"Під розлогим кленом звучать пісні..." - літературно-музичні посиденьки з Наталкою Бучель


26 липня 2018 року під стінами бібліотеки відбулися літературно-музичні посиденьки з Наталкою Бучель  
"Під розлогим кленом звучать пісні...".
В цей теплий літній день зібралися шанувальники творчості Наталки Бучель - заслуженої артистки України, яка вже вп'яте (!) виступає для наших користувачів. Пані Наталя - популярний самобутній музикант, композитор і виконавець пісень під гітару. Довгі роки працювала солісткою Київської державної філармонії. 
Парадний вхід нашої книгозбірні був колоритно і святково вбраний та оформлений архівними афішами виступів пані Наталки.
 Ми радо зустрічали гостей на вході! 














На свято завітали колеги   ЦБС Голосіївського району - Любов Калюжна (завідуюча БСЧ), Ірина Вєрьовкіна (бібліотекар ЦБС ім. М.Некрасова), мешканці мікрорайону Корчувате з дітками, вірні поціновувачі авторської пісні та співаної поезії з Києва. До речі, ми дякуємо нашій колезі Ірині Вєрьовкіній, яка є палкою шанувальницею творчості Наталки Бучель, за чудовий подарунок - архівну статтю з журналу тридцятилітньої давнини (!) "Радянська жінка" за 1988 рік, №6. Журналіст Борис Грачевський надрукував в цьому часописі інтерв'ю "Три зустрічі з Наталією Бучель". Для нашої дорогої гості це було приємною несподіванкою! 

Пісня з архіву нашого відеоканалу в Ютьбі: 







Звучало багато українських народних пісень, які всі знають і підспівували. Також Наталя показала віночок музичних композицій на слова Ліни Костенко. А для дітей, яких було багато на заході, вона виконала чудову авторську композицію із творчості письменниці Наталі Забіли (привіт колегам одноіменної бібліотеки!) із циклу "Казки про звірят". Творчий доробок Наталі Забіли характеризується різноманітністю тем і жанрів. Не випадково український поет Валентин Бичко назвав її творчість «материнською піснею, цікавою, барвистою, розумною, клопіткою, дбайливою».  Наша талановита гостя створила цілий міні-театр, де співала різними голосами різних звірят! Малеча була в захваті. Саме в цей час до нас вирішив приєднатися улюбленець дітей - пес Зефір!
Після концерту ще довго не хотілось розходитися. 
Була "гітара по колу", запашний чай з домашніми смаколиками, приємне спілкування однодумців, фотографії на згадку!





 



 

Пісні під кленом нам вдалися, 
і навіть дощ не заважав!

Щиро дякуємо всім причетним до цього дійства і окремо хочеться ще раз подякувати нашому постійному фото- і відеооператору 
Миколі Шошанні
за яскраві збереження миті
бібліотечного насиченого життя!
***************************
А тепер невеличкий екскурс в нашу історію із циклу   
"Цей день в історії"
26 липня 1946 року в радянській Україні було створено 
Товариство охорони природи.


В цей день народилися: 
26 липня 1931 року - Іван Дзюба, відомий український літературознавець, критик, громадський діяч, дисидент радянських часів, герой України, академік НАНУ, другий Міністр культури України (1992–1994), голова Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка (1999–2001), керівник відділу загальних енциклопедичних досліджень Інституту енциклопедичних досліджень НАН України. 
 На фото - Іван Дзюба; офіційна світлина КДБ перед арештом Дзюби у 1973 році
Результат пошуку зображень за запитом "Іван Дзюба"Результат пошуку зображень за запитом "Іван Дзюба"В нашому книжковому фонді є відоме видання цього автора "Інтернаціоналізм чи русифікація?" («Самвидав», 1965). Ця книга видавалася українською, англійською, італійською, китайською, російською, французькою мовами. Та книга, яку нещодавно нам подарували - "Донецька рана України".
Рекомендуємо!


******************************
26 липня 1958 року народилася Галина Пагутяк - українська письменниця
Зображення, знайдене за запитом " галина пагутяк книги"Зображення, знайдене за запитом " галина пагутяк книги"(пише, зокрема, в жанрі фентезі, наукова фантастика, готичний роман), Лауреат Шевченківської премії (2010) за книгу прози "Слуга з Добромиля" та літературної премії імені Валерія Шевчука "Магнат" (2015).
Книги "Королівство" , та "Потрапити в сад" запитуйте в нашій бібліотеці. 

Зображення, знайдене за запитом " галина пагутяк книги"
 


Ось так цікаво, творчо і насичено проходять наші бібліотечні будні,
які ми іноді перетворюємо в свято!!!

"25 липня... Цей день в історії" - бібліородзинки

Трішки позитивної краси вам, друзі!
Літнім дощовим днем, 25 липня 2018 року, на присадибній бібліотечній клумбі з'явилися незвичайні квіти. Дбайливо посаджені і доглянуті невтомною бібліотечною бджілкою-берегинею Шишко Лідією Яківною в цей день розпустили свої тендітні бруньки ніжні братки. Це - багаторічна квітка, який заворожує оригінальною формою і незвичайним поєднанням кольорів.
 Ми були приємно вражені такою красою!

"Природа посміхається, коли дарують книги!" 
Ще одна приємна несподіванка в цей день - до нашого книжкового храму завітав Артем Лобанов - керівник відділу співпраці з бібліотеками та оцифрування Українського інституту книги. Було приємне знайомство, тепле спілкування і повне взаєморозуміння від обговорення спільних питань. Від нашого гостя ми отримали чудовий дарунок для своїх користувачів - книги київського видавництва "ТаТиШо".   
Так що, якщо ви не "в темі" - рекомендуємо ознайомитись, 
а краще - прочитати! 
Повірте - задоволення і насолода - гарантовані!!!)))


 



















 

1. Руслан Горовий "КонотопЗемляЛегенд", К., 2018. - 208 с., іл.
 "Конотоп - земля легенд" не має жодного стосунку до епосу однойменного стародавнього українського міста, історія назви  якого досі залишається загадкою, такою ж, як і успіх картини "Чорний квадрат" знаменитого мешканця Конотопу Казиміра Малевича. Автор книги не мав на меті  дослідити ці серйозні загадки історії. Руслан Горовий чудовою збіркою гумористичних мініатюр  намагається відродити жанр короткої гумористичної прози, яка в цьому випадку хоч і має прив'язку до конкретного міста країни, але, по суті, є віддзеркаленням життя кожного  українця.  Усі герої книги - вигадані персонажі. Навіть якщо із реальними людьми у них збігаються прізвища, ім'я тещі і татуювання на попереку.
Книга гарантує постійні напади реготу та гарний настрій надовго! 
 
2. "ЯкЗдрасті" (антологія). - К., 2918. - 198 с., іл. 
Це видання відомих українських блогерів, журналістів, письменників з автографами:
Татуся Бо
Людмила Горова
Руслан Горовий
Ольга Дубчак
Василь Кучернюк
Євген Манженко 
Хочеться зробити щось хороше. Поки робимо ото як здрасті, але робимо.  Хто ми? Ми - група блогерів.Що ми робимо? Пишемо всяку єрунду, але людям подобається і з часом вони хочуть почуть і побачити авторське виконання. Навіщо ми це робимо? 1. Для підняття настрою хороших людей. 2. Збираємо кошти на допомогу волонтерам, які опікуються дітьми, старенькими, людьми з обмеженими можливостями в зоні АТО, бійцями. 
3. Просто нам подобається спілкування з кльовими, патріотично налаштованими людьми, які ж до того мають чудове почуття гумору. Як ми це робимо? Приїжджаємо і виступаємо. БЕЗ ГОНОРАРУ. Усі виступи блогерів - благодійні. Зібрані кошти відразу ж перераховуються волонтерам. Звітність - обов'язкова. На момент виходу книжки ми  здійснили 14 виступів. Ми виступали: Черкаси, Чернівці, Вінниця, Рівне, Бердянськ, Маріуполь, Володарське, Полтава, Київ. Під час виступів наші глядачі зібрали 79 361 грн
( Увага! Це видання з поміткою 18+!)














Щиро дякуємо нашим новим друзям 
і маємо надію на подальшу плідну співпрацю! 
 








************

Далі ми вирішили зробити для вас невеличкий екскурс  
 із циклу "Згадаємо..."
"Цей день в історії..."
 *************

  25 липня 1687 року Іван Мазепа був обраний гетьманом України. Метою Мазепи як гетьмана Війська Запорозького, було об'єднання козацьких земель Лівобережжя, Правобережжя, Запоріжжя і, якщо можливо, Слобожанщини і Ханської України в складі єдиної Української держави під гетьманським реґіментом, встановлення міцної автократичної гетьманської влади у становій державі європейського типу зі збереженням традиційної системи козацького устрою. Ревний заступник православ'я, Мазепа надав кошти на будівництво в усій Гетьманщині низки церков, споруджених у стилі українського бароко. Заходами Івана Мазепи Києво-Могилянський колегіум набув статусу академії (у цей час відомої як «Могило-Мазепинська»)

 Праворуч фото:  
Сторінка з «Апостола» 1695 року з титулом Івана Мазепи

*************
25 липня 1895 рік - відбулося весілля майбутніх лауреатів Нобелівської премії Марії Склодовської та П'єра Кюрі


********
25 липня 1929 року в Алтайському краї,  РРФСР, народився російський радянський письменник, кінорежисер, актор Василь Макарович Шукшин. Заслужений діяч мистецтв РРФСР (1969). Лауреат Ленінської премії (1976, посмертно), Державної премії СРСР (1971) і Державної премії РРФСР ім. братів Васильєвих (1967). 
Багато гарних видань цього автора є в нашому фонді. Запитуйте!




















*************
25 липня 1930 рік - в СРСР введено загальну початкову освіту. Радянська школа на шляху свого розвитку до загальної середньої освіти пройшла ряд етапів. На першому етапі - в 20-ті - на початку 30-х рр. йшов процес становлення і зміцнення загальноосвітньої школи, яка в основному вирішувала завдання здійснення загальної початкової освіти дітей та молоді, ліквідації неписьменності і малограмотності дорослого населення. 
*********** 

 25 липня 1934 року помер Нестор Махно.  
Нестор Махно (26 жовтня 1888 - 25 липня 1934) - видатна особистість, лідер анархістського руху в Україні, якого радянська пропаганда називала бандитом, а справу його замовчувала. Мав прізвисько "Батько Махно".  Зараз його порівнюють з Робін Гудом, Спартаком, «товаришем Че». Виходець з найбіднішого селянства, він у 29 років зумів зібрати під прапором анархії 100-тисячну армію і почав створювати на південному сході України анархістське суспільство — трудову федерацію, яка проіснувала 100 днів під постійними ударами білих і червоних.
Савченко, В. А. Нестор Махно / Віктор Савченко. — Х.: ПЕТ, 2013. — 128 с.
Ким же був Махно у реальному житті? Політичний та військовий діяч, командувач Революційної повстанської армії України, керівник селянського повстанського руху 1918–1921 років, відомий анархіст і тактик ведення партизанської війни? На це питання і дає відповідь книга В. Савченка, що присвячена одному з найвідоміших українців XX сторіччя. 

Ця книга є в нашому бібліотечному фонді - запитуйте.

*********** 

 25 липня 1943 рік - в Італії повалено фашистський режим та відбулася відставка Беніто Муссоліні. Бені́то Амілька́ре Андре́а Муссолі́ні 
(29 липня 1883 - 28 квітня 1945) - італійський політичний діяч, фашистський диктатор Королівства Італія з 1922 по 1943 роки. Він сконцентрував усю владу в своїх руках як провідник, «дуче» (il duce) Фашистської партії та спробував створити Італійську імперію, яка була б у військовому союзі з Третім Рейхом. Поразка Італії у Другій Світовій війні привела також до втрати влади Муссоліні.
 ************
25 липня 1963 рік - Велика Британія, СРСР та США підписали Договір про заборону ядерних випробувань в повітрі, у відкритому космосі та під водою.
***********
25 липня 1980 року помер Володимир Висоцький - видатний радянський актор, співак і поет, класик жанру авторської пісні, автор низки прозаїчних творів, заслужений артист РРФСР (1986, посмертно) і лауреат Державної премії СРСР (1987, посмертно). Висоцький написав близько 700 пісень і віршів, з великим успіхом гастролював у СРСР і за кордоном. Особливо прославився виконанням своїх авторських пісень під акустичну гітару. Як актор зіграв близько тридцяти ролей у фільмах (зокрема «Місце зустрічі змінити не можна», «Вертикаль»). 
Учасник постійної трупи театру Драми і комедії на Таганці. 
2011 рік.  Архівне фото Грінівської вітальні.
Відзначаємо день народження В.С.Висоцького в бібліотеці.
В центрі - в чорному костюмі з краваткою-метеликом - 
людина-легенда, відомий київський читець, чудовий декламатор поезії - 
Олег Васильович Петраков. 
В 70-х роках минулого сторіччя тривалий час працював в 
Театрі Драми і комедії на Таганці і був особисто знайомий 
з Володимиром Семеновичем Висоцьким
Його спогади про цю видатну особистість нікого не залишають байдужим. 
************

25 липня 1983 рік - в Радянському Союзі закінчено будівництво газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород завждовжки 4 451 км. 


************
25 липня 1984 р. - Світлана Савицька (нар. 8 серпня 1948) стала першою жінкою-космонавтом, яка вийшла у відкритий космос і провела там 3 години 35 хвилин.

Льотчик-космонавт СРСР, двічі Герой Радянського Союзу (1982, 1984), заслужений майстер спорту СРСР (1970), кандидат технічних наук (1986). 

**************



Якщо вас зацікавила ця чи інша інформація - 
звертайтесь до нашої бібліотеки 
і ми з радістю вам допоможемо, підскажемо, проконсультуємо!