21 лютого 2025 р.

Чергова зустріч з молоддю на Корчуватому

 "Інформаційний простір та національна безпека України". Під такою назвою 20 лютого 2025 року в Київському професійному коледжі автотранспортних технологій відбулася планова чергова зустріч з відомим письменником, видавцем Вадимом Карпенком. Цей захід був організований за підтримки бібліотекарів Бібліотеки №15 для дітей та Бібліотеки ім. Н.Забіли для дітей Голосіївської ЦБС. Були присутні 30 здобувачів освіти 2-3 курсу. Вікова категорія -17-19 років. Також фахові молодші бакалаври, які навчаються за спеціальністю "Автомобільний транспорт (автомеханік)", "Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів", "Водій автотранспортних засобів". "Державний інформаційний простір - надзвичайно важливе політичне поняття", - сказав Вадим Карпенко. У вартісній шкалі соціальних цінностей його можна поставити на друге місце після державної незалежності. Держава зобов’язана забезпечити використання свого інформаційного поля в інтересах саме держави та її громадян. Якщо вона цього не зробить, то інформаційний простір буде використаний проти неї самої. І це ми бачимо на власному досить сумному прикладі. Це - відкрита інформаційна агресія сусідньої держави в український інформаційний простір. Недооцінка цієї агресії надзвичайно небезпечна - аж до втрати національної державності. Адже через інформацію формується громадська думка. Зміцнення і захист національного інформаційного простору України є невід'ємною складовою забезпечення її нацбезпеки та суверенітету загалом. Вектори такої безпеки зумовлюються пріоритетністю національних інтересів Української держави, необхідністю своєчасного вжиття заходів, адекватних характеру і масштабам загроз цим інтересам як всередині, так і ззовні держави. Такі зустрічі для молоді є дуже корисними, актуальними та своєчасними в наш непростий, буремний, тривожний час для України і всього світу.



 

6 лютого 2025 р.

"Я вірю! Я прагну! Я буду!" - творча зустріч з поетом Олександром Шаєвим

 "Я вірю! Я прагну! Я буду!" Це життєве кредо талановитого поета Олександра Шаєва - вихованця Київського міського комунального центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень "Трамплін" (КМКЦ "Трамплін"). Починаючи з 2005 року (у рамках проєкту "Ми духом незламні!", 2000 рік) наша Бібліотека №15 для дітей започаткувала творчу співпрацю з цією організацією, яка і на даний час знаходиться в мальовничому мікрорайоні Корчувате. Завдяки професійній діяльності та небайдужості соціальних працівників, педагогів, методистів цього закладу, вихованці мають всі можливості для розкриття свого розвитку, творчого потенціалу, соціальної адаптації і можливості приймати участь у різноманітних районних та міських заходах. Особливо хочеться відзначити досвідченого педагога, соціального працівника Паламарчук Наталію Петрівну, яка від самого початку створення КМКЦ "Трамплін" незмінно займається з вихованцями, вкладаючи в них всю свою любов і душу. "Це наша мама!" - так щиро вони відгукуються про Наталю Петрівну. Сьогодні важливого значення набуває інклюзивне навчання, що передбачає спільне перебування дітей із порушеннями психофізичного розвитку з їх здоровими однолітками. За довгий період нашої спільної діяльності пані Наталія разом зі своїми колегами провела безліч різноманітних зустрічей для своїх вихованців, конкурсів, фестивалів, творчих акцій. Зокрема, плідна діяльність продовжується з бібліотеками Голосіївської ЦБС. Тут молодь може розкрити і показати свої таланти і творчість. 

Трішки архівних світлин за різні роки.





 
Наразі всі зустрічі проходять в різних місцях. А Бібліотека №15 для дітей з надією чекає на нове приміщення після перемоги і оновленої реставрації.  

 
5 лютого 2025 року в Бібліотеці ім. М.В. Гоголя відбувся творчий вечір і презентація нових поетичних творів автора Олександра Шаєва. Дякуємо за підтримку і організацію цього заходу завідувачу Бібліотеки Ім М.Гоголя - Рабій Олені Володимирівні та її дружньому колективу. Олександр зачитав свої нові вірші, а також презентував збірник "Стожари", де надрукована його поезія.






Завжди раді співпрацювати, 
допомагати і підтримувати наших друзів.

А ви читали? Бібліотекар радить, пропонує, зацікавлює

Долучіться до історичної розвідки. Вас приголомшать неочікувані і сміливі припущення. У цій книзі ви не знайдете нудної хронології та сухих дат, але разом з автором розмірковуватимете про численні "чому?"
 
Це видання - дослідження, що стало світовим бестселером №1 за версією The New York Times та лідером продажів на Amazon.com, ламає усталені уявлення про земну історію від появи людини й народження мови до сьогодення і примушує задуматися: шлях розвитку наших предків міг бути зовсім іншим. 
Ювал Ной Харарі.  Людина розумна. Історія людства від минулого до майбутнього. / пер. з англ. Ярослава Лебеденка. — 2-е вид. — Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. — 544 с. — 6000 прим.


Чому Людина Розумна отримала шанс на майбутнє та що винищило її найближчих древніх родичів?

Чому перехід від збиральництва до сільського господарства став пасткою для людини й погіршив її життя?

Чому могутні імперії інків та монголі зазнали краху та були переможені нечисленними групами європейців? 

Що таке "теорія пліток" і як розмови про те, чого насправді не існує, підняли людину на найвищий щабель цивілізації?

Що спільного між релігію та ідеологію? Чим відрізняється християнство та буддизм?

Як гроші та кредити стали однією з основних рушійних сил цивілізації? 

Чому зруйновані імперії досі керують людством? 

Заінтриговані? Звертайтесь.