до 11 січня 2014 року. Святково прикрашена бібліотека чекає на своїх користувачів!
В цей період проходять новорічно-різдвяні заходи для дітей: майстер-класи по виготовленню найкращої сніжинки, прикраси на ялинку, іграшки. Головний бібліотекар Синявська Алла проводить з маленькими користувачами підготовку до новорічного конкурсу на кращу прикрасу для ялинки. Учні 4-го класу СШ 273 з задоволенням приймають участь, готують панно з витинанками.
Кодекс етики бібліотекаря було затверджено конференцією
Української бібліотечної асоціації
26 листопада 2013 р.
Будь ласка, вивчайте самі, обговорюйте з колегами, дотримуйтеся!
Кодекс етики бібліотекаря
Затверджено конференцією Української бібліотечної асоціації 26 листопада 2013 р.
Мета цього Кодексу – визначення і втілення в життя принципів професійної етики бібліотечних працівників і всіх, хто забезпечує бібліотечно-інформаційне обслуговування.
У демократичному суспільстві, членами якого є всебічно поінформовані громадяни, бібліотечні працівники покликані сприяти забезпеченню принципів інтелектуальної свободи і вільного висловлення, руху ідей та інформації, свободи читання. Завдання інформаційних інституцій і професіоналів, включно з бібліотеками і бібліотекарями, – забезпечувати якісну реєстрацію документів, представлення та надання доступу до інформації. Інформаційні послуги в інтересах соціального, культурного та економічного процвітання – основа бібліотечної справи, тож бібліотеки несуть за них соціальну відповідальність.
Цей Кодекс пропонується як набір етичних положень і рекомендується для використання кожним бібліотекарем та інформаційним працівником для гідного здійснення ними своєї професійної діяльності та підвищення ефективності виконання посадових обов’язків.
Українська бібліотечна асоціація затверджує такі основні морально-етичні норми професійної бібліотечної діяльності:
Доступ до інформації • ми дотримуємося принципів інтелектуальної й інформаційної свободи • ми протистоїмо спробам цензурувати читання, формування фондів бібліотек, надання доступу до інформації • ми поважаємо людську гідність і реалізуємо право особи на отримання інформації • ми забезпечуємо високий рівень обслуговування, створюємо умови для рівноправного, вільного та комфортного доступу користувачів до інформаційних ресурсів • ми робимо все, щоб надавати читачам безкоштовний доступ до бібліотечних фондів і бібліотечних послуг • ми прагнемо забезпечувати всім доступність бібліотечних матеріалів, сайтів книгозбірень і приміщень бібліотек відповідно до міжнародних стандартів доступності
Відповідальність щодо особистості й суспільства • ми дотримуємося загальнолюдських принципів моралі, гуманізму, плюралізму думок, поваги до особистості як вищої цінності суспільства, незалежно від її соціального стану, віросповідання, національності, статі, віку, політичних поглядів тощо • ми зберігаємо та поповнюємо духовні цінності народу України, сприяємо розвиткові національних культур • ми сприяємо покращанню добробуту, соціальному, культурному та економічному процвітанню особи та суспільства • ми усвідомлюємо гуманістичну місію нашої професії, сприяємо морально-етичним пошукам людини у пізнанні навколишнього світу й відверненні екологічної катастрофи • ми співпрацюємо з усіма організаціями, установами, об’єднаннями й окремими особами, які зацікавлені в розбудові бібліотечної справи в Україні і в забезпеченні вільного і рівноправного доступу до інформації, до бібліотечних матеріалів і ресурсів
Приватність, таємниця та прозорість • ми дбаємо про захист персональних даних користувачів і партнерів бібліотек • ми захищаємо інформацію про коло читання та інтереси користувачів, забезпечуємо конфіденційність бібліотечно-інформаційного обслуговування
Відкритий доступ та інтелектуальна власність • ми зацікавлені у використанні всіх можливостей для надання користувачам бібліотек якнайширшого доступу до інформації та ідей у будь-якому форматі • ми прагнемо надавати справедливий, оперативний, економний та ефективний доступ до інформації • ми визнаємо інтелектуальну власність авторів та інших творців і прагнемо забезпечити дотримання їхніх прав • ми – від імені користувачів – захищаємо винятки та часові обмеження у законах авторського права, що стосуються бібліотек • ми – партнери авторів, видавців та інших творців праць, захищених копірайтом • ми заохочуємо уряд запроваджувати такі закони інтелектуальної власності, що забезпечують баланс між інтересами власників прав, окремими особами й такими інституціями, як бібліотеки
Нейтральність, особиста чесність і професійні навики • ми віддані та компетентні у своїй професії, володіємо і постійно вдосконалюємо професійні знання, вміння та навички • ми несемо моральну відповідальність за оперативність, повноту і об’єктивність інформації, що надається в процесі бібліотечно-інформаційного обслуговування • ми дотримуємося нейтральності й неупередженої позиції щодо збирання та організації доступу до інформації й надання послуг, розмежовуємо професійні обов’язки і власні інтереси, прагнемо до того, щоб особисті переконання не заважали вільному доступові користувача до інформації • ми не припускаємо одержання особистої вигоди за рахунок читачів, колег, бібліотеки, протидіємо корупції, яка впливає на бібліотечну справу, зокрема у постачанні та забезпеченні бібліотечними матеріалами і ресурсами, призначенні на бібліотечні посади та адмініструванні бібліотечних контрактів і фінансів • ми маємо право на вільне висловлювання на робочому місці, виходячи з того, що це не порушує принцип нейтральності щодо користувачів • ми виявляємо ініціативу, відповідальність, дисциплінованість, сумлінність у професійній діяльності • ми сприяємо розвитку бібліотечної науки і практики, інноваціям, впровадженню прогресивних інформаційних технологій
Взаємини з колегами та працедавцями • ми справедливо і з повагою ставимося до колег по роботі, захищаємо їхні права • ми сприяємо гармонізації відносин у бібліотечному колективі, розвиткові професійної самосвідомості його членів • ми підвищуємо авторитет бібліотечної професії • ми залучаємо до професії талановиту молодь, допомагаємо її професійному становленню • ми беремо участь у діяльності професійних асоціацій • ми запобігаємо будь-яким проявам дискримінації на робочому місці через вік, громадянство, політичні переконання, фізичні чи розумові можливості, стать, сімейний стан, походження, расу, релігію чи сексуальну орієнтацію.
Проект Кодексу було підготовлено робочою групою УБА у складі:
Такими словами відомого київського поета, журналіста і барда Анатолія ЛЕМИША
розпочала творчу зустріч для всіх любителів Києва та його вулиць завідуюча бібліотеки ім. М.Гоголя Голосіївської ЦБС
Елеонора Свердлова.
Колектив бібліотеки ім. М.Гоголя на чолі з завідуючою проводять велику і корисну роботу для популяризації рідного Києва, протягом багатьох років збирають рідкісні бібліографічні матеріали про наше місто, своїми зусиллями при допомозі небайдужих користувачів створили краєзнавчий музей, присвячений Києву 50-70 років ХХ століття "Київ мого дитинства".
В цій бібліотеці знаходяться раритетні речі, стародруки, листи, ексклюзивні матеріали, періодика - підбірка журналів "Огонек" за 1947-1949 роки. В музейній кімнаті зберігаються фотографії радянських часів з особистої колекції Свердлова Іллі Яковича (1920-2012), уславленого києвознавця, почесного громадянина Печерська, який всією душею любив рідне місто, досконало знав майже кожен куточок Києва, збирав матеріали краєзнавчого характеру. В свій час Ілля Якович працював головним інженером проектів ЗНДІЕП, сімнадцять років був заступником директора по будівництву Київського зоопарку. А нещодавно тут започаткувала свою діяльність літературно-музична студія "ТРУФАНІВ ОСТРІВ", який очолює відома київська автор-виконавець Інна Труфанова.
27 листопада 2013 року нам з колегами пощастило побувати в цій бібліотеці . В рамках літературно-музичної студія "Труфанів острів" відбувся цікавий та пізнавальний захід - краєзнавчий вечір "Давайте пройдем по Подолу..."
Елеонора Іллівна Свердлова провела чудову літературну екскурсію по Подолу. Ознайомила слухачів з київськими відомими поетами та літераторами, що оспівували цей куточок Києва.
А як зворушливо вона читала поетичні рядки-спогади про Київ Івана Нечуя-Левицького, Михайла Булгакова, Олександра Купріна! Тематична виставка з цікавими професійно підібраними матеріалами нікого не залишила байдужим! Особливо зацікавились користувачі книгою відомого києвознавця Віктора Киркевича "ра-Спутник по Подолу".
На вечорі були присутні багато непересічних митців та київської інтелігенції: відомий художник Валерій Лещинський з персональною фотовиставкою "Метаморфозы Андреевского Спуска"; поет, журналіст, автор поетичних збірок та віршів "Венок сонат Киеву", "Подольский переулок" - Анатолій Лемиш; літератор, письменник, сценарист - Сергій Черепанов; києвознавець Віталій Баканов, який подарував бібліотеці свою нову книгу "Киев пятидесятых...", барди - Аркадій та Денис Голубицькі, Інна Труфанова; літератор та декламатор - Олег Петраков та багато інших творчих особистостей! Чудова атмостфера вечора, цікава інформація, яку отримали всі присутні, запамятається надовго! А висока поезія, авторська пісня додала приємних незабутніх емоцій та вражень!
Фотограф-художник Валерій Лещинський дуже захоплено, цікаво та зворушливо розповідає про свою фотовиставку "Метаморфозы Андреевского Спуска".
Київські корифеї слова та музики Сергій ЧЕРЕПАНОВ та Аркадій ГОЛУБИЦЬКИЙ.
Дует "Ноктюрн" -
Аркадій ГОЛУБИЦЬКИЙ та ОЛЬГА-СОФІЯ - як завжди, зворушливо та ніжно виконав улюблені пісні слухачів!
Фото на згадку!
Чудова атмосфера вечора, запам'ятається надовго!
Улюбленець публіки -
молодий, але досить відомий та перспективний поет і музикант Денис ГОЛУБИЦЬКИЙ (молодший) подарував свою пісню про рідне місто, зачитав свої вірші із київського циклу.
Поет, журналіст, музикант - Анатолій ЛЕМИШ
презентував глядачам свою книгу віршів
"Музика слова" і заспівав нові та вже відомі свої пісні.
Особливо присутнім сподобались пісні "Гамаюн", "Ангел мой", "Когда меня не станет..."
Виконання пісень супроводжувалось
відеорядом картин київських художників,
зокрема, Олександра Лірника та Сергія Брандта.
А по закінченні було приємне вільне спілкування:
своїми спогадами про Київ ХХ століття поділився Олег ПЕТРАКОВ; "гітара по колу": Тетяна ДОМІЛОВСЬКА, Микола ШОШАННІ, Анатолій РИБІН, Інна ТРУФАНОВА.
Велике спасибі всім колегам, організаторам, виконавцям і просто небайдужим користувачам за підтримку та розвиток такої потрібної в наш час справи - попуряризації корисної і важливої інформації, можливості вільного спілкування, обміну творчими думками з цікавими особистостями.
Наші маленькі читачі були приємно здивовані, коли дізналися, що в літературу М.Носов прийшов випадково: у нього народився син і потрібно було йому розповідати все нові й нові казки, кумедні оповідання. Так і з'явився улюблений письменник всіх дітей - Микола НОСОВ.
Герої на сторінках книг автора - живі і справжні. Пригоди, які з ними трапляються, незвичайні. Чудовиська - страшні, а чарівники - всемогутні. Тим паче, що забавні пригоди, смішні вчинки героїв не залишаючи нікого байдужими, ще й виховують в дітях такі потрібні уявлення про дружбу, добро і справедливість. В нашій біблоітеці налічується багато книг цього автора. На літературній годині для ознайомлення читачам були представлені 28 різноманітних видань - від 1970 року видання до 2004 року. Діти читали ті книги, про які їм розповідали бабусі та батьки, на яких вони виросли.
Твори автора перекладалися майже 100 іноземними мовами. За їх сюжетами створено багато мультиплікаційних і художніх фільмів. Один з них, а саме, "Незнайко на Місяці", завоював Гран-Прі на престижному кінофестивалі у Каннах.
Книги Миколи НОСОВА виховали не одне покоління хлопчиків і дівчаток. Повага до праці, знань, чесне і доброзичливе ставлення до людей - усі ці людські якості з теплим гумором розкриваються у творах улюбленого автора.
М.НОСОВ помер 26 липня 1976 року у Москві та залишив нам найцінніший скарб -
25 листопада - день народження всесвітньовідомого вченого-хірурга Миколи Пирогова.
"Быть счастливым счастьем других людей -
вот настоящее счастье, вот земной идеал!"
Н.Пирогов
В цей день в бібліотеці відбулася бесіда-обговорення біля тематичної полички "Визначні постаті"
про життя та діяльність легендарного вченого, Нобелівського лауреата з медицини, засновника військово-польової хірургії, педагога і громадського діяча.
Миколу ПИРОГОВА.
Користувачі ознайомились з цікавою пізнавальною інформацією про маловідомі факти біографії вченого, його революційні відкриття в галузі медицини, анатомії, фармакології, автобіографічні відомості.
Засновник атласа топографічної анатомії людини, засновник військово-польової хірургії, започаткував використання анастезії при оперативних втручаннях.
Член-кореспондентПетербурзької академії наук. Під час війни на Кавказі, куди виїхав у 1847 р., вперше в історії медицини почав оперувати поранених з ефірним знеболенням у польових умовах. 1855 р., під час Кримської війни, був головним хірургом обложеного англо-французькими військами Севастополя. Повернувшись до Петербурга, Пирогов на прийомі в Олександра II доповів царю про негаразди в армії. Імператор не став прислухатися до нього, і видатний лікар упав у немилість і був «засланий» до Одеси на посаду опікуна Одеського і Київського навчальних округів. Пирогов спробував реформувати систему шкільної освіти, що тоді склалася, утім його дії призвели до конфлікту з владою, і вченому довелося залишити посаду. Через 10 років, коли після замаху на Олександра II в Росії посилилася реакція, Пирогова взагалі звільнили з державної служби навіть без права на пенсію. У розквіті творчих сил Пирогов усамітнився в невеликому маєтку «Вишня» неподалік од Вінниці, де організував безкоштовну лікарню. По смерті залишився там у мавзолеї, забальзамований за власним «рецептом». До уваги читачів
була представлена література:
1 .В.ПОРУДОМИНСКИЙ "Жизнь, ты с целью мне дана!" М, 1981.
2. Я. ГОЛОВАНОВ "Этюды об ученых", М. 1983.
3. Журнал "Твое здоровье". - 2013. - №11, ноябрь. - с. 52 - 55.
(Статья Ольги Коваль "На поле брани для врача нет ни своих, ни чужих!"),
також стаття із інтернету: "Странная смерть академика Пирогова".