Державні свята серпня.

























З 12 по27 серпня  користувачам бібліотеки  пропонуюється широкий вибір літератури, присвячений головним датам нашої країни-
Дню Прапора та Дню Незалежності.

Дві Алли Іванівни щиро  вітають  вас у нашій бібліотеці!

Преса про нас!

Дорогі друзі!
Вийшов з друку черговий  номер газети 
"Пантелеймон целитель".


В газеті  "Пантелеймон Целитель"
 №30 за серпень 2013 року  (стор. 10)
опублікована стаття Олени Семочко

"Новый формат библиотеки"

про культурологічну діяльність літературно-мистецького салону "Грінівська вітальня" при  бібліотеці №15 для дітей.  





p









.

Акція "Подаруй бібліотеці книгу"

"Життя без книги - хата без вікна "
Дмитро Павличко.


З метою оновлення бібліотечного фонду  наша бібліотека протягом тривалого часу приймає участь у доброчинній  акції   
"Подаруй бібліотеці книгу". 
Громадяни, заклади, організації та  підприємства  мають нагоду придбати та подарувати бібліотеці нові видання художньої літератури сучасних авторів та класиків, цікаві нові книги для дітей як українських, так і зарубіжних авторів. 

З давніх давен скарбницею духовного багатства,  що поєднує минуле, сучасне і майбутнє - є книга.  Вона здатна змінити життя, бути кращим другом і наставником. 
Тож недарма в народі кажуть  
"Людина перестає мислити, коли перестає читати".

Упродовж багатьох століть пам'ятки людської думки 
накопичувалися саме в бібліотеці.
Але, на превеликий жаль, у зв'язку з обмеженим бюджетним фінансуванням, бібліотеки сьогодні не в змозі поповнювати книжковий фонд новими надходженнями та періодичними виданнями.
В кожного з нас є дома книги,  які ми прочитали і можемо поділитись ними з іншими людьми, які люблять читати і не уявляють свого життя без книги. 

Працівники бібліотеки  з задоволенням  приймають книги від читачів,  організовують для користувачів творчі зустрічі з письменниками, поетами, митцями, які презентують  свої нові книги з метою поповнення бібліотечних фондів.
 Ми впевнені, що

КОЖНА КНИГА ЗНАЙДЕ СВОГО ЧИТАЧА!

"Дитячі книги - це потреба душі!" А.Потапова

До ювілею сучасної української письменниці - 

Алли Потапової.

7 серпня 2013 року - день  народження Алли Потапової.

З 7 по 12 серпня 2013 року до уваги відвідувачів був представлений тематичний перегляд літератури, присвячений ювіляру.
Користувачі бібліотеки  ознайомились  з творчою діяльністю письменниці, поетеси, публіциста  та громадського діяча - 
 Алли Вячеславівни Потапової.

Книжковий фонд нашої бібліотеки налічує близько 20-ти видань дитячих творів цієї письменниці. Свої  книги автор почала видавати  ще за радянських часів - в 1957 році в російському місті Саратові вийшла перша збірка її віршів для дітей "Спокойной ночи." 
У бібліотеці ми пропонуємо юним читачам великий вибір дитячих казок та віршів Алли Потапової. 


Більше десяти років з цією письменницею нас об'єднує давня творча співпраця. Алла Потапова - автор більше 50 книжок для дітей та дорослих. ЇЇ напрочуд цікаві, захоплюючі казки отримали широке визнання серед юних читачів. Зокрема, такі книги: "Молочний зуб дракона Тішки", "Зуар Бесстрашный",  "Марійка та Чирлик",  "Янтарик", "Що за буквами стоїть?" - користуються великою популярністю не тільки серед юних читачів. Їх залюбки читають і дорослі.  За видані книги для дітей вона отримала  літературну премію імені Володимира Короленка. Учні старших класів  з задоволенням читають книги  "Углы любви", "Поговоримо відверто".




Автор подарувала юним читачам бібліотеки свою нову пізнавальну книгу "Азбука" з дарчим авторгафом. Вона вийшла з друку у київському видавництві "Золоті ворота" в 2012 році. 
Цікавою особливістю цього видання є те, що письменниця всі заголовні літери розробила і намалювала сама.



 Алла Вячеславівна  проводить  велику громадську роботу. 
Вона є засновником і організатором Всеукраїнської національної культурно-просвітницької організаціі 
"Русское собрание", 
надихає своїм прикладом підростаюче покоління, підтримує молоді поетичні таланти, популяризує кращі зразки  слов'янської  культури,  організовує  різноманітні міжнародні  літературні фестивалі, видає "Новую литературную газету НЛГ", 
журнали "Русло" та  "Слово". 
За свою багатогранну діяльність, високе служіння суспільству та людям вона  має багато державних відзнак та нагород : "Заслужений працівник культури України" , "Орден Княгині Ольги ІІІ ступеня", "Орден Дружби" за зміцнення українсько-російських відносин (цю нагороду особисто вручав Президент РФ Володимир Путін), є Кавалером Ордена Преподобного Нестора Літописця (МП УПЦ), лауреатом Міжнародної премії "Чорнобиль: вчора, сьогодні, завтра", журналістської премії "Золоте перо". 


До Року дитячої творчості - літнє дозвілля в бібліотеці.




У дні літніх канікул

"Малюнковий парад творів".

Протягом літніх канікул в бібліотеці в рамках Року дитячої творчості проходить виставка дитячих художніх  робіт. Юні користувачі завжди залюбки приходять до бібліотеки, а уважні працівники з радістю допоможуть їм не тільки підібрати книги і порадити новинки літератури, але й спонукають їх до творчої діяльності. Спільно проводимо змістовне дозвілля, залучаємо до активного відпочинку. 






 Бібліотекар Бутко Тетяна демонструє "бібліотечну ялинку", яку діти прикрасили своїми саморобками та улюбленими  іграшками.


Та, що не вмира: день пам’яті Лесі Українки.

"Боролася - щоб жити, жила - щоб творити..."

"…Шумує життя і наче не розуміє того, що воно втратило… – казала Людмила Старицька-Черняхівська. – Українська література втратила з нею одного з найбільших поетів життя – втеряла душу, яка рідко коли пробуває на землі…".




Музей видатних діячів української культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького ініціював акцію "100 років з нами". 

1 серпня 2013 року відбудеться поминальна відправа у церкві на Байковому кладовищі, жалобна хода до могили письменниці і покладання квітів.
В бібліотеці в цей день відбувся тематичний перегляд літератури -

"Спогади-душі зо мною лишились,
будуть зо мною, поки я жива." 
(Л. Українка).





Лесю Українку народ увінчав безсмертям, ії творчість стала дорогоцінним скарбом світової культури. Про вшанування пам'яті видатної доньки нашого народу розповідають матеріали, представлені для ознайомлення нашим читачам.





 Бібліотекарі розповідають про відкриття пам'ятника поетесі в Києві, на Печерську  3 вересня 1973 року, на площі ії імені .  Скульптор - Г.Н. Кальченко, архітектор - А.Ф.Ігнащенко.