Під парусом книг - до нових відкриттів!


В дні літніх канікул користувачі бібліотеки для дітей взяли активну участь в заходах 
"Під парусом книг - 
до нових відкриттів!"
у рамках програми 
літнього читання -2015.



Розпочала свою роботу мистецько-літературна галявина
 "Літнє дозвілля
 на природі". 


Біля приміщення бібліотеки проводилися хвилини вільного читання, майстер-класи з малювання, настільні ігри, вікторини, конкурси, загадки.










Особливу увагу приділяємо пільговим категоріям користувачів: дітям-переселенцям із зони АТО, малозабезпеченим та з неповних сімей, багатодітним родинам. Також дітям, що мають різні фізичні вади.

На фото: у центрі - хлопчик Богданчик Овчаренко (9 років) із Луганської області, має вади слуху, але з якою радістю він підключився до нашої акції - малював, допомагав створювати інсталяцію на тему "Тварини нашої планети", грався з однолітками!









Діти залюбки провели приємні години з бібліотекою, отримали задоволення від читання книжкових новинок, гралися в настільні ігри, спілкувалися.


"Творчі майстерні на природі". 






















Найкращі дитячі роботи виставлено у вітринному вікні бібліотеки.






























Для любителів нових сучасних інформаційних технологій - зона відкритого доступу до мережі інтернет WI-FI.





"Це - всесвітня мережа, 
Скільки знає - просто жах!
З нею будем працювати - 

Все на світі будем знати!"











В приміщенні бібліотеки діти також отримують духовне пізнання, естетичну насолоду та задоволення від спілкування, вільного, змістовного дозвілля, перегляду цікавих пізнавальних відеофільмів, мультиків. Знайомляться з творчістю своїх друзів та однолітків.






 Літо з книгою в руках:

"Яке ж воно класне - читання позакласне!"



книга - вголос 

"Під корчуватським небокраєм 
книги любим і читаєм!" 
Мамам з малюками тут також знайдеться "робота"!



Екскурсії по бібліотеці, знайомство з книжковими виставками, новинками, художніми роботами - все цікаво!


 Літній дитячий кіносалон - 
переглядаємо пригодницькі стрічки.



година дозвілля 
"Пограємо-відгадаємо!"













Ось так весело, цікаво та змістовно пройшов липень - 
другий місяць шкільних канікул!





"Будьмо знайомі в книжковому домі!"


 Літо – час ігор, розваг, свободи у виборі занять, поповнення витрачених сил, відновлення здоров’я. 
Літні канікули дають дітям безліч вільного часу для відпочинку і розвитку. 
Літо – це найкраща пора, коли діти мають чудову нагоду поринути у світ літератури, познайомитися з творчістю нових для них письменників, відкрити нових героїв, пізнати світ за допомогою книги та отримати насолоду від читання.

21 липня у гості до бібліотеки завітала відома 
київська поетеса, піснярка, член Спілки журналістів України - 
Ніна Бай.
Автор завжди бажаний гість в нашій бібліотеці. Вона поспілкувалася з юними користувачами, розказала їм про свою творчість. Подарувала бібліотеці підбірку прозових та поетичних книг.
В творчому доробку Ніни Бай сім книг. Вийшли в світ дві поетичні збірки — «Я-українка» і «У моєму серці квітне Україна», а також прозові твори: «Серед українців Америки», «Живу, Вкраїно, я Тобою», «Доля українки» (видана українською і німецькою мовами), «Українка, збережена Господом». Книга «Приятелі дітей» чекає виходу в світ. Нарис Ніни Іванівни «Черешневий цвіт його мелодій» надруковано в книзі спогадів про народного артиста України Анатолія Горчинського «Люблю - і все». Ніна Бай має аудіокасету «Я — українка» та компакт-диск «Моїй коханій Україні»
Вірш «У моєму серці квітне Україна» перекладено німецькою мовою Іриною Качанюк-Спєх (Мюнхен) і увійшов до її книги «Безмежнеє поле. Українська поезія у переспіві німецькою мовою». Завдяки композитору Степану Спєху цей вірш став піснею, яку надруковано у великій книзі «Композиції» (Нью-Йорк — Мюнхен — Львів). Декілька пісень Ніни Бай входять до збірки пісень народного артиста України Анатолія Горчинського «Росте черешня в мами на городі», до книги «Співана поезія Зої Слободян», до книги пісень «З любов’ю»... 
         Ніна Бай проводила презентації своїх книг і робила творчі вечори у Будинку письменника, у Будинку Збройних сил України, в нашій бібліотеці в літературно-художньому салоні "Грінівська вітальня". 
 Пісні поетеси Ніни Бай звучать на радіо, фестивалях і концертах у виконанні відомих українських артистів: Анатолія Горчинського, Катерини Василенко, Євгенії Крикун, Богдана Сташківа, В’ячеслава Корепанова, Людмили і Олександра Бурміцьких, Тетяни Оленєвої-Стаматі, Світлани Сорочинської, Ігоря Вовчака, Наталії Бучель, Оксани Мулярчук... 
У конкурсі «Крок до зірок» з піснею «Розкажи, розкажи мені, вітре» (слова Ніни Бай, музика О. Бурміцького) вибороли грант юні виконавиці Світлана та Зоряна Монастирські. Також Ніна Бай була гостею передач на українському радіо і телебаченні в Києві, на радіо в Чикаго, Детройті, Торонто, Сіднеї.






Книга відомої письменниці, члена Союзу журналістів України Ніни Бай «Українка, збережена Господом» — це хроніка життя глибоко віруючої, мужньої, сильної духом жінки родом зі степової України.


А це видання -
"В моєму серці квітне Україна"
творчий дарунок поетеси 
до 10-ї річниці незалежності нашої держави. 


"Доля українки".

В книзі йдеться про нелегке довоєнне дитинство пані Тетяни Ігнатовської-Ніч, страждання її родини, про біль розлуки головної героїні твору з отчим краєм та її непросте життя за межами України.



На фестивалі ім. Марії Конопницької в Пшедбожі (Польща) пані Ніна здобула перемогу за переклад з ліричного циклу польської письменниці «До жінки».
Вона є членкинею Всеукраїнського жіночого товариства імені Олени Теліги, а також — Жіночого клубу «Волинянка».


Ми дуже вдячні Ніні Іванівні Бай за щирість почуттів, чудову лірику, 
дарунок та влучне поетичне слово, яке бентежить, возвеличує, надихає на любов до України, до рідного краю, до людей і всього сущого.
Наостанок ми пригостили гостю кавою з тортиком!






"Видатний дослідник Берестецької битви " - до 100-річчя від дня народження Ігоря Свєшнікова

"Берестечко: наша пам'ять, наша слава"
„Все згадайте, спам'ятайте хоч добрим словечком,
На могилах, на курганах, що під Берестечком.
Тут ми били врожу силу, віру боронили,
Тут ми самі в славнім бою кості положили”.
(Невідомий автор „Козацькі дзвони”)


З 16 по 23 липня 2015 року 
в читальній залі бібліотеки експонується перегляд літератури
із циклу "Пам'ятати. Відродити. Зберегти".
 "Видатний дослідник Берестецької битви ", 
присвячений 100-річчю відомого українського вченого, 
археолога, доктора історичних наук, дослідника  
Берестецької битви 1651 року - 

Свєшнікову 
Ігорю Кириловичу.
 Народився він 19 жовтня 1915 у Києві. Дитинство провів у селі Хотин на Рівненщині, поблизу місця, де відбулася битва під Берестечком у ході Національно-визвольної війни українського народу 17 століття. Основна наукова діяльність була пов'язана з роботою у відділі археології Інституту суспільних наук (Інституту українознавства ім. І.Крип'якевича), де працював з 1959 р. Понад 20 років проводив розкопки на місці Берестецької битви, результати яких узагальнені в монографії "Битва під Берестечком" (1993). 
Досліджував і давньоруське літописне місто Звенигород біля Львова. Він також автор монографій про культури шнурової кераміки та шаровидних амфор, путівника по заповіднику "Козацькі могили" (Національний історико-меморіальний заповідник "Поле Берестецької битви"), численних публікацій у наукових журналах та в пресі. 


Ігор Свєшніков до останніх хвилин свого життя займався активною археологічно-дослідницькою і плідною науковою роботою, усього себе до краплини віддав своїй улюбленій справі. Невтомний вчений залишив для своїх послідовників багато оригінальних не тільки відкриттів, а й ґрунтовних та унікальних праць та публікацій.

Національно-визвольна війна українського народу 1648-1657 років або Хмельниччина стала переломним етапом у багатовіковій історії України.
В історії Хмельниччини було багато славних перемог, особливо в перший початковий період війни — Жовті Води, Корсунь, Михнівка, Пилявці -
Проте були й тяжкі, кровопролитні періоди невдач, поразок і втрат. Серед останніх одна - полинова, круто замішана на козацькій крові та волинській землі, гіркота Берестечкової трагедії. Саме тому героїчна і трагічна битва під Берестечком, що тривала з 18 червня до 30 червня 1651 року і була однією з найбільших подій Визвольної війни.




"Вона була з планети квітів..." - Катерині Білокур присвячується

З 13 по 30 липня 
2015 року 
в читальному залі бібліотеки експонується книжкова ілюстрована  виставка 
"Вона була з планети квітів...", присвячена Катерині Білокур, однієї з найбільш відомих і водночас незнаних українських художниць ХХ сторіччя. Здавалося б, усі чули це ім’я, але здебільшого воно викликає лише дуже буквальну асоціацію з квітковими мотивами. Проте творчість Білокур має значно глибший екзистенційний вимір, а біографія художниці – надзвичайно яскрава і актуальна історія про долю геніальної жінки, яка прагнула займатись мистецтвом в українській провінції на тлі тяжких історичних і політичних обставин ХХ сторіччя.

“Хочу бути художником!” – автобіографічна цитата і життєве кредо Катерини Білокур. Ця фраза є певною межею, що повністю змінила життя молодої жінки, яка була змушена пожертвувати своїм особистим щастям заради того, щоби займатись мистецтвом. Людина, яка не отримала навіть початкової освіти і жила у примітивних умовах українського радянського села, Білокур пережила усі найжахливіші сторінки української історії минулого сторіччя: революцію, Голодомор, Другу світову війну, і, попри все, змогла реалізувати свою зухвалу мрію стати художницею. Ще у 20-ті роки ХХ сторіччя, молода жінка прийняла самостійне і мужнє рішення присвятити себе живопису, і цей крок став могутнім протестом проти консервативного патріархального середовища, де пройшло все життя Катерини Білокур. 
Така відданість своєму ідеалу і неймовірна глибина творів художниці ставлять її в один ряд із найвидатнішими світовими митцями ХХ сторіччя, багато з яких, так само як і Катерина Білокур, були самоуками.


 У 2015-му виповнюється 115 років з дня народження Катерини Білокур, і з цієї нагоди ми запрошуємо вас до подорожі унікальним світом мистецтва, яке було народжене великим болем душі, але, попри все, випромінює надзвичайну енергію позитиву. В наш час гостросоціальних потрясінь ми всі потребуємо надії, і саме ця надія живе у медитативних і глибоких творах Білокур.


У Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький Арсенал» з 16 червня по 19 липня 2015 року проходить виставка 
 “Катерина Білокур.
Хочу бути художником!”.

«Катерина Білокур – художниця світового рівня, чиї полотна геніально передають колоритну красу української природи», – зазначив міністр культури В’ячеслав Кириленко під час відкриття виставки. 

Уперше за роки незалежної України в експозиції зібрано близько 100 шедеврів – майже весь творчий доробок мисткині. Зокрема представлені роботи з колекції Музею українського народного декоративного мистецтва та Яготинського історичного музею.



 Колектив бібліотеки побував на цій чудовій виставці, отримав велике естетичне задоволення та душевну насолоду. 
Картини відомої майстрині справили 
на бібліотекарів велике враження. 
Для користувачів, яких зацікавила творчість та доля цієї видатної художниці, запрошуємо до бібліотеки, пропонуємо літературу, та, зокрема, автобіографічну книгу "Хочу бути художником!" 
Звертайтесь! Читайте! 
Пізнавайте прекрасне!!!