"Фестиваль збирає друзів!"


11-й Київський міжнародний Фестиваль пісні та поезії "Острів" ім. Довлєта Кєлова відбувся 
15-17 травня 2015 в Києві.
Це - відомий фестиваль сучасного акустичного музично-поетичного мистецтва, історії київської авторської пісні та поезії, традицій творчого спілкування в концертних залах і на природі біля багаття. Цього року він значно розширив свої обрії: 
концерти відбулися у 
культурному центрі
"Новий Акрополь", 
у Школі джазового та естрадного мистецтва 
та у двох бібліотеках ЦБС Голосіївського району - у літературно-мистецькому салоні "Грінівська вітальня" бібліотеки №15 та у "Мистецькій вітальні" бібліотеки ім. Наталії Забіли.
Директор  фестивалю Олександр Ворох
в літературно-мистецькому салоні "Грінівська вітальня" 


Гостями фестивалю з інших країн та міст були: 

Олександр Мірвіс - директор "Курземе-ТВ" 
з міста Вєнтспілс, 
Латвія.


 Олександр Новіков (м. Одеса) та Олександр Мірвіс (м. Вєнтспілс)

 Володимир Марченко (м. Рівне) 

 Олена Алєксєєва (м.Запоріжжя)

Лілія Батюк-Нечипоренко (м. Київ)


 Молоді актори театру бардівської пісні з 
Будинку творчості дітей та юнацтва 
Подільського району м. Києва 
під керівництвом Олени Лисенко.





Анна Киящук 
(м. Запоріжжя)












Олександр Больменко 
з Вінниці.

Велику роботу з організації фестивалю провели відомі київські клуби авторської пісні "Дім", Літературно-музичний салон Олега Рубанського, АРТ-студії ''Труфанов острів".
Ініціатор та президент фестивалю Олег Рубанський, директор фестивалю Олександр Ворох змогли об'єднати та залучити до фестивального дійства не тільки відомих поетів та бардів, але й численну творчу молодь. 
Так, відкриттям фестивалю та його улюбленцями стали актори театру бардівської пісні з Будинку творчості дітей та юнацтва Подільського району м. Києва під керівництвом Олени Лисенко.




Під час концерту в Грінівській вітальні.




 Постійними партнерами фестивалю, за традицією, стали бібліотеки Голосіївського району
№15 для дітей та 
ім. Наталі Забіли для дітей.
Вони широко розкрили двері для численних друзів авторської пісні та київської поезії. Працівники бібліотек отримали подяки та дипломи за вагомий внесок в проведення фестивалю "Острів - 2015"


        У бібліотеках Голосієва зберігається традиція живого спілкування митців та їх прихильників. Це значно покращує імідж бібліотек як центрів змістовного дозвілля, знайомств та творчих зустрічей з цікавими особистостями. Це надає можливість популяризувати сучасне поетичне слово, авторську пісню, співану поезію. Популяризувати творчість талановитих дітей та обдарованої молоді; знайомити з кращими творчими досягненнями живої культури України.
Такі заходи приваблюють нових друзів, дають можливість відкривати молоді таланти, залучати нових партнерів та розширювати культурний світоляд наших користувачів.

Усе найкраще знімається на відео та поповнює наш 
Архів відеоантології живої культури сучасності.

 Для бажаючих - детальний фотозвіт другого дня 
Фестивалю у Грінівській вітальні. (Всього  - 102 фото)   






Робочі моменти...
Обговорення організаційних питань.








.


В бібліотеці ім. Наталїї Забіли.
Дует "Простір музики" - Сергій Мороз та Ігор Якубовський - 
улюбленці публіки!

















Анна Киящук 
та
Олександр Новіков.

17 травня - Заключний Гала-концерт 
в Школі джазового та естрадного  мистецтва.
Юний піаніст 
Іван Перевєрзєв 
(13 років)
виконує авторську композицію.
Організація та проведення цього чудового свята друзів
була на найвищому рівні!
Учасники та гості Фестивалю отримали море позитивних емоцій та нових друзів.
Чекаємо на нові зустрічі!!!

"Смолоскип над Кримом" 18 травня – День пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу

18 травня – День пам'яті жертв депортації 
кримськотатарського народу. 
Кабінетом міністрів України заплановано ряд соціальних і культурних заходів з ушанування 71-ї річниці депортації кримських татар.
До цієї трагічної дати на старшому відділі бібліотеки була підготовлена книжкова виставка-реквієм "Смолоскип над Кримом"
яка буде діяти з 14 по 21 травня 2015 року.

 Бібліотекарі розповідають своїм користувачам про те, що на долю кримськотатарського народу випало багато випробувань, про історію, про його героїчних синів і їхню боротьбу на всіх історичних етапах, про те, що під час депортації та у перші два роки після неї загинуло понад 46% кримських татар, а також про репресії, що відбувалися у 50-х роках минулого століття і відбуваються зараз. 





14 травня 2015 року в Київськму Національному унівеситеті імені Тараса Шевченка відбулася зустріч з відомим політичним діячем, лідером кримськотатарського народу, народним депутатом України 
Мустафою Джемілєвим 
та дискусія на тему: "Аннексія Криму - річниця злочину"

Завідуючій бібліотекою Дубенюк Аллі пощастило побувати на цій зустрічі. Багато з вас, мабудь, знає, що наша бібліотека протягом десяти років тісно співпрацювала з творчими талановитими митцями та громадськими діячами Криму, ми маємо багато друзів серед кримськотатарського народу. При бібліотеці активно діє музейна кімната Олександра Гріна, постійно проходять творчі заходи в літературно-мистецькому салоні "Грінівська вітальня"  http://grinvitall.io.ua/. В свій час почесними гостями бібліотеки були відомий історик, екс-директор музею історії та культури кримських татар «Ханський палац», співробітник Бахчисарайського історико-культурного заповідника, викладач Кримського університету культури, мистецтва та туризмуСервер Ебубекіров; завідуючий сектором організації та розвитку бібліотечно-інформаційних ресурсів управління аналіза та прогнозування діяльності музеїв, заповідників та бібліотек Міністерства культури АР Крим - Павло Рустемович Ібадлаєв. На даний час в бібліотеці експонується постійнодіюча виставка робіт юних кримськотатарських художників  
"Крим - куточок України, рідної землі для нас." 
Це митці віком від 10 до 15 років, які навчаються в Дитячій художній школі ім. М.Волошина (м. Приморськ) та в ДХШ ім. І.Айвазовського (м. Феодосія).
Наші користувачі різних категорій залюбки милуються нею, з ностальгією згадують найкращі моменти свого відпочинку на Кримському півострові...
І сьогодні, в наш буремний, неспокійний час єдиною розрадою, де можна отримати свіжу корисну інформацію,  інтелектуально поспілкуватися, душевно та творчо відпочити, отримати естетичне задоволення це - бібліотека.

Ми з великою повагою відносимося до кримських татар, шануємо іх історію, вивчаємо та пропагуємо культуру та розповідаємо користувачам про їхні самобутні народні традиції. Тому з радістю сприйняли інформацію про візит шановного Мустафи Джемілєва в Національному Київському університеті імені Тараса Шевченка.
У дискусі "Аннексія Криму - річниця злочину" взяли участь ректор КНУ Леонід Губерський, координатор комітету із захисту прав кримськотатарського народу Сіневар Кадиров, координатор проекту «Крим СОС» Таміла Ташева
Пан Леонід закликав пригадати трагічні події 1944 року, вшанувати пам'ять тих, хто загинув під час депортації і з огляду на ситуацію в окупованому Криму, привертати увагу до кримської проблеми всіма можливими засобами, керуючись правдивою інформацією, робити все,
щоб повернути законні права кримськотатарського народу. Леонід Васильович зауважив, що одразу ж після анексії Криму університет перейнявся долею кримськотатарської молоді. Зокрема, у минулому році на кафедрі тюркології Інституту філології було відкрито спеціальність «кримськотатарська мова та література»
До відкритої дискусії долучилися представники дипломатичного корпусу: аташе Посольства Японії в Україні Хірако Такаші, другий секретар Посольства Словенії в Україні Петра Зупанчіч, радник з прав людини Посольства США в Україні Брайян Кемпбелл, політичний аналітик Посольства США в Україні Тетяна Стечак, аташе з питань оборони Австрійської Республіки в Україні, Молодові і Грузії при Посольстві Австрійської Республікив Україні, координатор проектів Посольства Франції в Україні Олег Масик, перший секретар Посольства Франції в Україні Жюлі Фор, перший секретар Посольства Турецької республіки в Україні Фатіх Озтюрк. 
Леонід Губерський вручив Мустафі-бею Почесну відзнаку Шевченкового університету. 
Професор КНУ, відомий історик Володимир Сергійчук вручив йому свою книгу “Український Крим».
 Присутні тепло дякували Мустафі Джемілєву за проведені з ними години, висловлювали свою солідарність з кримськотатарським народом. 

Короткий відеофрагмент виступу Мустафи-бея.


Брайан Кемпбелл, радник з прав людини Посольства США в Україні. 



«Знов білим цвітом вкрилися сади, і знов приходить свято Перемоги!»


Ніхто не забутий…
На попіл ніхто не згорів!
Солдатські портрети на вишитих крилах пливуть…
І доки є пам’ять в людей і серцях в матерів,
Доти й сини, що спіткнулись об кулі, живуть…

«Знов білим цвітом вкрилися сади, і знов приходить свято Перемоги!»
під такою назвою в бібліотеці на молодшому відділі для учнів 3-6 класів відбулося ознайомлення з розгорнутою книжковою виставкою,
яка була яскраво оформлена дитячими 
патріотичними малюнками та художніми роботами 
«Війна очима дітей…» 
присвячених травневим урочистостям:
завдяки Указу Президента 
«Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни» та Закону 
«Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» Україна розпочинає нову традицію святкування 8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення.
Під час заходу головний бібліотекар Синявська Алла ознайомила юних користувачів з історією виникнення цієї дати і розповіла про те, що у Великій Британії та країнах Співдружності цей день відзначається як «День Перемоги в Європі», у Вірменії – «День Миру», у Норвегії – «День визволення», у Словаччині – «День перемоги над нацизмом», у США – «День Пам’яті», у Франції – «День Перемоги», у Чехії – «Національний День». 
Також згадала і про символ пам’яті – червоні маки.
Червоний мак як символ пам’яті жертв війни вперше використано в Україні на заходах, приурочених до річниці завершення Другої світової війни у 2014 році. Дизайн українського червоного маку розроблено за ініціативи Українського інституту національної пам'яті та Національної телекомпанії України; автором символу є харківський дизайнер Сергій Мішакін. Графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з іншого – кривавий слід від кулі. Поруч з квіткою розміщено дати початку і закінчення Другої світової війни та гасло. Минулорічним було «Ніколи знову».
Цього року за нагоди 70-тої річниці перемоги над нацизмом пропонується нове гасло: “Пам'ятаємо. Перемагаємо”. 

Ми пам'ятаємо, якою страшною трагедією для українців була Друга світова війна. 
Ми пам'ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями об'єднані нації. Ми пам'ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. 
Ця пам'ять робить нас сильнішими. 
Вона — запорука неминучості нашої перемоги сьогодні.

Мак - символ сонця, безкінечності буття й життєвої скороминущості, 
пишної краси, волі, гордості, сну, отрути, оберегу від нечистої сили, 
а також хлопця-козака, крові, смерті. В останніх з перелічених значень квітка часто згадується в українських народних піснях та думах, особливо козацької доби: «Ой, з могили видно всі долини, – сизокрилий орел пролітає: стоїть військо славне Запорізьке – як мак процвітає...».

З народної творчості мак як символ пов'язаний із війною та військом перейшов у художню літературу. В Івана Франка: «Гей, Січ іде, красен мак цвіте! Кому прикре наше діло, Нам воно святе». Легенду про мак обробив Михайло Стельмах у творі «У долині мак цвіте»: «…Ординці воїна скришили, на землю впало тіло біле і, наче зерно, проросло, а влітку маком зацвіло…». Одна з героїнь присвяченого Другій світовій війні роману Олеся Гончара «Прапороносці» гине в долині червоних маків.
«День пам’яті та надії» ...
Страшні сліди залишила Друга Світова війна. За ці роки в Україні загинув кожен шостий громадянин. Хто візьметься підрахувати, скільки вони могли б зробити, скільки б могли пізнати радісних хвилин... У вогнище війни було втягнуто 67 держав, 80 % населення земної кулі. Друга Світова тривала довгих б років. Вона пронеслася над величезними територіями Європи, Азії й Африки, охопила простори всіх океанів. У цій війні загинуло близько 60 млн осіб, не говорячи вже про поранених і тих, хто пропав безвісти. 
Лихо й страждання, які пережили люди, незмірні.




















Користувачі старшого віку вшанували память воїнів-захисників Голосіївського району,
які героїчно загинули в боях з російським агресором в 2014-2015 роках.

















Присутні вшанували хвилиною мовчання загиблих під час Другої Світової війни та бойових дій на сході України.




Також всі мали змогу відвідати музейну кімнату - 
Творчий центр "ГГ - Корчуватий - Арт ім. Дурмасенко Олексія", 
отримали драматичну розповідь про героїчний подвиг юного кіборга - Дурмасенка Олексія
який пішов добровольцем в АТО і трагічно загинув перед новим 2015 роком в с. Піски. На даний час він посмертно представлений до Державної нагороди -

Орденом ІІІ ступеню 
"За мужність" - 
за поранення на вул. Грушевського, за добровольчий вибір, за активну бойову позицію в зоні АТО - Піски, за донецький аеропорт і встановлення прапору, за роковий останній бій у Пісках...







Учні з цікавістю розглядають особисті військові речі кіборга "Динамо" -
Олексія Дурмасенка.





Хай пісня лине в синь небес крилато,
У мирне небо хай зліта салют!
День Перемоги – це найкраще свято!
І на землі хай в мирі всі живуть!