четвер, 7 липня 2016 р.

"На калину роса впала, в нас на вулиці Купала!" - народознавча година

"У звичаях, традиціях народу
ти душу України пізнавай!"
Свято Купала вирізняється особливою поетичністю та чарівністю. Декілька днів (4-6 липня) бібліотека готувалась до цього чарівно-магічного дійства. В читальному залі відбувся перегляд літератури  "Шануймо традиції нашого народу", де представлені підручники з народознавства, етнографії, статті з періодичних видань. Тут можна дізнатись з яких далеких язичницьких часів прийшло до нас це свято. Мета бібліотечного перегляду – показати красу і неповторність поетичної краси природи і популяризувати купальський обряд за допомогою книг.
 
Напередоді на вулиці відбувся виступ для дітей музиканта Руслана Іщенка з українськими піснями. 


Вже традиційним стало створення аплікацій на майстер-класі Синявської Алли Іванівни.

Постійний читач Богданчик (10 років) - переселенець із Луганська, має вади слуху. 


Дуже любить приходити до нас, завжди приєднується до бібліотечних дитячих розваг, комунікабельний, веселий, спілкується за допомогою рухів, розуміє все по губам.
Голосне читання на природі завідуючої бібліотеки Дубенюк А.І. фольклорно-етнографічної розповіді "Ой на Івана, ой на Купала" (Київ, Веселка, 1999). Книга відтворює узагальнений образ свята Івана Купала на Україні. Створена на основі фольклорно-етнографічних записів Людмили Іваннікової та друкованиих джерел.Також діти ознайомились з книгою М.Гоголя "Вечір напередодні Івана Купала".
Знання рідного краю, його історії і культури духовно збагачує людину, виховує повагу до традицій народу.
Саме бібліотека формує особистість на грунті історії, культури, традицій народу та надає велике значення краєзнавчій і народознавчій роботі.
Головний бібліотекар Синявська А.І., завідуюча сектором Трубецька К А. та Куць О.О. зранку 6 липня ходили з дітками до Жуків острова збирати квіти та запашні трави."На Івана, на Купала
І наші бабусі щастя шукали. 
Долі благали у Сонця й Води, 
Щоб горя не знати, не знати біди".

При вході до бібліотеки відвідувачі протягом дня мали змогу переглянути книжкову виставку 
"У звичаях, традиціях народу
ти душу України пізнавай!"
приєднатися до плетіння віночків.


А під вечір всі бажаючі пішли до річки пускати віночки, водити хоровод, бавитись на природі...
"Ой на Івана, ой та на Купала, 
Котилася зоря з неба, та у в воду впала. 
А дівчина за водою пустила віночок, 
Заплуталась ясна зірка в зелен барвіночок".Купальські дійства в Україні - це магія рідної землі, це бальзам для душі, який надає сил і наснаги і в наші дні. 
Кажуть, у ніч на Купала, коли сонце стоїть у самій високості й має незбагнену силу, долю можна привернути на свій бік. Лише єдиного дня, єдиної ночі на рік. Ось чому молодь в усі віки чекає її з таким нетерпінням!
І ми, і наші юні друзі, отримали велике задоволення від спілкування з мальовничою природою рідного Корчуватого, корисного дозвілля, пізнання традицій купальського свята, позитивних емоцій!
Свято Івана Купала на Корчуватому - 
це незабутні враження!!!

Немає коментарів:

Дописати коментар