неділя, 21 травня 2017 р.

«День Європи – символ спільних цінностей» - Європейський тиждень в бібліотеці

День Європи – символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах. В 2017 році День Європи в Україні припадає на 20 травня.
Головною метою відзначення в Україні Дня Європи є:
- формування позитивної громадської думки щодо євроінтеграційного курсу України;
- ознайомлення якомога ширшого кола громадськості з європейськими цінностями та традиціями;
- популяризація загального європейського культурного надбання серед громадськості, зокрема, молоді;
- залучення населення регіонів України до діяльності, пов’язаної з інтеграцією країни до ЄС.
Напередодні Дня Європи в бібліотеці був проведений Європейський тиждень «День Європи – символ спільних цінностей», в рамках якого ми запропонували користувачам низку цікавих заходів. 
"Дізнайся більше про Європу"
 - під таким девізом в бібліотеці з 15 по 20 травня 2017 року відбувалися пізнавальні бесіди біля книжкових виставок, літературні подорожі, актуальні обговорення Євробачення 2017 року з учнями молодших та середніх класів, широкий інтерес серед молоді викликала тема безвізового режиму. Молодь ознайомилася з розгорнутою ілюстрованою книжковою виставкою "Вивчай Європу – змінюй Україну", бесідами за круглим столом "Культурна спадщина України – складова світової культури". 
Юні читачі були приємно вражені ознайомленням з архівною колекцією закордонних листівок-привітань - "Наші друзі з-за кордону шлють свої вітання", які надходили на адресу бібліотеки за 2014-2016 роки. Це підбірка листівок, різноманітної друкованої продукції, сувенірів, календарів з різних країн світу. Про кожну листівку ми детально розповідали дітям, хто її написав, звідкіля вона надійшла. Потім детально говорили про ту країну, діти пригадували, що вони про неї знають...
Огляд темполички - "Знайомтесь: країни світу в листівках".


Поетеса українського походження, автор пісень Лія Чернякова, що проживає в США (штат Мілуокі) надіслала теплі слова. Вона неодноразово виступала в нашій бібліотеці з презентацією своїх книжок та нових музичних творів. 
З польського міста Варшава віртуальна прихильниця Ірена Ручковска, яка дізналась про творчу діяльність Грінівської вітальні через Інтернет,  надіслала нам своє вітання. 


Відома київська поетеса, голова літературної студії "Мрія" Ольга Майборода та її донька, художниця Анастасія Семенко наразі проживають в Чехії, в місті Прага. Часто спілкуємось у Фейсбуці, вони сумують за Києвом, постійно шлють вітання всім друзям.Листівка із Германії. 
Із Франції, місто Ліль. 
Від актриси, поетеси, музиканта - Лесі Тишковської, яка проживає в передмісті Парижа - теплі слова, які особливо вразили 
"... литературно-художественному салону, обладающему удивительным даром объединять города и страны...".
Дякуємо! Приємно. 
Із рідної України, від наших друзів-колег - Херсонського музею книги: 
 

А ось іще з інших країн планети. 
Від щирого друга із Казахстану - письменника, громадського діяча, історика Бахита Рустемова - комплект листівок з дарчими підписами та пам'ятні сувеніри. Він постійно подорожує різними куточками земної кулі, його активна громадська діяльність об'єднує нації та народи, Бахита Тулегеновича запрошують відомі світові політики, наукові та громадські діячі для обміну культурами, для участі у різноманітних просвітницьких акціях. До речі, він вже втретє виступав у нашій бібліотеці, дарував свої книги та національний казахський одяг для нашої "Материнської світлиці".
Із архіву: 
8 червня 2016 рік. Грінівська вітальня. 
Творчий вечір Б.Рустемова "Діалог культур".
Білорусь. 
В гостях - письменник, професор, доктор юридичних наук, 
Секретар Спілки письменників Білорусі 
Сергій Трахімьонок надіслав своє вітання.

Із архівів.

23 жовтня 2011 року.

Презентація книжок С.Трахімьонка в Грінівській вітальні.


Несподівано. 
Від друзів з міста "білих ночей та казкової архітектури" - 
Санкт-Петербургу...

 ...та набір краєзнавчих листівок із міста "газодобувальників і будівників" - Нового Уренгоя від Володимира Хоменка.Із Китаю...

Ось така невеличка "епістолярна" подорож країнами світу.


Вчимо пісні англійською мовою.


Всім тут весело, цікаво!
Кожен знаходить собі заняття по душі. А коли ще разом з друзями маєш спільні інтереси - то це ще цікавішеВдумливо і зосереджено читаємо цікаві книги.Ура! Безвіз!!!
Ми - за європейське майбутнє! 

Ось такий невеличкий фотозвіт про те, 
як пройшов наш бібліотечний Європейський тиждень! 

1 коментар:

  1. ЄвроКорчувате! Ваше завзяття не має кордонів! Так тримати!

    ВідповістиВидалити