меморіальною стіною пам'яті імені Олексія Дурмасенка, бесіди в музейній кімнаті Олександра Гріна біля експозицій з архівними публікаціями та листуванням Ніни Грін в 1950-х роках 20 століття. Розповідали про окрему долю звичайної жінки, вдови письменника Олександра Гріна - Ніни Миколаївни Грін, яка потрапила в жернова сталінських репресій, отримала 10 жахливих років таборів (з 1946 по 1956 роки!), але наперекір всьому вистояла і продовжувала боротися проти системи.
 







 









Молоде покоління повинно знати і завжди пам'ятати, 
якою ціною здобувається 
свобода, воля, незалежність...
Голодомор

Ти кажеш не було голодомору?
І не було голодного села?
А бачив ти в селі пусту комору,
З якої зерно вимили до тла?
Як навіть вариво виймали з печі
І забирали прямо із горшків,
Окрайці виривали з рук малечі
І з торбинок нужденних стариків?
Ти кажеш, не було голодомору?
Чому ж тоді, як був і урожай,
Усе суціль викачували з двору.
-Греби, нічого людям не лишай!..
Я бачив сам у ту зловісну пору
І пухлих, і померлих на шляхах.
І досі ще стоять мені в очах…
А кажеш – не було голодомору!

Д. Білоус

"Від суботи до суботи!" - літературно-музичний вечір відпочинку у Грінівській вітальні

Для шанувальників авторської пісні та співаної поезії та для всіх, хто бажає презентувати свою творчість широкій громаді, ми постійно проводимо літературно-музичні вечори "Від суботи до суботи" у Грінівській вітальні бібліотеки. 18 листопада 2017 року у рамках "грінівського дозвілля" відбулася творча зустріч митців "Від суботи до суботи!". Керівник літературно-мистецького салону "Грінівська вітальня" Алла Дубенюк була одночасно і модератором, і ведучою. Вона відмітила, що такі зустрічі дуже необхідні в наш час, вони надають можливість обмінюватись творчими новинками і відкривати для себе нові імена, знайомитись з талантами митців різного жанру (проза, поезія, музика) і поділитися своєю творчістю... А для глядачів і користувачів бібліотеки це найкращий шанс безкоштовного дозвілля і залучення до сучасної культури.

Свою майстерність і талант в цей день дарували нам київські поети і музиканти: Тетяна Доміловська, Сергій Льовін, Георгій Майоренко, Анатолій Рибін, Вячеслав Нетецький, Валерій Навойчик, Микола Ковальов, дует "Отрада" у складі Анатолія Коржа та Наталії Кокарєвої.





Долучайтесь до активного і змістовного дозвілля разом з бібліотекою!

"Володя, зіграй на гітарі!" - творчий вечір Володимира Каверіна у Грінівській вітальні

18 листопада 2017 року в "Грінівській вітальні" бібліотеки відбувся авторський творчий вечір
"Володя, зіграй на гітарі!" музиканта і виконавця із Донецька - Володимира Каверіна. Наразі він проживає у м.Ворзелі Київської області. Людина широких поглядів, драматичної долі, музично обдарований автор  і харизматичний виконавець! Близько двох годин свого виступу тримав зал у приємному напруженні і дарував свій талант.
Автограф від Володимира Каверіна у бібліотечній гостьовій "Книзі відгуків та вражень" та підпис на афіші.
"Друзі! Дуже радий можливості відкрити себе перед вашою прекрасною аудиторією. Рідко коли я отримував таке задоволення від душевного контакту, дивлячись у ваші світлі очі. Дякую! Щастя."
В.Каверін 18.11.2017