Вечір зустрічі поетів і митців: за участю Яшодхари Райчаудхурі

     20 червня 2013 року в Національному музеї ім.Тараса Шевченка відбувся міжнародний захід, присвячений 100-річчю вручення Нобелівської премії Рабіндранату Тагору. Вперше до України приїхала відома бенгальська письменниця - поетеса, член Розрахункової палати Індії - Яшодхара Райчаудхурі. 


Зустріч відбулася при підтримці Центру Тагора при Східноєвропейському Інституту Розвитку (голова - Мрідула Гош).

Участь бібліотеки №15 для дітей в громадських слуханнях

      З квітня по серпень наша бібліотека приймає участь у Громадських слуханнях "Публічні бібліотеки в житті киян". З метою вивчення громадської думки щодо розвитку та удосконалення бібліотек в майбутньому, проводяться опитування різних верств населення. Відеорепортажі, інтерв'ю, роздуми цікавих творчих особистостей з цього питання пропонуємо вашій увазі.


Олександр Афонін - Президент Української асоціації книговидавців та книгорозповсюджувачів, заслужений працівник культури України, поет, історик. За активну громадсько-політичну діяльність, особистий внесок у розвиток національного книговидання - нагороджений орденами "За заслуги" ІІІ та ІІ ступенів, Почесною Грамотою Кабінету міністрів України. Лауреат премії імені Дмитра Нитченка (2004).


Сергій Льовін - полковник запасу, поет, музикант, 
автор Гімну воєнної розвідки України, Гімну Військового інституту Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.

Ліна Федорченко - київська поетеса, художник, дизайнер,  засновник міжнародного поетичного ордену "Корені неба". Член журі міжнародного поетичного фестивалю "Ан-Тр-акт" (Херсон), лауреат Всеукраїнського літературного фестивалю "Пушкинское кольцо" (2008). Друкується в Україні, Росії, США. Знялася в головній жіночій ролі кінофільму "Балада про бувалого" (Укртелефільм, 1993) та епізодичних ролях.

"Серця скоряються коханню..."

В лютому місяці до Дня закоханих в бібліотеці відбувся цикл цікавих молодіжних заходів. До уваги користувачів була представлена тематична книжкова виставка "Кохання світ чарує!".



У літературно-художньому салоні пройшов вечір за участю ліричного музиканта, поета, засновника київської бардівської студії "Росток" Аркадія Голубицького - "Все лучшее всегда вначале...".
  Автор виконав свої найкращі відомі твори і подарував прихильникам нові музичні композиції про кохання.
Ведучі вечора - Алла Дубенюк 
спільно з поетом і бардом Миколою Шошанні 
також представили музичний твір - жартівливу пісню "Замріяний зайчик".

"Маленькі казки багато розуму дають..."

       Під такою назвою в бібліотеці протягом шкільних канікул постійно проходять різні заходи для учнів молодших та середніх класів.

Вам тут завжди раді!

      В січні відбулося знайомство юних користувачів з новими надходженнями до книжкових фондів бібліотеки.
     Ця література представлена для ознайомлення та активного читання на молодшому відділі.



Для наймолодших користувачів пропонуються зручні книжкові яскраві виставки.


Найяктивніші читачі отримали солодощі у конкурсі на краще знання українських народних казок.

На "Червоних вітрилах" мрій - у майбутнє!"



Наш девіз:
"Потрібно не тільки мріяти,
потрібно ще й творити..."


ЛІТЕРАТУРНО-МЕМОРІАЛЬНИЙ МУЗЕЙ «ГРІНІВСЬКА ВІТАЛЬНЯ »,
ЗАСНОВАНИЙ ПРИ БІБЛІОТЕЦІ №15 ДЛЯ ДІТЕЙ.

         В 2004 році в бібліотеці була створена музейна кімната, присвячена життю та діяльності відомого письменника-романтика Олександра ГРІНА. 

       А з 2011 року започаткував свою роботу літературно-художній салон "Грінівська вітальня", де проводяться різні цікаві змістовні заходи, збираються творча інтелігенція, відомі письменники, поети, барди, художники, талановита молодь.
В музейній кімнаті проводить екскурсію 
завідуюча - Алла ДУБЕНЮК.

В гостях - постійні юні читачі - учні СШ №273.

    Ідейний натхненник та співзасновник музею Олександр ВЕРХМАН - душенаказчик дружини письменника Ніни ГРІН, популяризатор життя і творчості письменника, цікавий оповідач. Завдяки йому читачі бібліотеки відкривають для себе нові невідомі грані великого таланту Олександра Гріна і подвижницьку роботу його дружини Ніни, яка в тяжкий час воєнних лихоліть зібрала, архівувала і донесла до майбутніх поколінь геніальний талант письменника, неперевершеного романтика - Олександра ГРІН.  Він мріяв про далекі подорожі, вірив у прекрасні почуття, оспівував високі людські взаємини. При допомозі О.Верхмана музейна кімната постійно поповнюється цікавими матеріалами, експонатами, листами, книгами.
                                     
На відкриття музейної кімнати прибула директор літературно-меморіального
музею ім О.Гріна в м. Феодосія – Олена  СВІТЛИЧНА.

Соціальна функція бібліотеки, ії роль у суспільному житті громади.


        Протягом десяти років наша бібліотека №15 для дітей Голосіївського району м. Києва тісно співпрацює з Центром трудової реабілітації розумово відсталих інвалідів м. Києва філія з відділенням денного перебування соціально-побутової адаптації Голосівського району. За цей час було проведено дуже багато цікавих, змістовних заходів для вихованців Центру. Спільними зусиллями, залучаючи різні благодійні і громадські організації, владу, депутатів, педагогів і просто небайдужих громадян, знаходили спонсорів, організовували і проводили творчі фестивалі для людей з обмеженими фізичними можливостями.

В Центрі трудової реабілітаціі на Корчуватому у Голосіївському районі міста Києва.

Фестиваль до Дня інвалідів в СШ №273. Вихованці підготували виставу.


 Праворуч - директор ЦТР  Наталія ДІДЕНКО, 
у центрі - організатор фестивалю "Я вірю! Я зможу! Я буду!" - голова журі, 
громадський діяч, народний артист України -
Мар'ян ГАДЕНКО.

"Початок" - авторська виставка художниці із Молдови



 Автор назвала свою першу виставку "Початок".
Особливу зацікавленість вона викликає у дітей.

Маша Ассорова: "Ищите и проявляйте в себе любое хобби, творчество. Постоянно ищите! Даже если кажется, нет никаких способностей, талантов, не верьте, - они есть!"
Запрошуємо всіх бажаючих приєднатися до прекрасного, відчути живий пульсуючий світ незрівнянних картин Марії Ассорової.
Художниця за роботою.
Робочий момент "таїнства творіння" - рука молодої художниці виводить новий шедевр!




Постійний і жвавий інтерес викликають роботи художниці.
Юні читачі знайомляться 
з мистецтвом 
Марії Ассорової.


І дорослі, і діти насолоджуються чудовими роботами.
Завідуюч бібліотекою Дубенюк Алла розповідає про творчий шлях Марії,
 ії велику потребу творити картини.
В основному автор працює кольоровими олівцями, особливо вдалими виходять жіночі портрети.
Всі задоволені!!!

Творча зустріч з Наталкою БУЧЕЛЬ

 
   Нещодавно в літературно-художньому салоні "Грінівська вітальня" при бібліотеці №15 відбулася творча зустріч з Наталкою БУЧЕЛЬ.                                                            
     




Присутні мали приємну нагоду познайомитись з творчим доробком пані Наталки.
 Автор представила прем'єру літературно-музичної композиції "Циганська муза" 
за поемою Ліни Костенко.
Віртуозне володіння гітарою, артистичність, дотепність і тонкий жарт, інтерактивна гра з глядачами (коли присутні включаються в процес гри і стають активними учасниками дійства) - таку атмосферу задавала героїня зустрічі. Неперевершене виконання пісень різними мовами: іспанською, португальською, циганською, румунською. Авторка книги "За Довгою горою". Виконавиця пісень, лауреат Українського конкурсу естради, міжнародних конкурсів та фестивалів співаної поезії. Був час, коли вибирала між музикою, літературою та живописом. І хоча освіту має музичну - пише вірші, перекладає з іспанської та малює ілюстрації до своїх пісень. Народилася в Києві, зростала в Карпатах, де навчилася розуміти мову дерев і трав, хмар та гірських потоків. З дитинства любить казки, досі впевнена, що усе в них - правда. Всіх талантів цієї жінки не перелічити!Друзів та однодумців знаходить за мелодією душі.

Невеликий фоторепортаж: http://grinvitall.io.ua/album614550


"Якщо з книгою дружити - буде цікавіше жити!"

"Якщо з книгою дружити - буде цікавіше жити!" під таким девізом проходять творчі акіїї для наймолодших користувачів у бібліотеці №15 для дітей у літній період.
10 червня 2013 року відбулося цікаве родинно-виховне літературно-мистецьке свято 
"З дітьми і для дітей!". 
 Завдяки педагогам шкільного літнього табору школи №273, вихователям дитячого закладу №596, батькам -  юні таланти представили свою творчість: вихованці старшої групи дитсадка співали пісні англійською мовою, декламували  вірші, показували своє вміння вільного   спілкування іноземною мовою.
Зала була вщент заповнена радісними  дітьми, батьками та вихователями.