"Дитячий бібліовояж" - бібліотечна година

"Якщо любиш ти читати,
Хочеш все на світі знати,
Книга тут всього навчить,
Як на світі треба жить.
Тільки книгу ти люби,
Гарно її бережи".

"Дитячий бібліовояж" - бібліотечна година для учнів молодших класів

1 жовтня 2019 року у рамках циклу "Граємо. Читаємо. Книги поважаємо" завітали на  гостини учні молодших класів СШ № 273. Вони активно обмінювались думками з приводу прочитаних книг, вибирали нові видання для душі, з радістю записувалися на абонементі і брали книги додому. Під час цього "вояжу" ми встигли ознайомити дітей з новинками  - книжковими і періодичними виданнями. По закінченні - запросили учнів на наступні групові або індивідуальні спільні заходи.

"Гордість України - Олег Іваненко" - бібліотечне знайомство


 "Йди собі далі. 
Ось бачиш: там мрії
Наче маяк, 

Сяють все яскравіше.
Вчора був біль. 
А сьогодні - надія.
Вір і лети. 
Тільки спинку пряміше."
Оля Радіонова

 Ці слова поетеси Ольги Радіонової дуже влучно характеризують Олега Іваненка - людину незвичайної долі. Наприкінці літа, 31 серпня 2019 року в нашій бібліотеці відбулася незабутня зустріч з відомим українським спортсменом, паралімпійцем та політиком. Іваненко Олег Валерійович дуже багатогранна особистість. В 2008 році став лауреатом Національної премії України "Гордість країни".  Активний громадський діяч, з 2008 р. і понині засновник товариства інвалідів «Прагнення». Народився в Броварах. Після отриманої в юності травми, він змушений пересуватися виключно на інвалідному візку. "Залізна людина" - так називають Олега Валерійовича за його силу духу, жагу до життя, фантастичну працездатність і віру в перемогу. Він очолює громадську організацію, яка об'єднує людей із ураженням опорно-рухового апарату. Олег багаторазовий рекордсмен України та світу, голова наглядової ради національного проекту "Книга рекордів України", відомий український паралімпієць, спортсмен-візочник. Олег Іваненко встановив новий рекорд в категорії "Людина, унікальні можливості, марафони". Минулого року він подолав 228 км тріатлону Ironman ("Залізна людина") по Дніпру, зробивши це за 35 годин і без сну. Олег - перша в Україні людина на інвалідному візку, з І групою інвалідності, яка 22 липня 2018 року переплила пролив Босфор в рамках крос-континентальної гонки.
Він став першим, хто проплив 6,5 кілометрів без зупинки з Азії в Європу зусиллями одного біцепса, м'язів кистей рук і величезної сили волі. Свій новий рекорд він присвятив своїй країні. Сьогодні Олег працює нотаріусом, керує автомобілем і завойовує золоті медалі. Іваненко - член Національної паралімпійської збірної України з плавання, чемпіон України, людина, яка встановила світовий рекорд, пропливши 50 метрів стилем батерфляй без єдиного вдиху. Цей рекорд Олегові дався нелегко: коли уперше спробував затримати дихання на дистанції, у нього зупинилося серце. На щастя, плавця встигли відкачати. «Спортсмен повинен бути готовий померти на дистанції, - твердить ця мужня людина. - Такий принцип справжнього спорту.» За словами Олега, до рекорду він прагнув зовсім не заради слави: «Я хочу показати і своїм хлопцям, та іншим людям, що з будь-якої ситуації можна знайти вихід. Потрібно тільки дуже захотіти. Можна зробити все! І з самого низу піднятися до будь-яких вершин.» «Своїми хлопцями» Олег Іваненко називає підопічних реабілітаційного центру у Броварах. Цю організацію для людей з обмеженими можливостями він створив сам. І вже зумів допомогти тисячам людей.









Про свою діяльність, своє насичене драматичне і таке невгамовне активне життя пан Олег розповів нам і поділився своїми глибокими роздумами та вболіваннями за майбутнє України, майбутнє нашого молодого покоління. Ми отримали велике задоволення від спілкування з Олегом Іваненком
Принагідно хочемо щиро подякувати нашим друзям бібліотеки - Олегу Трачуку і Тетяні Баранцовій за допомогу в організації цієї зустрічі.

А ось відгук нашого гостя про цю подію із соцмережі Фейсбук:
На згадку - автограф у нашій Гостьовій бібліотечній Книзі 
та фото з шанувальниками.
Щиро дякуємо вам, пане Олеже, і завжди чекаємо на нові зустрічі!
Наостанок радимо переглянути телевізійну передачу 5 го каналу ТБ 
із циклу "Невигадані історії" від 20.08.2018 року
про нашого героя.

«Ми є, і ми такі ж, як ви» та "Янголи та Берегині" - презентація фотовиставок

У рамках угоди про співпрацю з Радою громадських організацій людей з інвалідністю та їх родин – вимушених переселенців зі Сходу України, ЛОМГО «АМІ – Схід» та бібліотечного соціокультурного проєкту «З любов'ю до життя» працівники бібліотек проводять велику інформаційно-просвітницьку, культурно-масову та дозвіллєву роботу з громадянами України, які переселилися з тимчасово окупованих територій (ВПО), людьми з інвалідністю, їх родинами та іншими незахищеними верствами громади району і міста.

31 серпня 2019 року в бібліотеці № 15 для дітей відбулась презентація фотовиставок «Ми є, і ми такі ж, як ви» та «Янголи і Берегині», які демонструються у відкритому просторі бібліотеки. Це 25 фотобанерів (80Х180х см), на кожному з яких зображена "особлива" дитина з обмеженими фізичними можливостями та жінки-берегині - ветерани АТО, військовослужбовці, капелани, військові медики, психологи, які опікуються проблемами дітей з інвалідністю, в тому числі з "сірої зони".




Цей проєкт створений на волонтерських засадах за ініціативою батьків-переселенців, котрі виховують дітей з інвалідністю. Автор ідеї і керівник - Олег Трачук (вимушений переселенець з Луганська, інвалід 2 групи, який виховує двох дітей з інвалідністю). Проєкт реалізований за підтримки керівника Всеукраїнської організації людей з інвалідністю "Прагнення" Олега Іваненка.






Як зазначив на відкритті фотовиставки Олег Трачук, мета експозиції — показати, що є такі діти, які потребують уваги суспільства, і є такі жінки-героїні, про яких також варто щодня говорити і пам’ятати про їх участь у війні. "Цим проєктом ми хочемо показати, що такі люди є, такі дітки є. І жінки, про яких треба постійно говорити й писати тому, що вони гідні такої уваги, і робити це треба систематично. Також не треба забувати, що у нас досі триває війна, і багато хто про це починає забувати, хоч проблема від цього меншою не стає. І ось ця тематика, вона зараз дуже важлива і потрібна", — наголосив Трачук. Він повідомив також, що найближчим часом планується продовження циклу подібних фотовиставок. Присутні на заході також ознайомились з виданням "Невигадані історії: долі особливих сімей" за редакцією Олега Трачука. Про те як створювалась ця книга свідчень мам і тат дітей з інвалідністю та особливими потребами з Луганської, Донецької, Харківської, Запорізької, Закарпатської та Київської областей розповіли Ніна Локоть - працівник ЦРБ ім. М.О. Некрасова та Олег Трачук - представник Ради громадських організацій людей з інвалідністю та їх родин – вимушених переселенців зі Сходу України. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У цій книзі щемливі історії батьків, які розповіли про труднощі з якими їм довелось зіткнутися: нерозуміння суспільства, офіційних структур, черствість посадовців. Однак ці історії не тільки про проблеми і труднощі, а й про їх подолання, силу підтримкм рідних і близьких людей, а головне, про любов до дітей, що здатна творити чудеса. 
Фото на згадку
Ми не повинні забувати, що поруч з нами живуть, навчаються, працюють, мріють люди, які потребують трохи більшої підтримки суспільства. Вони не потребують жалісливих поглядів, а хочуть і можуть бути потрібними, корисними, активними.

"Душа, долучена до Слова" - творча зустріч в Грінівській вітальні

"Серед багатьох сучасних молодих поетів 
виокремлюється Юлія Бережко-Камінська. 
Вона пише стисло, глибоко, осмислено, 
сконцентровано, незаангажовано, 
у неї прекрасна органічна мова, 
свіжі образи, відсутні штучності й надуманості.
 Їй є що сказати. І вона це робить достойно".
Іван Драч, поет, перекладач, кіносценарист, 
драматург, Герой України.
31 серпня 2019 року в Грінівській вітальні бібліотеки відбулася літературна зустріч з відомою українською письменницею, журналістом, членом Національної спілки письменників України та Всеукраїнської літературної асоціації «Конгрес літераторів України», головним редактором газети "Ірпінський вісник" Юлією Бережко-Камінською. На зустріч з читачами автором була презентована нова книга поезій "Невідворотне" (Саміт-Книга, 2019).
Це її сьома книга. До видання увійшли нові поезії (2018–2019 рр.) і добірка більш ранніх творів, написаних упродовж 15-ти років, у новій редакції. Поезія Юлії Бережко-Камінської класична за формою, глибока за змістом, наповнена живими образами та вражаючою густотою авторської думки, тож не спроста з кожним новим виданням набирає все більшої популярності в Україні. Метафоричність поетичних рядків пані Юлії по-особливому перегукується і посилюється ще однією лінією книги – роботами відомого в Україні та Європі фотомайстра, куратора фотовиставок, члена художньої майстерні «Kulturwerkstatt Trier» (Німеччина) Юрія Косіна. На зворотній частині обкладинки написані теплі відгуки про творчість пані Юлії відомих українських літераторів та митців: Василя Герасим'юка, Івана Драча, Єлизавети Соломатіної, Світлани Короненко, Наталії Бєльченко.
У своїй поезії Юлія Бережко-Камінська ніби стоїть на розхресті шляху роду і пристрасті, з якою сприймає все в дні теперішньому. Для неї є суттєвою кожна подробиця почуття, кожен знак природи, а традиція, класична поетика яскраво підкреслює зв’язок часів. З її інтимної лірики струмує позачасна сила.
«У моменти життєвих негараздів,болючих душевних потрясінь і стресів відкрийте для себе поезію Юлії. Ви відчуєте, що все це можна пережити, перевернути чергову сторінку Книги Життя, обернути все на краще, щоб жити далі в радості, любові й гармонії зі світом» 
(Єлізавета Соломатіна, літературний агент, меценат (США).
  Авторський вечір гармонійно і органічно доповнила музичним супроводом композитор і музикант Тетяна  Доміловська.
  
Всі присутні були в захопленні від душевної зустрічі.
Ми знову переконалися, що пані Юлія
напрочуд талановита поетеса, тонко відчуває навколишній світ і уміє майстерно донести влучні і лаконічні образи
 до кожного читача-слухача. 
Нових вам звершень і цікавих знахідок, пані Юліє! 

"Сузір'я вічного й святого - дитяча книга на землі!" - бібліотечний День Знань

Ось і настав цей день - день Знань і старту нового навчального року. В Україні це свято відзначається  з 1984 року. Радісний осінній день, наповнений посмішками та квітами - свято всіх дітей! І, традиційно, після першого урочистого шкільного дня багато діток відвідує нашу бібліотеку! Гостями молодшого відділу були учні 3-го класу СШ №273 з вчителькою Журко Іриною Іванівною. Для них був підготовлений бібліотечний День Знань "Сузір'я  вічного й святого - дитяча книга на землі!". Наші спеціалісти-бібліотекарі Алла Синявська та Олена Гейко провели для дітей бесіду "Дитяча книга - маленьке віконце", розповіли про новинки української дитячої літератури, ознайомили з ілюстрованими книжковими виставками та провели літературну вікторину "Відомі українські письменники для дітей".
 
  Діти записувались на абонементі і з радістю брали книги додому.
Ось і настав цей день. День знань і старту нового навчального року. Хочеться побажати, щоб цей день не був причиною печалі, а запам'ятався довгоочікуваними веселими зустрічами, завзятим і дзвінким сміхом, новими цікавими знайомствами і пробудженням спраги до знань. Щоб сил і терпіння вистачило на весь прийдешній рік! Високих позначок, легких контрольних, цікавих уроків і вірних друзів, з якими все, що було вже сказано, легко здійсниться!

Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/lite/holidays/10670064-den-znan-2019-privitannya-z-pochatkom-navchalnogo-roku-u-virshah-prozi-ta-kartinkah.html

«Бажаєм вам рости й цвісти, своє здоров'я берегти» - бесіда про здоров'я

Літній період – найблагодатніший для фізичного розвитку дітей. Саме влітку такі природні фактори, як сонце, повітря та вода найефективніше впливають на організм людини, зміцнюють здоров’я та підвищують працездатність. Цей період особливо сприятливий для зміцнення здоров’я дітей, їх повноцінного розвитку, початку загартування дитячого організму. Бібліотекарі підготували бесіду для дітей про користь загартування, оздоровлення, зміцнення свого самопочуття.
5 липня 2019 року в бібліотеці відбулася бесіда для учнів молодшого шкільного віку про здоров'я і здоровий спосіб життя
«Бажаєм вам рости й цвісти, своє здоров'я берегти»
"Хто здоровий, той сміється.
Все йому в житті вдається.
Він здолає всі вершини. 
Це ж чудово для людини!
Хто здоровий, той не плаче.
Жде його в житті удача.
Він уміє працювати
Вчитись і відпочивати!
Хто здоровий - не сумує,
Над загадками мудрує
Він сміливо в світ іде
Й за собою всіх веде.
Бо здоров'я - це прекрасно!
Здорово, чудово, ясно.
І доступні для людини 
Всі дороги і стежини!"
Такими позитивними і життєстверджуючими словами бібліотекар Бутко Тетяна розпочала бесіду з дітьми. Потім ознайомила їх з книгами на цю тему, порадила новинки літератури.