середа, 29 червня 2016 р.

«Зелені свята: мозаїка народних традицій»


18 червня 2016 року в нашій державі відбувся День Національної Молитви за Україну. Оргкомітетом з цього приводу була складена Декларація. Ідея  Національного Дня  Молитви  полягає у об'єднанні всіх українців віруючих та невіруючих, заради спільної мети - здобути мир та спокій в Україні. В рамках цього заходу у Палаці спорту віруючі молилися за мир в Україні. Зібрати об'єднану молитву віруючих різних конфесій запропонував відомий Євангеліст із Великобританії - Девід Хасавей. 

Він сказав: "Бог дав мені ідею про Національний День молитви. Україна - єдина країна у Європі, в якій до молитви залучаться всі християни...  Я знаю проблеми вашої країни, і ми у Британії також занепокоєні через них. Бог порятує вашу країну, країну, де всі вірять у Бога. Тому давайте об'єднаємося заради Національного дня Молитви."
Символічно, що ці урочистості в країні відбулися напередодні великого свята Трійці, або Зеленої неділі (19 травня). 
Ми також долучилися до проведення цього дійства. В цей день в бібліотеці в "Материнській світлиці" відбулася народознавча година
 «Велич Святої Трійці 
у звичаях нашого народу» 
із циклу "У родинному колі." У нашого народу є багато цікавих календарних святкувань, традицій, які коренями входять у глибоку давнину. Зелені свята мають дохристиянські корені, які символізують не тільки прихід літа, а й вшанування Сонця, Зеленого дива, Води та Землі. Це завершення весняного і початок літнього календарного циклу.
Весна бентежна і чарівна
У тепле літо перейшла.
В основі Зелених свят тисячі років лежали культ рослинності і магія заклинання майбутнього урожаю. Це свято єднає нас із природою, з пращурами та їхньою вірою у вічність душі. Воно кличе до гармонії із довкіллям, вселяє надію на світло й добро. 
На захід завітали мешканці Корчуватого, громадські організації, вчителі СШ №273, учні середніх та молодших класів, та наші давні партнери - друзі із Церкви Примирення. І розпочали його, звичайно ж, із Молитви за Україну!
Потім виступали творчі представники корчуватської громади,  батьки, діти.
Діти в національному вбранні підготували музично-поетичний  дарунок.
 
Знайомились з книжковими виставками, переглядали відеофільм про духовні джерела, читали вірші, співали. 
На старшому відділі бібліотекар Возняк Ганна оформила інформаційну зону авторських виробів читачки Подоляк Ірини, яка створює чудові малюнки із природніх матеріалів.


По закінченні для дітей був організований "солодкий стіл" зі смаколиками та соками. І як прийнято у добрих господарів-українців - напередодні великих свят прибирається оселя (ззовні і всередині), прикрашають будинок і навколо нього. Ось і наші колеги - технічні працівники - родина Шишко Лідія Яківна та Іван Іванович (до речі - 18 червня він відсвяткував свій 75-літній ювілей!) помили знадвору 17 вікон, зацементували проблемні місця при вході, пообкопували кущі та підрізали траву. І наостанок - побілили зовнішню вхідну територію з головної та службової частини будинку.
Не соромно і гостей запросити, і свято для всіх зробити! 


Вхід з двору.

Центральний вхід.
Заходьте - переконаєтесь!!!

Немає коментарів:

Дописати коментар