пʼятниця, 11 жовтня 2013 р.

"Крим - куточок України, рідної землі для нас!"


 

"Предлагается учредить в Крыму художественную школу с целью образовать художников по части живописи морских видов, пейзажей и народных сцен. Для помещения же школы выгоднейшим полагается избрать портовый город Феодосию."
И.К.Айвазовский. 
"Крим - куточок України, 
рідної землі для нас!" 

Під такою назвою в бібліотеці 
7 жовтня 2013 року відкрилася 
виставка робіт юних художників
 Феодосійської дитячої художньої школи ім. І.К.Айвазовського (ФДХШ).
В 2007 році цей заклад відзничив своє 55-річчя, але історія її почалась набагато раніше. 
Всесвітньовідомий художник-мариніст Іван Айвазовський, чиє ім'я носить школа, став ініціатором створення першого на півдні Російської імперії художнього центру.
 В майстерні Айвазовського навчались мистецтву живопису багато молодих художників, з яких пізніше виокремилась плеяда знаменитих імен: 
К.Ф.Богаєвський,  А.І.Феслер, 
М.П.Латрі,  Л.Ф.Лагоріо.


Книжкова ілюстрована виставка надає можливість детально ознайомитись з інформацією про життя та діяльність видатного художника, його значний вклад в розбудову міста Феодосія,  про створення дитячої художньої школи ім. І.К.Айвазовського, про Національну картинну галерею І.К.Айвазовського.
 Після смерті художника в 1900 році 
галерея по його заповіту
 була передана рідному місту.

"...Мое искреннее желание, чтобы здание моей картинной галереи
в городе Феодосии со всеми в ней картинами, статуями и другими произведениями искусства, находящимися в этой галерее, составляли полную собственность города Феодосии, и в память обо мне, Айвазовском, завещаю галерею городу Феодосии, моему родному городу..."В 1930 році перед галереєю був встановлений

памятник І.К.Айвазовському

з написом "Феодосия - Айвазовському".

 Скульптор - І.Я.Гінцбург.

Роботи юних митців з Феодосії передані бібліотеці в рамках проведення Року дитячої творчості з метою підтримки та популяризації юних митців Криму, партнерських культурних зв'язків міст Феодосії та Києва.
 Всього представлено  
20 картин 
юних художників 
віком від 11 до 15 років. 

Немає коментарів:

Дописати коментар