20 лютого в бібліотеку завітали наші давні друзі - вихованці Центру трудової реабілітації для розумово відсталих інвалідів "Корчувате".
Захід "Поетичне слово" в "Материнській світлиці"
був приурочений до Дня рідної мови.
21 лютого представники всіх націй і народностей можуть відзначати Міжнародний день рідної мови. Це свято було проголошене на Генеральній конференції ЮНЕСКО,
яка відбулася 17 листопада 1999 року.
Головна декларована мета дня рідної мови — сприяння мовній різноманітності світу і стимулювання вивчення іноземних мов населенням різних країн. Крім того, ЮНЕСКО виступило за зближення культур і їх активну взаємодію, зокрема, в мовних питаннях, оскільки саме мови вважаються важливим інструментом розвитку духовної спадщини планети.
Дане свято можуть відзначати носії 6000 мов, які на сьогоднішній день зафіксовані в світі.
Рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам. Однак багато мов сьогодні знаходяться на межі повного зникнення. У деяких мов не залишається живих носіїв, тому одним з методів порятунку лінгвістичного багатства планети експерти називають вивчення іноземних мов.
В гості на зустріч прийшов молодий талановитий поет, видавець, організатор - Олексій Мартиненко.
Він нещодавно приїхав до Києва з м. Зорінська (Луганська обл.)
Олексій розповів слухачам про свою творчість, про те, як він з друзями започаткував і проводив декілька років поспіль поетичний фестиваль "Сила вітру". Спочатку це явище зародилось і відбувалось в Луганську, а потім географія фестивалю розширилась і вони мали змогу подорожувати по Україні. Автор представив свій одноіменний альманах.
(Два випуска цієї збірки "Сила вітру" від подарував бібліотеці).
Зустріч проходила у формі творчого діалогу.
Відомий поет ЦТР, учасник та лауреат багатьох конкурсів та літературних фестивалів -
Олександр Шаєв
(його представила соціальний працівник, методист центру, наша постійна користувачка - Наталія Паламарчук), показав свою творчість, ознайомив гостя зі своїми віршами та здобутками, поділився планами на майбутнє.
Вдячні глядачі - Пилипчуки Олеся та її маленька донечка - Полінка.
До цього заходу була підготовлена книжкова виставка
"Рідна мова - духовний скарб нації".