"Голос як легенда..." - день народження В.Висоцького


"Якою б не була дорога, 
важливо лише те, 
куди вона веде". 
В.Висоцький

25 січня 2017 року, саме в день народження легендарного співака, музиканта, актора - Володимира Висоцького в літературно-мистецькому салоні "Грінівська вітальня" бібліотеки відбулося спільне засідання пісенно-туристичного «Клубу ветеранів туризму та бардівської пісні» під керівництвом Ігоря Королькова та поціновувачів авторської пісні "Голос як легенда...".  Ведучий - Ігор Олександрович розповів присутнім (48 чол.) про цікаві факти з життя та творчості відомого музиканта. Володимир Семенович був не тільки талановитим поетом і актором, але і неординарною особистістю. Протягом всього свого життя виділявся з оточуючого суспільства. Завдяки своєму сильному і цілеспрямованого характеру, він залишив слід у душах багатьох людей, поселивши в них любов і повагу до його творчості і життєвого підходуЗа результатами опитування ВЦІОМ, що проводилося 2010 року, Висоцький зайняв друге місце в списку «кумирів XX століття» після Юрія Гагаріна.
На заході звучали: поети -  Юрій Симонов, Віра Свистун, Ігор Дінін, Олексій Цапро-Добровольський, Володимир Цвілодуб. 
музиканти - Анатолій Корж, Анатолій Рибін, Група "Віват" (керівник - Тетяна Козловська), Олександр Дехтяр, Тетяна Доміловська.
Найбільше глядачів вразило виконання пісень В.Висоцького наймолодшим учасником заходу - Дімочкою Козловським. Йому всього 6 років, а він досить впевнено вже виконує твори улюбленого музиканта. 




























Автор відеороликів - Тетяна Козловська.



"За меня другие отпоют все песни..." Ч.1 - до дня народження Володимира Висоцького

Володимир Висоцький – культова постать, яка не потребує знайомства.
Нині складно назвати барда, поета, виконавця, який міг би позмагатися з ним в популярності. Він пробуджував у наших душах те, що ми вже відчували, але не наважувалися тоді зрозуміти. Висоцький був далеким від псевдоестетизму, він змушував нас розрізняти добро й зло, згадувати такі призабуті поняття, як совість, честь, чесність, дружба. Адже кожна його пісня була неабияким вчинком, гострим ножем серед всезагального славослов’я та словоблуддя. Чого ж дивуватися, коли своїми піснями поет «розрізав» натовп на дві половини — на друзів і ворогів? Одні вважали його кумиром, талантом, навіть генієм; інші — нездарою, який «клепає брудні пісеньки, що підривають державні підвалини». Але в кожного з нас — свій Висоцький. 
28 січня 2017 року в літературно-мистецькому салоні "Грінівська вітальня" відбувся вечір 
"За меня другие 
отпоют все песни..."
присвячений дню народження цього легендарного актора, поета, музиканта. Ідею сценарію під такою назвою запропонував наш постійний друг бібліотеки - київський музикант Сергій Бондарчук. До нього приєдналися гітаристи Руслан Іщенко, Георгій Майоренко та Руслан Сухомлин
 Зала була вщент заповнена прихильниками таланту митця. Відрадно відмітити, що серед 77(!) глядачів були різні покоління: від 5 до 85 років! 

Замість запланованого півторагодинного часу, вечір тривав близько п'яти годин! І кожен бажаючий говорив про "свого" Висоцького, згадували його київські корені. До речі, цікаві архівні матеріали, екслібриси, платівки, поетичні вирізки із газет радянських часів були представлені на  книжковій ілюстрованій виставці "Голос як легенда". З Києвом його поєднують родинні зв’язки. В українській столиці мешкали дідусь та бабуся, тут народився його батько Семен Висоцький, у театрі імені Лесі Українки працювала перша дружина Ізольда Жукова. Сам Володимир Висоцький не раз бував у Києві: зупинявся у родичів на вулицях Воровського та Івана Франка, прогулювався Хрещатиком.





















Висоцький написав близько 700 пісень і віршів, з великим успіхом гастролював у СРСР і за кордоном. Самостійно й у співавторстві створив кілька прозаїчних творів. Як актор зіграв близько тридцяти ролей у фільмах, зокрема «Місце зустрічі змінити не можна», «Вертикаль»). Особливо прославився виконанням своїх авторських пісень під акустичну гітару. У роки суворої цензури він зачіпав цілу низку заборонених тем, через що і сам багато в чому був під забороною, — в радянські часи його записи розповсюджувалися майже виключно на магнітоальбомах, йому забороняли зніматися у багатьох фільмах, а виїзд за кордон став можливим тільки завдяки активним діям дружини — французької актриси Марини Владі.
Постать В.Висоцького і сьогодні дуже актуальна і близька багатьом свідомим громадянам. 
Іменем Висоцького названо стільки вулиць, будинків, бульварів і набережних, а також, звичайно, гірських піків і каньйонів, що їх складно порахувати. Є навіть астероїд «Владвисоцький». А вже скільки написано книг і знято фільмів про його життя — страшно уявити! І їх кількість з кожним роком все зростає...
... ось частина глядачів-прихильників авторської пісні, 
які встигли "уміститися і згрупуватися" на загальне фото! 
 Далі буде...
Слідкуйте!

"Якщо друзі в тебе є - життя радісним стає!" - година бібліотечного спілкування


Важливе місце в роботі бібліотеки займає дозвілля юних читачів. Ігрові форми виконують надзвичайно важливу роль. Вони враховують інтерес, індивідуальні особливості дитини, допомагають долати напруження шкільного дня. У наших юних читачів особливий інтерес викликає творча робота, виготовлення різних поробок та інсталяцій з паперу. 
Головним бібліотекарем Синявською Аллою вже два роки поспіль започаткована дозвіллєва програма для активної творчої діяльності і заохочення юних талантів. Вона створила зону "Куточок дитячих заморочок" на молодшому відділі, і діти з радістю приходять після уроків на активний відпочинок, пропонують свої їдеї, підключаються до спільного оформлення книжкових виставок, різноманітних бібліотечних конкурсів. 



 



 20 січня 2017 року відбулася чергова творча година бібліотечного спілкування 
"Якщо друзі в тебе є - життя радісним стає!" 
І саме в цей день ми вітали і святкували своїх січневих іменинників - Олександру Чернухіну (14 років!) 
та 
Ірину Приступу 
(10 років!). 
Пригощалися піццою та смаколиками!
***********************
 Пізніше ми проводили індивідуальні екскурсії для батьків з маленькими "чомусиками". До нас завітала мама Хмельницька Валентина зі своєю донечкою Анечкою (3 рочки). Дитина прийшла вперше до бібліотеки. А ми знаємо, що найкращий спосіб пізнавати  навколишній світ - це книга. Починати читати треба від самого народження, бо саме книга допомагає швидко і легко розвинути творчу і розумову особистість. Любов і інтерес до книги формується у дітей з дошкільного віку і ми знайомили Аню з цікавими дитячими виданнями, показували найкращі книжки, малюнки, яскраві художні виставки. Це викликало у дівчинки непідробний інтерес, вона сама вибирала книжки, у яких бачила тварин (бо вона їх дуже любить!). Потім вона позувала у Фотозоні та "відпочивала" на бібліотечному артефакті - старовинному кріслі-качалці.


 Головна проблема таких "знайомств" - це неможливість вчасно забрати доньку з бібліотеки! Коли маленька дитина відкриває такий великий та яскравий бібліотечний світ з його можливостями, то просто так залишити його і піти додому - це для неї дуже складно!!! 
Умовили тим, що надали додому гарних книжечок  і домовились, що наступний раз Аня прийде і розкаже нам, які їй сподобались!

 
Для нас - звичайні будні, а для новачків - справжнє відкриття!

Урочисте відкриття музею «Честь та гідність українців» в Голосіївському районі


"Ми землі і сонця вірні діти,
І навчитись прагнемо щомить,  
Разом з Україною мужніти,
Совістю і серцем їй служить!".
В.Матвієнко
25 січня 2017 року в Голосіївському районі на базі спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням французької мови №110 імені К.Гапоненка, було урочисто відкрито музей 
«Честь та гідність українців». 
Музей створено за сприяння Голосіївської райдержадміністрації та за ініціативи Дащенка Андрія радника голови Київської міської спілки ветеранів АТО. Автор проекту - Дурмасенко Олег, керівник блоку пам’яті і патріотизму Київської міської спілки ветеранів та учасників АТО Голосіївського району, керівник патріотичного блоку проекту «Голосіївська родина». Музей працюватиме як учбова територія на патріотичне виховання молоді. В ньому, окрім різноманітної атрибутики, можна буде побачити панораму барикад Революції Гідності та стіну пам’яті загиблим. 



Участь у заході взяли голова Голосіївської райдержадміністрації Наталія Бондар, військові із зони проведення АТО та їх родини, члени сімей загиблих бійців, бібліотекарі Голосіївської ЦБС, волонтери, школярі та вчителі та громадськість району. ПочеснI гості: військовий комісар, член правління спілки ветеранів Афганістану, представники Червоного Хреста України, родини загиблих, учасники бойових дій, директор ДЮСШ 15, волонтери та небайдужі мешканці району.








«В цьому музеї закарбована пам'ять про мужніх людей - наших сучасників, які поклали своє життя за незалежність нашої Батьківщини. Саме такий зразок мужності і відваги є прикладом для підростаючого покоління», - зазначила, відкриваючи захід, голова райдержадміністрації Наталія Бондар.
Серед гостей були майже всі керівники районних організацій  
"Київської міської Спілки Ветеранів АТО". 
 На фото - крайній ліворуч - Олег Дурмасенко.

Бібліотека №15 для дітей також долучилася до цієї знакової події району. 
Від імені нашого колективу Синявська Алла та Гейко Олена вшанували пам'ять загиблих захисників України і поклали квіти.








Кожному гостю були вручені на згадку книги та патріотичний нагрудний букет.
Поетичні збірки відомого патріота, митця, Героя України, професора, заслуженого діяча мистецтв України - Володимира Матвієнка 
"До України - як до храму" (2016)
 та 
"Україно-мати - бережи синів" (2016).
Автор - український політик, підприємець, науковець, відомий в Україні та за її межами меценат, підтримує мистецтво, культуру, освіту. 
Пісні Володимира Матвієнка у виконанні відомих українських співаків представлені на численних компакт-дисках. У 2013 році видано альбом "Українські народні пісні та романси. Від Шевченка до Матвієнка" із пісенними творами у виконанні народного артиста України Фемій Мустафаєва.
Ці видання доповнять книжковий фонд бібліотеки, і стануть достойною окрасою нашої Меморіальної стіни пам'яті імені Олексія Дурмасенка.


Хочеться зазначити, що в Голосіївському районі вперше в нашій бібліотеці №15 за ініціативою Олега Дурмасенка - батька загиблого Героя-кіборга "Динамо"
 6 грудня 2014 року  було відкрито Меморіальну Стіну памяті імені Олексія Дурмасенка при Центрі творчості "ГГ-Корчуватий АРТ".



 Ми щиро дякуємо всім 

за пам'ять, 
за патріотизм, 
за свідому громадську позицію.
Низький уклін і вічна шана 
нашим загиблим Героям!!!