вівторок, 10 листопада 2015 р.

"Побратими ДМБ-3"

6 листопада в Центрі творчості "Корчуватий-АРТ" імені Олексія Дурмасенка відбулася зустріч з захисниками АТО - побратимами нашого кіборга Альоші та іншими учасниками бойових дій.
Розпочав цю зустріч  батько Героя, художник, громадський діяч - 
Гліб Гржибовський. Він представив відеоролик з сімейного архіву про будні Олексія в побуті, його захоплення і  його віднисини з друзями. 
Потім розповів про те, як Альоша з перших днів був на Майдані, отримав поранення, але не зважаючи на це - пішов добровольцем захищати свою Батьківщину в АТО. Альоша був справжнім патріотом, бійцем-захисником (постійне заняття спортом протягом всього життя дуже допомагало йому у складних бойових ситуаціях). Олексій мріяв про вільну, незалежну Україну, хотів щоб скоріше закінчилася ця проклята війна! Коли він був Кіборгом "Динамо" і захищав  Донецький аеропорт, то разом з побратимами  встановив прапор України на терміналі.
Гліб разом зі своєю донькою - сестричкою Олексія - Марією Яковишиною, діляться щемкими спогадами про Олексія. Розповідають, яким він був веселим, талановитим, дотепним. Вірним і відповідальним і в колі сім'ї, і в колі своїх друзів. Виступає 
Андрій Дащенко — голова Голосіївського районного осередку Центру координації та допомоги бійцям та пораненим в ході АТО
Зі спогадами про бойового побратима Олексія виступає друг, боєць, кіборг - 
Олег Левенчук  
На заході були присутні користувачі  різного віку: 
від учнів 3-7 класу до людей дуже поважного віку.

Завідуюча бібліотекою №15 
Дубенюк Алла
та завідуюча Бібліотекою "Чапаєвка" сімейного читання 
Калюжна Любов 
діляться спільною творчою ініціативою, яку започаткували у жовтні місяці, а саме - налагодження контактів зі СШ №151 Чапаївки для постійного проведення екскурсій до нашої бібліотеки, зустрічей з захисниками і розробці планів для патріотично-виховних годин пам'яті для учнів різних вікових груп.
Виступ громадського діяча, художника-графіка, ліквідатора-інваліда Чорнобильської АЕС - Жоржа Шанаєва.
Його болючі спогади про спорудження саркофагу над четвертим реактором у перші дні аварії в Чорнобилі зворушили всіх присутніх.
А головне, що найбільше вразили слова про те, як дружньо і пліч-о-пліч будували цю споруду спільно з московськими колегами. 
А зараз, каже Жорж Іванович, ці "браття" захватили наші території і вбивають наших чоловіків і синів... 

Рідні наші воїни прибули на зустріч зі шпиталю...
Дуже зворушив слухачів виступ відомої київської поетеси, 
відчайдушного волонтера, але дуже скромної жінки - 
Тетяни Яровіциної. 
Вона є ініціатором та рушійною силою 
Всеукраїнського фестивалю «Українські передзвони» – 
це мистецький захід, 
що об’єднує поетів, музикантів і просто тих, 
хто любить Україну, її культуру.
Тетяна зачитала вірш своєї подруги, поетеси 
Марини Сухотеплової
"Солдаты необъявленной войны..."

 Олександр Верхман - людина-легенда, вчений-винахідник, літератор, педагог, який і сьогодні, в такому поважному віці, активно працює з дітьми - створює та розробляє з ними чудові і корисні речі.
Ось і на зустріч він прийшов зі своїми останніми розробками - власноруч створеними мініатюрним підігрівачем води та зарядним пристроєм для мобільних телефонів,  які можуть працювати в польових умовах. Він навіть продемонстрував своє "ноу-хау" бійцям. Хлопці схвально зацінили ці розробки.

Всього дві маленькі батарейки... і через 10 хвилин можна насолоджуватись кип'яченою водою, або заварювати чай! 
Ми попробували - смачно!А щоб підняти бойовий дух - перед присутніми виступив поет і бард - Олександр Миронов з патріотичними піснями. До речі, сам Олександр родом з Луганської області.А наостанок, бажаючі мали змогу ближче познаймитись з картинами Гліба Гржибовського, які знаходяться в бібліотеці в Центрі творчості "Корчуватий-АРТ"...


... вшанували хвилиною мовчання загиблих Героїв-голосіївців,
 що поклали своє життя в зоні АТО...
...сфотографувалися на згадку! 

 А це - білі троянди та свіча пам'яті біля 
бойового прапора Олексія Дурмасенка з автографами його друзів-побратимів.
Вічна пам'ять і шана Героям!
І на додаток: посилання на авторський сайт Тетяни Яровициної з такою промовистою назвою"Проспект піднесення", де вона також ділиться роздумами про цю зустріч.

Немає коментарів:

Дописати коментар