"Масляну стрічаємо - весну закликаємо!" - святковий тиждень

Останній тиждень лютого дуже насичений на різні свята в Україні. 
За народознавчим календарем цей тиждень  відзначається як Масляна або Масниця - одне з календарно-побутових свят, яке пов'язане із давнім народним звичаєм - проводами зими і зустріччю весни.
Припадає воно на останній тиждень перед початком Великого посту.
З нагоди цього свята у бібліотеці 25 лютого була проведена народознавча година  

"Масляну стрічаємо - весну закликаємо!".
Завідуюча Дубенюк Алла відкрила захід і представила гостю з Міжнародного громадського об'єднання "Волинське братство", членкиню жіночого клубу "Волинянка" - Вікторію Рутківську. Пані Вікторія провела народознавчий екскурс "Зимонько, прощавай, весну-красну зустрічай". Масляна - стародавнє слов'янське свято, яке дійшло до нас з язичницької культури і збереглося після прийняття християнства. Церква включила її до своїх свят, назвавши Сирним тижнем, який передує Великому посту. Головним і невід'ємним атрибутом свята є млинці, які пекли ще в стародавні часи на честь пробудження сонця, оновлення природи і приходу весни. Розповіла як відзначають його на ВолиніЗа традицією, в ці дні люди ходили один до одного в гості, на ярмарках влаштовувалися ігри і театральні вистави. Водночас церква нагадує про релігійний зміст свята – це час примирення та прощення образ. 
Наостанок Вікторія Рутківська заспівала обрядові фольклорні веснянки. 
Далі Алла Іванівна нагадала про те, що 21 лютого ми  відзначаємо День рідної мови, а 25 лютого - день народження Лесі Українки - видатної діячки українського народу. Присутні ознайомились з книжковими виставками, присвячені поетесі: "Леся Українка - дітям" (для молодших читачів) та "У піснях ти народ свій любила, і тебе не забуде народ!" (абонемент дорослого відділу), з біографією письменниці, її творами. Протягом цього тижня бібліотекарі Бутко Тетяна та Возняк Анна знайомили читачів з літературою, представленою на виставках. Діти читали вірші поетеси, які вони раніше вивчали, а потім вони переглядали твори, що ввійшли до Золотого фонду української дитячої літератури, читали Лесині казки. На старшому відділі до Дня рідної мови - перегляд літератури 
«Бринить, співає наша мова, чарує, тішить і п'янить!» (О.Олесь). Діти  дізнались, що українська мова – одна з найбагатших мов світу. Наша мова, мов неповторний самоцвіт, виграє барвами веселки, має своє звучання, свою вагомість, свою красу. Для цього добре потрудились Г.С. Сковорода, І.П. Котляревський, Т.Г. Шевченко, Марко Вовчок, Леся Українка, Панас Мирний, І. Франко та багато інших. Кожен з них вніс у розвиток мови часточку досвіду свого, часточку душі. Продовжили ці традиції і представники красного письменства: О. Гончар, Л. Костенко, Д. Павличко, В. Симоненко, І. Драч… 
Ось такий насичений тиждень відбувся у нас з 20 по 25 лютого!